Góry - krajobrazy i bliskość natury, które nieustannie inspirują

Góry - krajobrazy i bliskość natury, które nieustannie inspirują w miejscowości Zakopane

Opis

Góry dają nieograniczony kontakt z naturą, poczucie wewnętrznej siły, wyzwolenia oraz niezależności. Są miejscem, w którym nie ma granic, za to szuka się wolności. Dlatego Tatry stały się obiektem fascynacji i inspiracji wśród artystów oraz ludzi ze świata sztuki. Widzialne i niewidzialne ? to najnowszy singiel zespołu Zakopower, do którego teledysk kręcony był między innymi w wagoniku kolei linowej PKL na Kasprowy Wierch.

W górach każdy z nas może znaleźć swoją przestrzeń, a także skonfrontować swoje wewnętrze przeżycia, ale nie tylko, bo góry to również wiele metafor, a tych nie brak także w najnowszym utworze zespołu Zakopower, który zapowiada nową płytę - Widzialne i niewidzialne. I choć do premiery albumu trochę czasu pozostało, to teledysk zrealizowany do promującego singla od końca maja jest dostępny w sieci dla wszystkich.


Z miłości do gór

Góry inspirują wielu artystów, a tę miłość oraz fascynację wzniesieniami możemy również usłyszeć i zobaczyć w twórczości najpopularniejszego zespołu z Podhala - Zakopower. Zdjęcia do teledysku utworu promującego nowy album Zakopower - którego premiera zaplanowana jest jesienią - zostały realizowane w Zakopanem, między innymi w wagoniku kolei linowej na Kasprowy Wierch.  

"- Wielkim sentymentem darzę Kasprowy Wierch oraz kolej na Kasprowy Wierch. Jak większość górali jestem wielkim pasjonatem narciarstwa. Kocham narty i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Tatry są mi bardzo bliskie i mogę śmiało powiedzieć, że nadają sens mojemu życiu. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł na Kasprowym Wierchu nie być i nie pojeździć z niego na nartach. To mnie odcina od rzeczywistości, od problemów, od pędu, który często towarzyszy mojemu życiu. Bardzo się cieszę, ze teledysk do nowego utworu Zakopower mogę nagrać w tym, a nie w innym miejscu"

- mówi Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower.


Podróżuj na Kasprowy Wierch razem z Artystą  

W najnowszym klipie Zakopower nie brak inspiracji górami, a miłośnicy zespołu mogą wraz z liderem grupy - Sebastianem Karpielem-Bułecką wyruszyć w podróż wagonikiem kolei linowej na Kasprowy Wierch. Zresztą nie pierwszy raz, Sebastian jest również przewodnikiem i głosem, który towarzyszy turystom podróżujących wagonikiem kolei linowej PKL na Kasprowy Wierch.  

"- Mój głos można usłyszeć w wagonie kolei, jestem trochę takim przewodnikiem dla turystów udających się koleją na Kasprowy Wierch, co jest dla mnie wielkim wyróżnienie i bardzo się z tego cieszę. Mam tylko nadzieję, że nie naprzykrzam się zbytnio podróżującym koleją, jeśli chodzi o obecność mojego głosu w wagoniku (śmiech), ale na szczęście jest tutaj duża rotacja osób podróżujących na Kasprowy Wierch i myślę, że każdy podczas podroży może się ode mnie dowiedzieć czegoś ciekawego"

- opowiada Sebastian.

Góry pozwalają na reset od codziennych trosk i odcięcie się od cywilizacji, dają nieskrepowaną wolność i swobodę, której nieustannie poszukują artyści. Z roku na rok z uroku Tatr korzysta wielu twórców, a same góry, ich krajobrazy, wędrówki oraz tutejsze poczucie wolności fascynują i są inspiracją dla artystów. Magia Tatr w ostatnim czasie przyciągnęła między innymi brytyjskich aktorów Jamesa i Olivera Phelps, wcielających się w postać braci Weasley w serii filmów "Harry Potter". Wraz z popularnymi bliźniakami Tatry odwiedziła aktorka Sophie Skelton znana z serialu Outlander. Aktorzy po sukcesie w filmie "Harry Potter" zdecydowali się wziąć udział w produkcji programu "Fantastic friends and where to find them", w ramach którego - wraz ze swoimi gośćmi - podróżują i pokazują najciekawsze zakątki świata oraz opowiadają o niesamowitych, "magicznych" miejscach wartych odwiedzenia. Program emitowany jest w Wielkiej Brytanii oraz w USA.

Tatry odwiedził niedawno również popularny francuski fotograf Alex Strohl, który wraz z Bartkiem Pawlikowskim, młodym fotografem z Bukowiny Tatrzańskiej i Michałem Trzebunią, tatrzańskim przewodnikiem, nagrywał dokument o Tatrach z innej perspektywy - zaglądał do bacówek i odwiedzał designerskie domy z widokiem na góry.

Kolej linowa PKL Kasprowy Wierch wywiozła też na szczyt aktorów Teatru Witkacego w Zakopanem. W górskiej przestrzeni wcielili się w role słuchowiska "Lodowa Przełęcz", które opowiada o niewyjaśnionej do dziś historii, jaka wydarzyła się w górach w 1925 r. Audioserial realizowany był w samym sercu zdarzeń, w prawdziwych lokalizacjach w górskich plenerach i dźwiękach.


źródło: https://media.pkl.pl/193229-gory-krajobrazy-i-bliskosc-natury-ktore-nieustannie-inspiruja

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane,
Kiedy
27 czerwiec, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Zamość historia, ciekawostki...
Zamość
27 czerwiec, 2022
Zamość jest to ? miasto na prawach powiatu w Polsce w południowej części województwa lubelskiego.
ZAKOPIAŃSKI FESTIWAL LITERACKI I TARGI KSIĄŻKI
Zakopane
27 czerwiec, 2022
Zakopiański Festiwal Literacki organizowany przez Miasto Zakopane, Miejską Bibliotekę Publiczną im. S. Żeromskiego nawiązuje do
Dni Mrągowa na Mazurach 2022
Mrągowo
01 lipiec, 2022
W dniach 1-3 lipca Miasto Mrągowo serdecznie zaprasza na coroczną imprezę Dni Mrągowa na Mazurach.