Najlepsze kąpieliska Podlaskie

Najlepsze kąpieliska Podlaskie w miejscowości Suwałki

Opis

Podlaskie to województwo w północo-wschodniej Polsce graniczące z 2 krajami - Litwą oraz Białorusią. To bardzo bogaty region przyrodniczo, a także kulturowo. Na jego terenie znajdują się aż 4 Parki Narodowe: Białowieski, Narwiański, Wigierski oraz Biebrzański oraz Puszcza Białowieska znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz tego pełno tam klimatycznych miasteczek, drewnianych chatek, kościołów, rzek, rozlewisk oraz bagien. Nie brakuje czystych jezior, przy których działają kąpieliska pełne atrakcji dla turystów, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości. 

Plaża miejska nad Zalewem Arkadia znajduje się w Suwałkach blisko centrum na ulicy Wojska Polskiego. To sztuczny zbiornik zasilany rzeką Czarna Hańcza. Plaża posiada pomost oraz molo, można tam cumować sprzęty wodne. Działa tam wypożyczalnia sprzętu wodnego takiego jak: rowerki wodne, łódki, czy kajaki.  Wyznaczona jest również strefa w wodzie, a także na plaży przeznaczona na rekreacje oraz sport. O bezpieczeństwo plażowiczów na miejscu dba wykwalifikowany ratownik WOPR. Specjalnie dla dzieci zostało wyznaczone miejsce zarówno w wodzie jak i na plaży. Na miejscu można skorzystać z przebieralni, toalet czy koszów na śmieci. W pobliżu znajduje się wiele kawiarni, restauracji, plac zabaw, kort tenisowy czy siłownia terenowa. 

Plaża miejska w Augustowie znajduje się nad Jeziorem Niecko. To bardzo popularne miejsce w Augustowie zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Na wodzie wyznaczone są strefy, w tym również strefa dla dzieci. Bezpieczeństwo zapewnia obecność ratownika oraz masztu z flagą WOPR. Obiekt wyróżnia się czystością, dlatego przyjemnie odpoczywa się i plażuje w takim miejscu. To świetne miejsce do spacerów zarówno po molo, ale także deptaku przyległego do plaży malowniczo usytuowanego między pagórkami, wzniesieniami i pięknymi widokami. Dodatkowo posiada on ścieżkę rowerową z ławeczkami na odpoczynek. Przy plaży działa również wypożyczalnia sprzętu wodnego, który można cumować. 

Plaża miejska Dojlidy w Białymstoku. Znajduje się na terenie kompleksu Stawy Dojlidy, który składa się z ponad 20 zbiorników wodnych otoczonych lasami. Kąpielisko ma wyznaczoną strefę w wodzie, w tym strefę dla dzieciaków, które mogą spokojnie bawić się pod okiem ratownika. To świetne miejsce bardzo dobrze wyposażone w wszelkiego rodzaju udogodnienia. Znajdują się tam punkty gastronomiczne, hangary na sprzęty wodne wraz z działającą wypożyczalnią, budynek z przebieralniami, prysznicami oraz toaletami. Na jego terenie umieszczono place zabaw - wodne oraz na piasku dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do siatkówki plażowej, dmuchane boisko do siatkówki wodnej, boisko do piłki nożnej, miejsce na grilla oraz ognisko a także pole kempingowe. Wokół zlokalizowanych jest wiele pomostów pełniących różne funkcje, jeden prowadzący na wyspę, tarasy drewniane, pomosty dla wędkarzy, czy cumujących sprzęty wodne.

Kąpielisko nad zalewem wodnym "Czapielówka" w Czarnej Białostockiej posiada strefy w wodzie do rekreacji, a także na piasku. Znajduje się tam molo, pomost, boisko do piłki siatkowej, wypożyczalnia kajaków oraz miejsce, aby zacumować sprzęt wodny. Oprócz plażowania, czy kąpieli, wędkarze łowią tam ryby w różnych miejscach nad zalewem. Do dyspozycji plażowiczów są również przebieralnie oraz toalety. 

Kąpielisko "Na Fali" zlokalizowane jest w Michałowie na Zbiorniku Małej Retencji na rzece Supraśl. To zbiornik mający długość 340m oraz głębokość ok. 1,8 m. Kąpielisko ma wyznaczone strefy zarówno w wodzie jak i na plaży przeznaczone do sportów oraz rekreacji. Najmłodsi również mają swoją strefę. O bezpieczeństwo dba tam ratownik. Wydzielone są miejsca na grilla czy ognisko. A ponadto na terenie znajdują się toalety, przebieralnie, natryski oraz punkt z wodą. 

Camp Serwy to kąpielisko zlokalizowane nad Jeziorem Serwy posiadające pomost oraz molo, wydzieloną strefę w wodzie dla dzieci oraz dorosłych, a także miejsce na grilla i ognisko. Możliwe jest tam cumowanie sprzętów wodnych, a w pobliżu znajduje się wypożyczalnia. Bezpieczeństwo zapewni ratownik WOPR. Na terenie również skorzystać można z toalety. 

Inne kąpieliska podlaskie:

 • Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie
 • Kąpielisko na rzece Bug przy ul. Szmita w Drohiczynie
 • Kąpielisko Miejskie w Czyżewie
 • Kąpielisko PTTK w Starym Folwarku
 • Plaża miejska w Supraślu
 • Kąpielisko miejskie w Sokółce
 • Kąpielisko Wyspa w Ciechanowcu
 • Kąpielisko Miejskie w Siemiatyczach
 • Kąpielisko w Karpowiczach
 • Kąpielisko na zbiorniku w Zarzeczanach
 • Kąpielisko nad Jeziorem Pomorze

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Suwałki,
Kiedy
11 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Sanok atrakcje, historia, ciekawe informacje...
Sanok
11 sierpień, 2022
Miasto Sanok, jest miastem powiatowym w Polsce, mieszczącym się w województwie podkarpackim. Położone ono jest w
Ustka historia, atrakcje, ciekawostki...
Ustka
11 sierpień, 2022
Ustka historia, atrakcje, ciekawostkiUstka posiada ciekawą historię. Otóż, odkryte ślady osadnictwo w okolicach Ustki, dowodzą
Korona Gór Polski - czym jest?
Zakopane
11 sierpień, 2022
CZYM JEST KORONA GÓR POLSKI?To lista 28 szczytów należących do poszczególnych pasm górskich w Polsce.