Najlepsze kąpieliska na Pomorzu

Najlepsze kąpieliska na Pomorzu w miejscowości Kołobrzeg

Opis

Pomorze jest krainą historyczną znajdującą się nad Morzem Bałtyckim, obejmuje przede wszystkim województwa: zachodniopomorskie, pomorskie oraz kujawsko-pomorskie. Najprostszym i najbardziej znanym podziałem Pomorza jest podzielenie go na dwa regiony: Pomorze Zachodnie oraz Pomorze Gdańskie. To regiony niezwykle bogate przyrodniczo, charakteryzujące się obecnością wielu jezior oraz dostępem do morza. Wiele miejscowości dzięki temu rozwinęło swój potencjał, spowodowało to również, że stały się one często odwiedzane przez turystów, co wpłynęło na poszerzenie bazy noclegowej, punktów gastronomicznych oraz powstanie wielu atrakcji. Co roku miliony osób przyjeżdża nad polskie kurorty cieszyć się wolnym czasem wypoczywając na plaży, zwiedzając zabytkowe miasta, muzea oraz bawić się na różnego typu imprezach. Kąpielisk oraz plaż nad morzem nie brakuje. Według własnych preferencji można wybierać te bardziej lub mniej zatłoczone, urokliwe, czy posiadające dużą ilość atrakcji.

Przedstawimy tutaj TOP3 miejscowości, posiadających najciekawsze plaże oraz kąpieliska, znajdujące się na Pomorzu nad Morzem Bałtyckim.

Łeba jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości, posiada wyjątkowe piaszczyste plaże łączące się z ruchomymi wydmami Słowińskiego Parku Narodowego przypominającymi pustynie. Niezwykle klimatyczne miejsce idealne na spacery, dzięki bardzo długiej i szerokiej linii brzegowej. W Łebie znajdują się 3 kąpieliska, 2 są strzeżone i przez to bardziej zatłoczone, jedno zaś jest niestrzeżone i mniej popularne. Kąpieliska strzeżone są przez ratowników WOPR gwarantujących bezpieczeństwo. W sezonie letnim przyciągają one tłumy turystów zarówno z Polski jak i z za granicy. Świetne miejsce na spędzenie dnia zarówno wygrzewając się na piasku ale również aktywnie np. korzystając z boiska do siatkówki plażowej, bądź z wypożyczalni skuterów wodnych, czy bananów. W pobliżu znajduje się wiele restauracji, smażalni ryb, barów, a także kramików lub sklepików. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie, z myślą o wypełnieniu ich czasu przygotowany został plac zabaw, ze zjeżdżalniami, trampolinami ora innymi atrakcjami.

Władysławowo jest kolejnym jednym z najczęściej wybieranych miejsc na odpoczynek nad polskim morzem pełnym atrakcji dla dzieci oraz młodzieży. Plaża pokryta jest drobnym, jasnym piaskiem, z bardzo zróżnicowaną linią brzegową, ciągnąca się na 23 kilometry i szeroką na 20 metrów. Malowniczo położona, otoczona lasem sosnowym dającym odpoczynek od słońca w upalne dni. Na ich terenie znajduje się aż 15 kąpielisk, niektóre są bardziej, a niektóre mniej zatłoczone, ale każde jest strzeżone, czyste oraz bezpieczne. Plaże są dobrym miejsce na spacery, dzięki ciekawym i różnorodnym krajobrazom otaczającym całą okolicę. Dla osób lubiących aktywność fizyczną obecne są wypożyczalnie sprzętu wodnego, można przejechać się tzw. bananem, lub pograć w gry zespołowe na wyznaczonych boiskach. Zwłaszcza dzieciaki znajdą tam dla siebie wiele atrakcji m.in. place zabaw, zjeżdżalnie wodne, dmuchane miasteczka, zajęcia w szkółkach żeglarskich, czy przedszkolach plażowych. Plaże również są miejscem, gdzie znajduje się wiele restauracji, barów a także organizowane są tam imprezy plenerowe, czy koncerty.

Kołobrzeg zawsze znajduje się w czołówce najczęściej odwiedzanych kurortów morskich. Jego plaże cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Na nich wyznaczone są trzy kąpieliska: Kąpielisko Zachód, Centralne oraz Wschód. Każde spełnia wysokie standardy, są strzeżone i zaliczane do najczystszych w Polsce. To idealne miejsca dla rodzin z dziećmi, ale również dla grup znajomych. Na plaży w okresie letnim istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, a także leżaków oraz koszy plażowych. W pobliżu znajduje się wiele lokali, takich jak restauracje, kawiarnie oraz bary serwujące smażone ryby, zimne napoje oraz lody. Wiele atrakcji znajdujących się na plażach jest dedykowanych dla dzieci. Specjalnie dla nich przygotowana jest strefa, znajdują się w niej m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, czy dmuchane zamki do skakania, pozwolą one spożytkować nadmiar energii, którą dzieci są wypełnione. 

Lista kąpielisk oznaczonych błękitną flagą znajduje się tutaj

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kołobrzeg,
Kiedy
19 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Bezpłatny
Półwysep Helski historia, ciekawostki, informacje...
Hel
19 sierpień, 2022
Nazwa wywodzi się z miasta o tej samej nazwie, które na skutek zmiany linii brzegowej
53. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 2022
Zakopane
19 sierpień, 2022
W dniach 19-26 sierpnia w Zakopanem odbędzie się 53. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 2022.
Open Street Festival 2022 w Karpaczu!
Karpacz
19 sierpień, 2022
19 i 20 sierpnia na Karpackim deptaku oraz okolicznych parkach odbędzie się Open Street Festival