Wisła doskonałe miejsce na ferie

Wisła doskonałe miejsce na ferie w miejscowości Wisła

Opis

Tegoroczne ferie rozpoczynają się już w połowie stycznia, dlatego też warto rozglądać się za miejscem zimowego wypoczynku. Świetnym regionem będzie malowniczy Beskid Śląski, oferujący mnóstwo atrakcji oraz doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Ferie to zazwyczaj czas sportów zimowych, nauki jazdy na nartach czy desce ale także wspólnego, rodzinnego wypoczynku. Warto wybrać noclegi w Wiśle, miasto nazywane jest perłą Beskidu Śląskiego, zlokalizowane u podnóża Baraniej Góry skąd swój bieg bierze królowa polskich rzek. Ciekawostką dotyczącą miasta jest postać Niedźwiadka, którego wizerunek został ogłoszony jako oficjalna maskotka Wisły. Dlatego też powstał "Szlak Niedźwiadka", zwiedzając miasto możemy odnaleźć figurki niedźwiedzia przy najciekawszych atrakcjach np. przy Pijalni Czekolady, na deptaku czy przy wodospadzie. Oczywiście ferie w górach wiążą się z białym szaleństwem, na które Wisła jest doskonale przygotowana. Dla dzieci osób uczących się jazdy na nartach odpowiedni będzie stok Siglany w Wiśle Głębce. Jest stosunkowo łagodny i szeroki, ma około 600 metrów długości, a na górę dostaniemy się wyciągiem talerzykowym. 
W samym sercu Wisły znajduje się stacja narciarska Skolnity - jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków w mieście, w sąsiedztwie skoczni narciarskich. Dostępne są trasy niebieska - rodzinna oraz czerwona dla średniozaawansowanych, na stok dostaniemy się czteroosobową koleją linową.
Nowa Osada jest kolejną nowoczesną stacją narciarską, udostępnia snowboardzistom i narciarzom 3 wyciągu oraz czteroosobową kolejkę linową. Dostępnych jest 6 tras dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Ośrodek Soszów to zdecydowanie miejsce dla zaawansowanych narciarzy, oferuje trasy o łącznej długości ponad 6 km. Zaletą są długie i trudne zjazdy właśnie dla wprawionych miłośników snowboardu czy nart. Dostępny jest czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, podwójny wyciąg orczykowy oraz dwa wyciągi talerzykowe.
Ośrodek Narciarski Stożek posiada 3 główne i zróżnicowane trasy o długości 3,5 km ponadto jest kolej linowa i dwa wyciągi talerzykowe. Usytuowanie ośrodka na zboczach Stożka zapewnia możliwość szusowania dłużej z uwagi na zalegający tu śnieg. 
Stacja narciarska Cieńków jest jednym z większych kompleksów narciarskich w Wiśle Malince, narciarze mogą
korzystać z czteroosobowej kolei linowej oraz 3 wyciągów talerzykowych. Świetne miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy. Warto dodać, to tylko niektóre z ok. 20 wyciągów narciarskich w Wiśle, które dodatkowo są dośnieżane, odpowiednio oświetlone aby można jeździć jak najdłużej, są także dostępne wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki narciarskie. Do wyboru mamy także takie wyciągi jak: Wyciąg narciarski Czupel, Stok, Klepki, Partcznik, Pasieki czy Rówienki.

Poza aktywnością na stoku miłośnicy biegówek także będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w tej dyscyplinie, a początkujący śmiało postawią pierwsze kroki.
Tu polecamy Ośrodek Sportowy Jonidło, który zapewnia profesjonalnie przygotowane trasy rolkowo-biegowe, które zimą służą właśnie narciarstwu biegowemu. Na miejscu dostępny jest instruktor oraz sprzęt do wypożyczenia. Trasy o długości 435m i 545m.
Drugim miejscem z doskonale przygotowanymi trasami do stylu klasycznego i dowolnego, które co ważne, spełniają wszelkie wymogi FIS znajdują się na Przełęczy Kubalonka. Tutaj często odbywają się zawody nie tylko o randze lokalnej ale także krajowej i międzynarodowej. Dostępna jest także wypożyczalnia sprzętu. Trasy są o różnych długościach: 1km, 2,5km, 3km, 5km oraz 7,5km.

Poza narciarstwem warto trochę pospacerować po mieście, odszukać figurki Niedźwiadka czy zobaczyć inne atrakcje takie jak:
1. Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle
2. Pałacyk myśliwski Habsburgów
3. Zameczek Prezydenta RP
4. Muzeum Trofeów Adama Małysza
5. Muzeum Beskidzkie
6. Centrum Edukacji Ekologicznej
7. Labirynt przy Centrum 
8. Amfiteatr im. Stanisława Hadyny
9. Centrum miasta, liczne restauracje, karczmy, sklepiki z pamiątkami 
10. Zabytkowy Park Przygód

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Wisła,
Kiedy
16 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Atrakcje dla seniorów w Karpaczu
Karpacz
06 grudzień, 2022
Karpacz to piękne, pełne zabytków i atrakcji miasto ulokowane u podnóża Śnieżki - Królowej Karkonoszy.
Kudowa-Zdrój atrakcje i Zieleniec - najwyżej położona część miasta - Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
07 grudzień, 2022
Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Położona
Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Co warto zobaczyć?
Polanica-Zdrój
07 grudzień, 2022
Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Zlokalizowana jest w dolinie