Opowieści o Tenczynie

Opowieści o Tenczynie w miejscowości Rudno

Opis

Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn z przyjemnością informuje, że dzięki jego staraniom wydana została książka autorstwa Macieja Stępowskiego nosząca tytuł  "Opowieści o Tenczynie". Najnowsze wydawnictwo stowarzyszenia jest zbiorem 26 opowiadań, legend i anegdot, ukazujących dzieje Tęczyńskich oraz burzliwą historię głównej siedziby ich rodu począwszy od zarania dziejów aż do czasów współczesnych.

Publikacja jest kompendium wiedzy o Tenczynie i o jego budowniczych, w zwięzły i usystematyzowany sposób przedstawia informacje zaczerpnięte przez autora z bogatej bibliografii. W "Opowieściach o Tenczynie" dzieje zamku wplecione są  w historie wielkich bitew, opowiadania o awanturniczych wyprawach kolejnych przedstawicieli rodu Tęczyńskich  i gawędy o ich żarliwych romansach. Odkryte na nowo, niezwykłe historie starego zamku, bogactwo lokalnych legend i podań oraz wartki język w jakim zostały one przedstawione sprawiają, że książkę czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem od pierwszej do ostatniej strony. Całości dopełniają wspaniałe ilustracje Wiery Kalinowskiej - malarki, utalentowanej ilustratorki, członka związku Polskich Artystów Plastyków.

Najnowsze wydawnictwo stowarzyszenia Ratuj Tenczyn kupić można min. w księgarni Erato znajdującej się na parterze Galerii Centrum (dawniej Dom Towarowy) w Krzeszowicach oraz w księgarni klasztoru Karmelitów w Czernej. Książka dostępna też na Allegro: Opowieści o Tenczynie Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn podarowało również po jednym egzemplarzu książki do wszystkich filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach, sprawiając że historię najwspanialszego zabytku ziemi krzeszowickiej może teraz poznać każdy mieszkaniec naszej gminy Biblioteka Krzeszowice.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Rudno,
Kiedy
27 czerwiec, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Zamość historia, ciekawostki...
Zamość
27 czerwiec, 2022
Zamość jest to ? miasto na prawach powiatu w Polsce w południowej części województwa lubelskiego.
ZAKOPIAŃSKI FESTIWAL LITERACKI I TARGI KSIĄŻKI
Zakopane
27 czerwiec, 2022
Zakopiański Festiwal Literacki organizowany przez Miasto Zakopane, Miejską Bibliotekę Publiczną im. S. Żeromskiego nawiązuje do
Dni Mrągowa na Mazurach 2022
Mrągowo
01 lipiec, 2022
W dniach 1-3 lipca Miasto Mrągowo serdecznie zaprasza na coroczną imprezę Dni Mrągowa na Mazurach.