46. Bieg Piastów za nami

46. Bieg Piastów za nami w miejscowości Szklarska Poręba

Opis

W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbył się 46 Festiwal Narciarstwa Biegowego czyli Bieg Piastów. W biegu wzięło udział ponad pięć i pół tysiąca uczestników! Dzięki temu, że można było rozegrać zawody w normalnej formule, czyli ze startami wspólnymi, w porównaniu z poprzednim rokiem frekwencja wzrosła o ponad dwa tysiące osób. 

Bieg Piastów jest międzynarodową imprezą narciarską, która odbywa się corocznie, przeważnie w pierwszy weekend marca od 1976 roku. Starty są w kilku kategoriach, biegi główne na 50 km stylem klasycznym, 25 km st. klasycznym, 30 km st. dowolnym oraz biegi dodatkowe stylem klasycznym na dystansach 7 km i 12 km. Cały festiwal dopełniają inne biegi tj. Rodzinna Dziesiątka, Memoriał Stanisława Michonia oraz Nocna Dziesiątka. W ramach Festiwalu rozgrywane są także biegi dzieci. Warto dodać, że w tegorocznej imprezie udział wzięła nasza mistrzyni i multimedalistka olimpijska Justyna Kowalczyk - Tekieli i zajęła 2 miejsce. Na podium stanęła czeszka Adela Boudikova, miejsce trzecie zdobyła reprezentantka Polski Jadwiga Grynkiewicz. Z kolei wśród mężczyzny najlepiej wypadł nasz rodak Michał Skowron, pokonując Niemca Richarda Leupolda, na trzecim miejscu uplasował się Polak Kacper Antolec.

Impreza przyciągnęła wielu miłośników narciarstwa biegowego a co za tym idzie wielu kibiców. Sport ten jest bardzo wymagający ale uprawiany rekreacyjnie ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Szklarska Poręba, 46. Bieg Piastów za nami
Kiedy
21 maj, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej
Gdynia
20 maj, 2022
W  dniach 20-22 maja odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej w Gdynia Arena, będzie to
Dni Giżycka i Święto Miast Partnerskich 2022
Giżycko
27 maj, 2022
Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Giżyckie Centrum Kultury zapraszają na Dni Giżycka odbywające się
DZIEŃ DZIECKA PEŁEN PRZYGÓD
Bałtów
28 maj, 2022
Bałtowski Kompleks Turystyczny organizuje wyjątkowy Dzień Dziecka w dniach 28 oraz 29 maja 2022r. Będąc w