Wyjątkowa atrakcja na Wawelu w Krakowie

Wyjątkowa atrakcja na Wawelu w Krakowie w miejscowości Kraków

Opis

W dniach 19-25 września na Wawelu można spotkać specjalne atrakcje. Zachwyceni tą wystawą będą zwłaszcza fani serialu Ród Smoka. To produkcja HBO Max opowiadająca o niezwykłym rodzie Targaryenów władających Westeros. Serial przedstawia wydarzenia odbywające się 200 lat przed tymi ze znanej na całym świecie i już kultowej "Gry o tron".

W Polsce nie ma bardziej pasującego miejsca do klimatu serialu niż Zamek Królewski zlokalizowany na Wzgórzu Wawel w Krakowie.  Pełnił on funkcje siedziby królów, a Smocza Jama znajdująca się pod Wzgórzem Wawelskim, według legend, zamieszkiwana kiedyś była przez Smoka Wawelskiego. W serialu cała fabuła skupia się właśnie na Smokach i Władzy, są one najwyższą stawką w grze, gdzie zwycięzca zasiada na Żelaznym Tronie.

Ten kto przybędzie na Krakowskie Wzgórze w tych dniach również będzie mógł zasiąść na niezwykłym tronie wykonanym z żelaznych mieczy. Umieszczony został on na tarasie widokowym Zamku Królewskiego. Ponadto będzie można tam przyjrzeć się ogromnej czaszce potężnego Baleriona - smok Aegona Zdobywcy podczas podboju Westeros. Każdy może zatrzymać te wspomnienia robiąc pamiątkowe zdjęcie przy tych rekwizytach.

Dodatkową atrakcją w Smoczej Jamie jest gniazdo ze smoczymi jajami, gdzie zwiedzający będą mogli zobaczyć wylęgarnię oraz piec do podgrzewania ich. Dla chętnych będzie możliwość dotknięcia i poczucia pod palcami faktury smoczych łusek oraz zobaczenia gdzie smoki odpoczywają.

Ekspozycje otwarte są od 19 do 25 września w godzinach 10.00 do 20.00.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kraków, Wyjątkowa atrakcja na Wawelu w Krakowie
Kiedy
21 wrzesień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Świeradów-Zdrój - miejsce na jesienny wypoczynek
Świeradów-Zdrój
28 wrzesień, 2022
Jesienny urlop najlepiej jest spędzić w górach. Te piękne krajobrazy jesienią pokazują w pełni swój
Kudowa Zdrój- miejsce na jesienny wypoczynek
Kudowa-Zdrój
28 wrzesień, 2022
Kudowa-Zdrój jesienią przyciąga coraz więcej turystów. Ceny w obiektach noclegowych są niższe niż w sezonie
Planujesz wyjazd w góry? Sprawdź, kiedy ruszają przeglądy techniczne kolei i poznaj terminy przestoi
Zakopane Gubałówka
28 wrzesień, 2022
W ośrodkach turystycznych Grupy PKL wkrótce rozpoczną się zaplanowane jesienne przeglądy techniczne. Dlatego wybierając się