Karpacz zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?

Karpacz zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać? w miejscowości Karpacz

Opis

Karkonosze to najchętniej wybierany kierunek na zimowy wypoczynek. Dużym zainteresowaniem cieszą się noclegi w Karpaczu, jest to popularne miasto z licznymi atrakcjami oraz świetną bazą noclegową. Na miłośników narciarstwa czekają wyciągi narciarskie i trasy biegowe, ponadto lodowisko, górki dla młodszych dzieci na saneczki, ciekawe muzea. Planując wypoczynek w górach z dziećmi warto sprawdzić jakie wydarzenia odbędą się w czasie waszego pobytu. Podróżowanie z dziećmi często jest wyzwaniem, dlatego też należy dokładnie zaplanować dzień aby nie był zbyt aktywny ani nudny.  W Karpaczu czeka mnóstwo atrakcji, które znajdziecie poniżej. Na początek przedstawiamy kilka wyciągów narciarskich, na których można nauczyć się stawiać pierwsze kroki na nartach i desce oraz doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności. 
1. Winterpool Biały Jar ul. Turystyczna 5 - tu czeka na Was szkółka, wypożyczalnia i serwis sprzętu, są także organizowane zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dostępna jest kolej linowa 6 osobowa, dł. 650m, różnica poziomów 100 m, przepustowość 2800 os./h, oświetlony, dośnieżany oraz taśma narciarska, dł. 50m, przepustowość 900 os./h. 
2. Karpacz Ski Arena ul. Turystyczna 4 - jest to największa stacja narciarska pod Śnieżką, dla najmłodszych są wyciągi taśmowe Leniuch I i II, Kubusiowy Stok - taśma, dł. 50 m, przepustowość 300 os./h. Ponadto dostępne są wyciągi:
Zbyszek - Kolej linowa 4 osobowa, dł. 2229m, przepustowość  650 os./h
Euro - wyciąg orczykowy, dł. 705 m, przepustowość 1400 os./h,
Grosik  - wyciąg orczykowy, dł. 863 m, przepustowość 1200 os./h
Jan - wyciąg orczykowy, dł. 418 m, przepustowość 500 os./h
Liczykrupa – kolej linowa 2 osobowa, dł. 924 m, przepustowość 1400 os./h
Złotówka  - orczykowy dwuosobowy, dł. 747 m, przepustowość 1200 os./h
Na początkujących czeka szkoła narciarstwa i snowboardu oraz wypożyczalnia sprzętu.
3. Stok Karpatka ul.Myśliwska 3 - na miejscu również wypożyczalnia nart i szkółka. Dostępne są wyciągi:
Karpatka I – wyciąg orczykowy, dł. 350m, przepustowość 750 os./h
Karpatka II  - wyciąg orczykowy, dł. 350m, przepustowość 750 os./h
4. Stok Relaks ul. Obrońców Pokoju 4 - doskonałe miejsce dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka. Do dyspozycji są 2 wyciągi narciarskie:
Czarodziejski Dywan - taśma, dł. 66 m, przepustowość 360 os./h
Relaks - wyciąg orczykowy z torem pontonowym, dł. 273 m, przepustowość 520 os./h
5. Lodowiec ul. Wolna 4 - zlokalizowany przy Hotelu Karkonosze, stanowi świetne miejsce dla początkujących. Dostępne są dwa wyciągi:
Lodowiec - wyciąg orczykowy, dł. 180 m, przepustowość 150 os./h
Lodowiec-Bobo - wyciąg orczykowy, dł. 164 m, przepustowość 200 os./h
Ponadto w okolicy znajdują się trasy do uprawiania narciarstwa biegowego z możliwością wypożyczenia nart oraz skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów. Jednak noclegi w Karpaczu to nie tylko czas spędzony na stoku, warto odwiedzić także Muzeum Karkonoskie Tajemnice. Zlokalizowane w centrum miasta przy ul. Mickiewicza 1a, pozwolą przenieść się w mityczny świat, gdzie staniesz oko w oko z Duchem Gór, poznasz historie i legendy które wyrosły z tej karkonoskiej ziemi. Dla najmłodszych olbrzymią radość sprawi także wizyta w muzeum Świat Kolejek, znajduje się na ul. Karkonoskiej 32. Tu czeka na was miniaturowy świat oraz bohaterowie ze znanych filmów i bajek. Oferta muzeum skierowana jest dla rodzin, także nie ma miejsca na nudę. Na mapie turystycznych atrakcji nie możecie pominąć Muzeum Zabawek w Karpaczu (ul. Kolejowa 3). Tu nawet rodzice będą pod wrażeniem i przypomną sobie zabawki z dzieciństwa... Pośród sporej liczby eksponatów znajdziecie m.in. XVII-wieczne figurki szopkowe, porcelanowe lalki z XIX w. zabawki z różnych stron świata tj. z Australii, Meksyku, Japonii czy Rosji. Do największych i najcenniejszych zabytków Karpacz zaliczamy Świątynię Wang, która została wzniesiona na wzór skandynawskiego drewnianego budownictwa sakralnego. Jest niezwykle wytrzymała z uwagi na budulec jakim jest sosna norweska, która jest dość mocno nasycona żywicą. Dzieci zachwyci również wizyta w Muzeum Klocków (ul. Mickiewicza 11). Ta rodzinna atrakcja posiada również multimedialną/interaktywną ekspozycję z klockami oraz sklep. Ciekawostką jest to, że w tym samym budynku zobaczymy Pierwsze w Polsce Muzeum Konsol i Gier Video. Wśród bezpłatnych atrakcji Karpacza są także:

  • Dziki Wodospad na Łomnicy, który przyciąga pięknymi formami lodowymi,
  • Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie
  • Ptasi Park ZOObaczysko w Sosnówce 
  • Lapońska Wioska KALEVALA w Borowicach

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz,
Kiedy
23 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Atrakcje dla seniorów w Karpaczu
Karpacz
06 grudzień, 2022
Karpacz to piękne, pełne zabytków i atrakcji miasto ulokowane u podnóża Śnieżki - Królowej Karkonoszy.
Kudowa-Zdrój atrakcje i Zieleniec - najwyżej położona część miasta - Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
07 grudzień, 2022
Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Położona
Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Co warto zobaczyć?
Polanica-Zdrój
07 grudzień, 2022
Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Zlokalizowana jest w dolinie