Weekend majowy pełen górskich atrakcji!

Weekend majowy pełen górskich atrakcji! w miejscowości Zakopane

Opis

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego dni wolne, które już wkrótce będziemy celebrować - warto zaplanować i spędzić aktywnie w bliskości z naturą. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak ciekawie wykorzystać majówkę, Polskie Koleje Linowe w swoich górskich ośrodkach przygotowały propozycje, które nie tylko umilą czas wolny, ale także pozwolą skorzystać z wielu atrakcji, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Weekend majowy jest zawsze długo wyczekiwany i stanowi przedsmak letnich wakacji. Te kilka dni wolnych, warto wykorzystać na relaks i krótki odpoczynek poza domem. Jeśli ciągle jeszcze zastanawiacie się, który kierunek wybrać, by w pełni wykorzystać wolny czas ? góry są zawsze dobrym pomysłem na urlop o każdej porze roku. To także miejsca, gdzie w bliskim kontakcie z naturą oraz na otwartej przestrzeni można zadbać o dobrą kondycję i pozytywne emocje. Dlatego Polskie Koleje Linowe zapraszają do spędzenia długiego weekendu majowego w swoich ośrodkach by zrelaksować się w kontakcie z przyrodą oraz aktywnie. Majówkowe atrakcje w ośrodkach Grupy PKL

Rozpocznij maj z widokiem na Giewont

Turyści wybierający się na długi weekend majowy do Zakopanego na brak atrakcji narzekać nie będą. Wyjeżdżający koleją linowo-terenową na jedną z głównych atrakcji Zakopanego ? Gubałówkę, będą mogli podziwiać piękne krajobrazy oraz budzącą się do życia przyrodę Tatr. Osoby odwiedzające Gubałówkę będę również mogły skorzystać z kolei linowej Butorowy Wierch, z której widok na panoramę tatrzańską jest spektakularny i wyjątkowy. Bilet łączony na Gubałówkę i Butorowy Wierch będzie dostępny już od weekendu majowego. Turyści, którzy planują zwiedzić Gubałówkę rowerowo, będą mogli skorzystać z kolei widokowej na Butorowy Wierch, która umożliwia przewożenie jednośladów. 

Spragnieni adrenaliny będą mogli skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej, której wózki osiągają prędkość do 25 km/h. Zabawa gwarantowana! Po aktywnie spędzonym czasie zachęcamy do odwiedzenia restauracji Tarasy Gubałówka oraz Widokówka, które serwują wyśmienite przekąski i napoje. PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub na miejscu w biletomatach i w kasach przy dolnej stacji PKL Gubałówka.  

Narty w maju?tylko na Kasprowym Wierchu! Czynna kolej linowa na Kasprowy Wierch - górska podróż z widokiem na Tatry. Dla turystów wybierających się do Zakopanego majówka będzie doskonałą okazją, by wyjechać wagonikiem na szczyt Kasprowego Wierchu i podziwiać tatrzańskie krajobrazy jeszcze w zimowej scenerii.  Na szczycie Kasprowego Wierchu dostępne jest najwyżej położone w kraju centrum testowe nart. Miłośnicy narciarstwa mają możliwość wypróbowania nowoczesnych i różnorodnych modeli nart na jedynym w Polsce wysokogórskim terenie zjazdowym o charakterze alpejskim. Na miejscu znajduje się także najwyżej położony sklep z pamiątkami sygnowanymi znakiem Kasprowy Wierch, Restauracja Poziom 1959 oraz najwyżej w Polsce położone obserwatorium meteorologiczne IMGW.  Podczas weekendu majowego do dyspozycji osób odwiedzających ośrodek PKL Kasprowy Wierch, będą mobilni informatorzy, którzy chętnie udzielą informacji oraz w razie konieczności posłużą pomocą. Informatorzy będą do dyspozycji turystów na Kasprowym Wierchu przy górnej stacji kolei linowej PKL.

Trasa w Dolinie Gąsienicowej wciąż dostępna dla narciarzy

Wszyscy amatorzy sportów zimowych szukający jeszcze możliwości, by wolny czas spędzić na nartach w pięknych górskich okolicznościach, będą mieć ku temu świetną okazję. W ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu czynna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą narciarską w Dolinie Gąsienicowej, gdzie ciągle jeszcze utrzymują się bardzo dobre warunki. Dlatego jeśli chcielibyście spędzić czas na nartach, weekend majowy będzie wyjątkową okazją na zakończenie sezonu zimowego właśnie na Kasprowym Wierchu. 

Trasa narciarska i kolej w Dolinie Goryczkowej czasowo wyłączone z funkcjonowania

Z uwagi na fakt, iż sezon powoli dobiega końca, a ze snu zimowego budzą się niedźwiedzie i górska przyroda PKL wspólnie z TPN podjęły decyzję o czasowym zamknięciu kolei krzesełkowej i trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej. 

Czasowe wyłączenie z funkcjonowania kolei krzesełkowej i trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej jest niezbędne ze względu na wybudzenie się niedźwiedzicy gawrującej w rejonie Jaskini Goryczkowej oraz obecność w rejonie dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej jej i młodych niedźwiedzi narodzonych tej zimy. Ruch narciarski i obecność narciarzy korzystających z kolei krzesełkowej, a w szczególności przebywających w otoczeniu dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej, ma wpływ na aktywność i zachowanie niedźwiedziej rodziny oraz możliwość podejmowania skutecznych działań przez służby terenowe i Straż Parku. Jeśli niedźwiedzie zmienią rejon przebywania to PKL po uzgodnieniu z TPN będą starać się wznowić działalność narciarską w Dolinie Goryczkowej w okresie tzw. długiego weekendu majowego. Na nartostradzie ze względu na zbyt małą ilość pokrywy śnieżnej panują ograniczenia w przejeździe na nartach w ostatnim odcinku dojazdowym do Kuźnic, która jest nieczynna w okresie czasowego wyłączenia z funkcjonowania trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej. 


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Weekend majowy pełen górskich atrakcji!
Kiedy
21 maj, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej
Gdynia
20 maj, 2022
W  dniach 20-22 maja odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej w Gdynia Arena, będzie to
Dni Giżycka i Święto Miast Partnerskich 2022
Giżycko
27 maj, 2022
Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Giżyckie Centrum Kultury zapraszają na Dni Giżycka odbywające się
DZIEŃ DZIECKA PEŁEN PRZYGÓD
Bałtów
28 maj, 2022
Bałtowski Kompleks Turystyczny organizuje wyjątkowy Dzień Dziecka w dniach 28 oraz 29 maja 2022r. Będąc w