Ryńskie Spotkania z Historią. Co kryją wody Mazur?

Ryńskie Spotkania z Historią. Co kryją wody Mazur? w miejscowości Ryn

Opis

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynnie serdecznie zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu "Ryńskich Spotkań z Historią".

Jest to cykl spotkań obejmujący szeroko rozumianą kulturę. Tematyka poruszana na nich związana jest z historią regionu Warmii i Mazur, samego Miasta i Gminy Ryn, jak również podróżami, filmem, fotografią czy muzyką.

Tym razem historie i prezentacje będą pochodzić z regionu. Będąc w Rynnie warto odwiedzić takie wydarzenie.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej. Gościem specjalnym 26.05.2022 będzie Pan Zbigniew Biziewski, który jest ratownikiem wodnym, żeglarzem, miłośnikiem nurkowania oraz fotografii podwodnej. 

Największym jego zainteresowaniem jest ostatnio fotografowanie podwodnego świata jednego z najczystszych jezior w naszej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, mianowicie jeziora Ołów.  To niezwykle ciekawe jezioro porośnięte przez interesującą roślinność, znajduje się tam również wiele ryb.

W trakcie będzie można usłyszeć ciekawe opowieści o nurkowaniu oraz fotografowaniu pod wodą, ale również zaprezentowany zostanie sprzęt niezbędny do tego typu zajęć. 


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Ryn, Ryńskie Spotkania z Historią. Co kryją wody Mazur?
Miejsce
Ryn
Kiedy
26 maj, 2022
O której
18.00
Wstęp
Bezpłatny
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza
Kielce
05 październik, 2022
KONCERT SYMFONICZNY MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE odbędzie się w piątek, 7 października 2022 o godzinie 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.PAWEŁ KOWALSKI fortepianORKIESTRA SYMFONICZNA FŚJERZY MAKSYMIUK dyrygentPIOTR WACŁAWIK asystent dyrygentaLUDWIG van BEETHOVEN III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 Symfonia nr 3 Es-dur op. 55 EroicaKiedy Ludwig van Beethoven przedstawiał wiedeńskiej publiczności
Kruklanki co warto zwiedzić, dlaczego wato tam jechać?
Kruklanki
04 październik, 2022
Krajobraz obszaru gminy Kruklanki, został ukształtowany w czasie ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Lodowiec, który kilkakrotnie nasuwał
Magiczne Podhale – tradycja, krajobraz oraz architektura.
Zakopane
03 październik, 2022
Poznaj bliżej region i uwielbiany przez wszystkich Kasprowy Wierch.Niepowtarzalna tradycja, piękne krajobrazy czy charakterystyczna architektura