Najlepsze kąpieliska na Roztoczu

Najlepsze kąpieliska na Roztoczu w miejscowości Susiec

Opis

Roztocze jest krainą geograficzną zlokalizowaną w południowo-wschodniej Polsce oraz Zachodniej Ukrainie. W Polsce leży na terenie dwóch województw: lubelskim i podkarpackim. Dzieli się je na 3 części: Roztocze Zachodnie, Roztocze Środkowe oraz Roztocze Wschodnie. To region bogaty w zielone tereny, słynie z dziewiczej przyrody, największego w Polsce nasłonecznienia, czystego powietrza oraz krystalicznych wód. Na jego terenie utworzono Roztoczański Park Narodowy oraz wiele rezerwatów przyrody, czy parków krajobrazowych w celu ochrony obszarów obfitujących w cenne i niepowtarzalne walory. Potocznie Roztocze nazywane jest Polską Toskanią. Karina ta jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza dla osób nielubiących tłumów, pełna wyjątkowych krajobrazów, niezwykle urokliwych dolin, pagórków oraz potoków. Bardzo dobrze jest tam rozwinięta turystyka rowerowa, to prawdziwy raj pełny wytyczonych tras w malowniczych okolicach. Do odkrycia jest również wiele zabytków, a także pięknie położonych zbiorników wodnych, przy których w okresie letnim działają kąpieliska z wieloma atrakcjami.


Przedstawiamy najlepsze kąpieliska na Roztoczu.


Kąpielisko w Majdanie Sopockim znajduje się nad rzeką Sopot ok. 9 km od Suśca. Zalew ma powierzchnię 16 ha i czystą wodę, przez to, że nurt rzeki jest dość duży. Plaża otoczona jest lasami dającymi odpoczynek od słońca w upalne dni. Przy plaży z molo zostało wydzielone kąpielisko strzeżone przez ratowników z WOPR. Obok zaś znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której dostać można kajaki. To świetne miejsce na odpoczynek, plażowanie oraz kąpiele wodne. Odpowiednie również dla wędkarzy, bowiem w zalewie można łowić ryby, często spotykanymi okazami tam jest: karp, szczupak, leszcze a nawet pstrągi. Cały zalew otoczony jest deptakiem idealnym na spacery, a gdzie nie gdzie ustawione są ławeczki. Do dyspozycji turystów oddany jest również parking oraz toalety publiczne, a w sezonie letnim w niedalekiej odległości czynne są sezonowe bary oraz kawiarnie.


Stawy Echo na Roztoczu znajdują się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego i przyciągają do siebie wielu turystów jak i okolicznych mieszkańców. Są to sztuczne zbiorniki otoczone lasami dającymi wytchnienie od ostrego słońca. Plaża należy do tych najczystszych na Roztoczu przy niej zostało wyznaczone kąpielisko, również szczycące się czystą wodą, dzięki przepływającemu przez nie strumieniowi Świerszcz. Kąpielisko jest strzeżone, a o bezpieczeństwo na jego terenie troszczą się ratownicy z WOPR. Są świetnym miejscem na plażowanie z dziećmi z tego względu, że zbiorniki są płytkie i czyste a woda jest ciepła. To unikalne miejsce, z którego rozciągają się malownicze widoki, wokół kąpieliska można spacerować 3 wyznaczonymi szlakami, drewnianymi pomostami lub po prostu w leśnymi ścieżkami. W pobliżu znajduje się także platforma widokowa. A jak szczęście dopisze z wieży można dostrzec pasące się koniki polskie, z których słynie Roztocze.

Zalew w Krasnobrodzie posiada najbardziej atrakcyjne i największe kąpielisko w regionie. Znajduje się 18 km od miejscowości Zwierzyniec oraz 25 km od Zamościa. Powstało ono nad rzeką Wieprz i cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród turystów nastawionych na leniuchowanie w promieniach słonecznych, a także wśród miłośników aktywnego spędzania czasu. Na terenie zalewu zostało wydzielone kąpielisko, które jest strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników dbających o bezpieczeństwo. Przy nim zlokalizowana jest piaszczysta plaża oraz nowo powstałe drewniane molo. A przy plaży znajduje się wiele atrakcji, które dostarczą dodatkową dawkę emocji, jest to boisko do piłki siatkowej, zjeżdżalnie, kompleks basenów, park linowy, a także park rozrywki przygotowany specjalnie dla najmłodszych z wieloma huśtawkami oraz karuzelami. Obecna jest na miejscu również wypożyczalnia sprzętu wodnego, m.in. rowerki wodne oraz kajaki. Okolica świetnie spisuje się na spacery piesze oraz wycieczki rowerowe. Wokół funkcjonuje wiele budek z gastronomią, smażalni ryb, czy sklepów z pamiątkami. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, idealne na spędzenie dnia w gronie rodzinnym lub z grupką znajomych.


Kąpielisko w Józefowie przy ul. Słonecznej , plaża jest piaszczysta i strzeżona, nad zalewem znajduje się pomost, budka ratownika, ścieżki rowerowe, punkty obsługi gastronomicznej, pomieszczenia sanitarne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się zbiornik i stanica wędkarska. Zbiornik wodny powstały w wyrobisku po kopalni piasku. Całość otoczona jest roztoczańskimi lasami, dzięki czemu wczasowicze chętnie tu przybywają aby poplażować.


Kąpielisko Moczydło w Nieliszu znajduje się około 20 km od Zamościa. To popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Lubelszczyzny, jak i turystów. Na terenie kąpieliska znajduje się wypożyczalnia rowerkowi wodnych, kajaków,  molo drewniane i pomost pływający oraz deszczochrony.


Plaża i kąpielisko Zalew Janowski to interesujące miejscem wypoczynku dla każdego plaża jest piaszczysta strzeżona, posiada zalecze gastronomiczne w okolicy lasy. Oprócz czystych i rozległych plaż, w ofercie znajdziemy wypożyczalnie sprzętu wodnego i boiska do piłki plażowej, znajduje się tu również Park Rekreacji Zoom Natury, w którym jest wiele atrakcji takich jak: park linowy,  siłownia pod chmurką, labolatoria wiedzy, wieża mocy.
Podstawowe informacje
Lokalizacja
Susiec, Najlepsze kąpieliska na Roztoczu
Kiedy
19 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Półwysep Helski historia, ciekawostki, informacje...
Hel
19 sierpień, 2022
Nazwa wywodzi się z miasta o tej samej nazwie, które na skutek zmiany linii brzegowej
53. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 2022
Zakopane
19 sierpień, 2022
W dniach 19-26 sierpnia w Zakopanem odbędzie się 53. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 2022.
Open Street Festival 2022 w Karpaczu!
Karpacz
19 sierpień, 2022
19 i 20 sierpnia na Karpackim deptaku oraz okolicznych parkach odbędzie się Open Street Festival