Zakopane - idealne miejsce na ferie

Zakopane - idealne miejsce na ferie w miejscowości Zakopane

Opis

Idealnym miejscem na ferie zimowe jest wyjazd do Zakopanego. To największe miasto u stóp Tatr zaliczane do najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w polskich górach. Uznawane jest za zimową stolicę Polski. Głównym punktem miasta jest skrzyżowanie Krupówek z ulicą Kościuszki.

Na północy Zakopanego ciągnie się Gubałówka, na południu znajduje się Giewont, najwyższe wzniesienie Tatr. Miasto jest umiejscowione nad kilkoma potokami wpadającymi do dopływu Białego Dunajca - rzeki Zakopianka.
To idealne miejsce na spędzenie ferii zimowych. Zakopane to miasto dla amatorów jazdy na nartach. W okolicy są liczne stoki przystosowane dla osób o różnorodnym stopniu zaawansowania.
Atrakcje, które warto zwiedzić podczas ferii zimowych w Zakopanem:
Kasprowy Wierch
Jednym z najbardziej popularnych stoków narciarskich w Zakopanem jest ten umiejscowiony na Kasprowym Wierchu.
Narciarze doceniają go za naturalność, śnieg na trasach jest naturalny. Jest jedynym stokiem w Polsce o cechach alpejskich.
Na Kasprowym Wierchu do dyspozycji jest kilka tras narciarskich: Goryczkowa, Gąsienicowa, szlak narciarski z Hali Gąsienicowej nartostrada z Goryczkowej.
Adres:
Kuźnice 14
34-500 Zakopane
Polana Szymoszkowa
To popularna stacja narciarska w Zakopanem, jednym z jej walorów są przepiękne widoki na krajobraz Tatr.
Mieszczą się tutaj dwie koleje linowe: pierwsza - 6-osobowa na szczyt Gubałówki dla doświadczonych narciarzy, możemy tu również wypocząć, napić się gorącej herbaty, zjeść obiad lub zachwycać się górami; druga - mniejsza kolej prowadząca do połowy stoku, gdzie ćwiczą początkujący narciarze.
Przy dolnej stacji jest KidsPark Szymoszkowa, w której dzieci pobierają pierwsze nauki jazdy na nartach lub na desce.
Adres:
Polana Szymoszkowa 2
34-500 Zakopane
Harenda
W tym miejscu narciarze i snowboardziści mają do wyboru 6 tras.
Zaawansowani fani zimowych sportów mogą korzystać z trasy o długości 800 m oraz ze średnio-trudnej trasy posiadającej długość 900 m.
Mniej zaawansowani mogą zmierzyć się z dwoma średnio-trudnymi trasami o dł. 100 m, początkujący dysponują dwiema trasami o długości 200 m i 250 m.
Dla dzieci przygotowano Przedszkole Narciarskie.
W pobliżu dolnej stacji znajduje się Karczma Harenda, w której można coś zjeść.
Inne lokale gastronomiczne znajdują się blisko wyciągów orczykowych - Szałas u Curusia i na górnej stacji krzesełkowej, mieści się tutaj punkt gastronomiczny z tarasem widokowym.
Adres:
Ul. Harenda 21A
34-500 Zakopane
Tel.: (18) 20 - 256 - 80
Nosal
Niewysoki szczyt reglowy znajdujący się w Tatrach Zachodnich.
Nosal jest popularny wśród turystów przyjeżdżających do Zakopanego jako łatwe wzniesienie i jako góra dla miłośników białego szaleństwa.
Na północnym zboczu stworzono Centrum Narciarskie Nosal, mieści się tu kilka wyciągów i nartostrada zlokalizowana przy górnej stacji wyciągu prowadząca przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic. Z Nosala rozprzestrzeniają się wspaniałe widoki na Czerwone Wierchy, Giewont, a także granitowe szczyty Tatr Wysokich, które wznoszą się powyżej Doliny Gąsienicowej.
 
Na Nosal prowadzą następujące szlaki:
- Zielony szlak z Kuźnic przez Nosalową Przełęcz.
- Żółty szlak z Nosalowej Przełęczy na Olczyską Polanę.
Adres:
Ul. Balzera 30
34-500 Zakopane
Tel.: (18) 206 – 27 – 00
Gorące termy
W Zakopanem i okolicach możemy się wybrać do miejsc bogatych w liczne baseny termalne. Do najbardziej znanych basenów termalnych należą termy w Bukowinie Tatrzańskiej, Termy Bania, Termy w Białce oraz Termy w Szaflarach.
Przestronne kompleksy termalne posiadają na swoim obszarze sauny oraz strefy SPA, gdzie możemy skorzystać z masażu relaksującego albo zabiegu pielęgnacyjnego.
To fantastyczny wybór dla rodzin z dziećmi, są tutaj baseny przystosowane dla najmłodszych.  Termy zapewniają baseny z wodą termalną o temperaturze do 36 stopni C, baseny solankowe, groty solne  i zjeżdżalnie. Odprężenie w ciepłej wodzie i zachwycające widoki ośnieżonych gór i drzew to unikatowe połączenie, którego koniecznie trzeba doświadczyć.  Cudowne wrażenia gwarantują baseny ulokowane na zewnątrz budynków, otacza Cię zimowy klimat kiedy siedzisz w ciepłej wodzie.
Adres:
Ul. Jagiellońska 31
34-500 Zakopane
Tel.: (18) 200 - 11 - 22
Snowlandia Śnieżny Labirynt
Zimowy Park Rozrywki umiejscowiony w Zakopanem pod Tatrami, ulokowany u podnóża Wielkiej Krokwi, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego.
To unikatowa śnieżna kraina, która pozwala na przeniesienie się w inny, magiczny świat.
Snowlandia została zainicjowana zimą na przełomie 2015/2016 roku i od tamtej pory stale się rozwija oferując ciekawe atrakcje, których co roku przybywa.
Produkcja sztucznego śniegu i postawienie całego Labiryntu trwa około miesiąca jest możliwe tylko przy ujemnych temperaturach.
Igloo z rzeźbami Snowlandia Igloo z wielkimi rzeźbami to tajemne miejsce w całości wybudowane ze śniegu i lodu, z niezwykłymi komnatami, które są wypełnione śniegowymi rzeźbami artystów z Podhala i Słowacji, rokrocznie zmienia się tematyka rzeźb, np. Bajkowy świat Disney’a.
Tor saneczkowy Snowlandia
Tor saneczkowy pod Wielką Krokwią w Zakopanem mierzy 200 m i gwarantuje niesamowitą zabawę dla całej rodziny do godzin wieczornych, ponieważ jest podświetlony, przestronny i bezpieczny. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sanek i łyżw.
Mini Zoo Snowlandia
Mini Zoo czyli Tatrzański Park Edukacyjny jest ulubionym miejscem najmłodszych turystów w Snowlandii.
To las ze zwierzątkami z Podhala, możemy tu spotkać jelenie, daniele, kozy karpackie, polską owcę górską, lisy polarne i srebrne, puchacze, jastrzębie Harrisa.
Wyciąg Pod Krokwią
Wyciąg w Snowlandii jest adresowany dla początkujących narciarzy i najmłodszych, możesz w bezpiecznych warunkach nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie.
Stok jest ratrakowany, podświetlony i sztucznie ośnieżony, dodatkowo funkcjonuje tutaj: szkoła narciarska i snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz punkty gastronomiczne.
Adres:
Ul. Józefa Piłsudskiego 38
34-500 Zakopane
Tel.: 797 - 378 - 887
Papugarnia Egzotyczne Zakopane
Papugarnia Egzotyczne Zakopane jest największą papugarnią nie tylko w Zakopanem, ale i w całej Małopolsce.
W 2017 roku znalazła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane. Obiekt usytuowany na uboczu od hucznych Krupówek, ale pośród tych różnobarwnych ptaków również potrafi być hałaśliwie.  Papugarnia to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem dla całych rodzin, dzieci z pewnością będą zachwycone tym miejscem.
Spotkamy tutaj różne gatunki pięknych, kolorowych papug, od najmniejszych Lorys Górskich po Wielkie Ary. Tylko tutaj zobaczymy wiewiórki kanadyjskie, trójbarwną z Borneo czy susły Richardsona. To miejsce na pewno zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Znajduje się tutaj 100 pięknych okazów na dużej przestrzeni.
Adres:
Droga do Olczy 11
34-500 Zakopane
Tel.: 518 - 140 - 635
Myszogród Zakopane
Myszogród jest krainą, w której znajdują się myszki z całego świata w różnorodnych baśniowych dekoracjach.
Mieści się w centrum Zakopanego w górnej części Krupówek. Możemy tu zaobserwować myszki jeżdżące pociągiem, latające UFO, na stoku narciarskim, zaginionej wyspie, w restauracji, magicznych drzewach, książkach, mysich domkach. Inicjatorzy tego miejsca chcieli pokazać myszy jako urokliwe i twarde, małe stworzenia. W ich zbiorach są m.in. holenderskie myszki rasowe białe, brązowe, długowłose, egipskie, myszki pigmejskie. Mysi Miniaturowy Park Rozrywki to fajna atrakcja turystyczna na mapie Zakopanego.
Żywiołowe gryzonie zdobywają serca dzieci i dorosłych.  Warto przyjść w to miejsce i dowiedzieć się co ukrywa ten magiczny świat pełen maleńkich i uroczych istot.
Adres:
Ul. Krupówki 81B
34-500 Zakopane
Tel.: 500 - 656 - 584 
 


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane,
Kiedy
16 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Atrakcje dla seniorów w Karpaczu
Karpacz
06 grudzień, 2022
Karpacz to piękne, pełne zabytków i atrakcji miasto ulokowane u podnóża Śnieżki - Królowej Karkonoszy.
Kudowa-Zdrój atrakcje i Zieleniec - najwyżej położona część miasta - Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
07 grudzień, 2022
Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Położona
Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Co warto zobaczyć?
Polanica-Zdrój
07 grudzień, 2022
Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Zlokalizowana jest w dolinie