Gdzie udać się na jesienny weekend? Solina jest idealnym na to miejscem!

Gdzie udać się na jesienny weekend? Solina jest idealnym na to miejscem! w miejscowości Solina

Opis

Zastanawiasz się gdzie udać się na jesienny weekend? Solina jest idealnym na to miejscem!

Solina jest niezwykle malowniczo położoną wsią nad Jeziorem Solińskim. Zlokalizowana jest w województwie podkarpackim i powiecie leskim, w jej pobliżu znajdują się również Bieszczady. Stała się ona niezwykle popularnym miejscem wybieranym przez wczasowiczów. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca jesienią. Panująca tam atmosfera, rozlewisko oraz otaczające je lasy zapewnią każdemu odrobinę wytchnienia od zabieganej codzienności, czy zgiełku miast. Poranna i wieczorna mgła, kolorowe liście przyozdabiające drzewa, zieleń ustępująca ciemniejszym barwą każdego przeniesie w magiczny świat. Jesień to idealna pora na spacery oraz przejażdżki rowerowe. Najlepsze są gdy upał odchodzi w zapomnienie i zastąpiony zostaje chłodem oraz jednocześnie jeszcze przebijającym się słońcem przez występujące chmury na niebie. Każdemu przyda się weekend na to by zwolnić, znaleźć czas na napawanie się spokojem i świeżym powietrzem na łonie natury, a gdy wybierzemy na ten okres Solinę, dodatkowo dostarczy nam ona niesamowitych widoków.

Co warto zwiedzić jesienią w Solinie?

Jezioro Solińskie jest jednym z największych utworzonych zbiorników retencyjnych na terenie naszego kraju i zarazem największa atrakcja regionu, dzięki której rozwój turystyki niewątpliwie wzrasta z każdym rokiem. Jezioro Solińskie często bywa nazywane bieszczadzkim morzem, bowiem jest ono bardzo rozległe i ogromne, posiada również świetnie rozwiniętą linię brzegową. Utworzone zostało na rzekach San oraz Solinka, aby chronić obszary przed ciągłymi powodziami. Jezioro nie tylko pełni funkcję ochronną ale z czasem stało się atrakcją turystyczną cieszącą się dużą popularnością. Zwłaszcza wśród miłośników sportów wodnych. Jesienią gdy jest już za zimno na różnego rodzaju aktywności w wodzie można udać się w rejs wycieczkowcami zapewniającymi fantastyczną przygodę, w ten sposób można obserwować zaporę z bliska. Inny sposób na spędzenie czasu to żegluga, bądź rowerki wodne, na których można się cieszyć ostatnimi ciepłymi dniami.

Istnienie jeziora jest ściśle związane z wybudowaną zaporą oraz powstałym kompleksem hydroenergetycznym.

Zapora oraz hydroelektrownia w Solinie są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Spacer po zaporze mierzącej 664 metry, dostarczy przepięknych widoków na Jezioro Solińskie i całą okolicę. Alejka wiodąca nad zaporę jest pełna budek z pamiątkami, miejsce to często jest nazywane solińskimi Krupówkami, zaś przy zejściu z zapory spotkamy wiele restauracji oraz przystań dla statków. W hydroelektrowni zaś podczas zwiedzania z przewodnikiem można dowiedzieć się w jaki sposób ona działa, jak przebiegały prace nad nią, a nawet zejść na dno jeziora.

Najnowszą atrakcją udostępnioną dla turystów jest kolej gondolowa. Ze stacji początkowej Plasza wagony wyruszają w 1,5km trasę, by dotrzeć do stacji końcowej umieszczonej na Górze Jawor. Tam zwiedzający mogą podziwiać urocze krajobrazy oraz zaporę i Jezioro Solińskie z wieży, na której znajduje się taras widokowy oraz kawiarnia widokowa, gdzie podczas picia kawy będzie można obserwować niesamowite widoki rozciągające się wokół. Dodatkowo zainstalowano tam przeszkloną platformę, tzw. skywalk. Ponadto dostępna dla turystów jest również restauracja serwująca regionalne dania, a także Park Tematyczny - Tajemnicza Solina, który zapewni najmłodszym świetną zabawę. Jest on zlokalizowany u stóp wieży widokowej w pobliżu restauracji. Dzieciaki będą miały okazję sprawdzić się w labiryncie, z którego trzeba znaleźć wyjście, na torze sprawnościowym, a także spotkają się z postaciami z bieszczadzkich legend - Biesami i Czadami.

Kolejną atrakcją, którą zapewni tylko jesień jest grzybobranie. Wszechobecne lasy zachwycą swoimi cudnymi, mieniącymi się żywymi kolorami liśćmi, a także dużym wysypem grzybów, można będzie tam spotkać takie okazy jak: prawdziwki, czy rydze. Taka wędrówka dotleni organizm oraz stanie się urozmaicona, dzięki poszukiwaniom leśnych skarbów, w które tamtejsze lasy obfitują.

Wędkarze również będą zachwyceni ciszą wokół i warunkami panującymi na jeziorze. To będzie idealny czas by oddać się swojemu hobby. Spędzenie w ten sposób wolnego na pewno wyciszy i uspokoi, a także, gdy połów się uda - przyniesie ogromną satysfakcje. Dzięki temu, że wody Jeziora Solińskiego obfitują w różnorodne gatunki ryb możliwym jest, że uda się złowić jakiegoś sandacza, bądź okonia.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Solina, Gdzie udać się na jesienny weekend? Solina jest idealnym na to miejscem!
Kiedy
22 wrzesień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza
Kielce
05 październik, 2022
KONCERT SYMFONICZNY MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE odbędzie się w piątek, 7 października 2022 o godzinie 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.PAWEŁ KOWALSKI fortepianORKIESTRA SYMFONICZNA FŚJERZY MAKSYMIUK dyrygentPIOTR WACŁAWIK asystent dyrygentaLUDWIG van BEETHOVEN III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 Symfonia nr 3 Es-dur op. 55 EroicaKiedy Ludwig van Beethoven przedstawiał wiedeńskiej publiczności
Kruklanki co warto zwiedzić, dlaczego wato tam jechać?
Kruklanki
04 październik, 2022
Krajobraz obszaru gminy Kruklanki, został ukształtowany w czasie ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Lodowiec, który kilkakrotnie nasuwał
Magiczne Podhale – tradycja, krajobraz oraz architektura.
Zakopane
03 październik, 2022
Poznaj bliżej region i uwielbiany przez wszystkich Kasprowy Wierch.Niepowtarzalna tradycja, piękne krajobrazy czy charakterystyczna architektura