Kaszubski Park Miniatur

Opis

Planując noclegi w Kartuzach warto zapoznać się z atrakcjami w mieście i jego okolicach. Polecamy Kaszubski Park Miniatur w Mirachowie, który odwiedzić możecie już z kwietniu! Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu w gronie rodzinnym i przyjaciół. 

W jednym miejscu zgromadziliśmy ponad 70 makiet w jednej skali 1:25. Zobaczymy  wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata.  Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił role edukacyjną.
Bazylika Grobu Pańskiego, Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre światowe obiekty które znajdują się w parku.  Park może być też przewodnikiem po Kaszubach. Zobacz Kolegiatę w Kartuzach, kościół w Sianowie, Ołtarz Papieski w Sierakowicach, zamek w Bytowie, Żurawia Gdańskiego i wiele innych w pomniejszeniu. Później zobacz oryginał. Ustawiliśmy wszystkie latarnie Polskiego Wybrzeża - od Krynicy Morskiej po Świnoujście.
U nas poczujesz się jak Guliwer... a może jak kaszubski wielkolud Stolem który przed wiekami mieszkał na tej ziemi. Po obejrzeniu strefy z miniaturami zapraszamy do Gabinetu Śmiechu, Zamku Strachu, Bajkowej Krainy, Mini zoo (wszystkie atrakcje w ramach biletu)
Przygotowaliśmy dla Państwa nie lada atrakcję. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Przygotowujemy modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił role edukacyjną. Marzy się nam mapa Kaszub gdzie oglądając obiekty w mikro skali będziemy mogli zaplanować sobie wycieczkę gdzie pojechać w czasie urlopu czy weekendu.
Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku przewidziano też na obiekty z Polski i ze Świata.
Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku.
Prace nad modelami trwają. Planowo co miesiąc w Parku pojawia się nowy obiekt lub inna atrakcja.
U nas poczujesz się jak Guliwer... a może jak kaszubski wielkolud Stolem który przed wiekami mieszkał na tej ziemi.
Modele te są wykonane przy użyciu najnowszych dostępnych technologi, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wykonanie wymaga dużej cierpliwości i staranności . Na ich wykonanie trzeba przeznaczyć naprawdę sporo czasu.
Dodatkowe atrakcje (w ramach tego samego biletu)
Bajkowa Kraina - 60 postaci z Bajek i Baśni, MINI ZOO - żywe zwierzęta, Gabinet Śmiechu - Krzywe Zwierciadła, Zamek Strachu, dla najmłodszych - trampolina, zjeżdżalnia dmuchana (uruchamiana w zależności od pogody) plac zabaw. Na terenie Parku działa punkt gastronomiczny gdzie można się posilić, miejsce na grilla, ognisko. Na miejscu można zakupić pamiątki i gadżety związane z Kaszubami oraz Parkiem.
Kaszubski Park Miniatur czynny jest przez cały tydzień, również w święta.
W sezonie
od 1 IV do 30 VIII od godz. 9 do 19
wrzesień, październik i marzec od 9 do 17
w niedziele i święta od 10 do 17
Poza sezonem
od 1 XI do 31 III Park nieczynny, ewentualnie po uzgodnieniu telefonicznym

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kartuzy, Kaszubski Park Miniatur
Kiedy
29 styczeń, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
"Środowe spotkania z historią wojskowości" - nowy cykl Muzeum Twierdzy Toruń
Toruń
29 styczeń, 2022
Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na nowy cykl pt. "Środowe spotkania
Dzień Babci i Dziadka w Chochołowskich Termach!
Chochołów
29 styczeń, 2022
Szukasz pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka?Chochołowskie SPA przygotowało wyjątkowe pakiety, które na pewno
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!
Kielce
19 marzec, 2022
DWA DNI NA GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM!Włóż wygodne buty, spakuj plecak, zabierz mapę, nie zapomnij o

Zobacz również