Karpacz zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?

Karpacz zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać? w miejscowości Karpacz

Opis

Karkonosze to najchętniej wybierany kierunek na zimowy wypoczynek. Dużym zainteresowaniem cieszą się noclegi w Karpaczu, jest to popularne miasto z licznymi atrakcjami oraz świetną bazą noclegową. Na miłośników narciarstwa czekają wyciągi narciarskie i trasy biegowe, ponadto lodowisko, górki dla młodszych dzieci na saneczki, ciekawe muzea. Planując wypoczynek w górach z dziećmi warto sprawdzić jakie wydarzenia odbędą się w czasie waszego pobytu. Podróżowanie z dziećmi często jest wyzwaniem, dlatego też należy dokładnie zaplanować dzień aby nie był zbyt aktywny ani nudny.  W Karpaczu czeka mnóstwo atrakcji, które znajdziecie poniżej. Na początek przedstawiamy kilka wyciągów narciarskich, na których można nauczyć się stawiać pierwsze kroki na nartach i desce oraz doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności. 
1. Winterpool Biały Jar ul. Turystyczna 5 - tu czeka na Was szkółka, wypożyczalnia i serwis sprzętu, są także organizowane zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dostępna jest kolej linowa 6 osobowa, dł. 650m, różnica poziomów 100 m, przepustowość 2800 os./h, oświetlony, dośnieżany oraz taśma narciarska, dł. 50m, przepustowość 900 os./h. 
2. Karpacz Ski Arena ul. Turystyczna 4 - jest to największa stacja narciarska pod Śnieżką, dla najmłodszych są wyciągi taśmowe Leniuch I i II, Kubusiowy Stok - taśma, dł. 50 m, przepustowość 300 os./h. Ponadto dostępne są wyciągi:
Zbyszek - Kolej linowa 4 osobowa, dł. 2229m, przepustowość  650 os./h
Euro - wyciąg orczykowy, dł. 705 m, przepustowość 1400 os./h,
Grosik  - wyciąg orczykowy, dł. 863 m, przepustowość 1200 os./h
Jan - wyciąg orczykowy, dł. 418 m, przepustowość 500 os./h
Liczykrupa – kolej linowa 2 osobowa, dł. 924 m, przepustowość 1400 os./h
Złotówka  - orczykowy dwuosobowy, dł. 747 m, przepustowość 1200 os./h
Na początkujących czeka szkoła narciarstwa i snowboardu oraz wypożyczalnia sprzętu.
3. Stok Karpatka ul.Myśliwska 3 - na miejscu również wypożyczalnia nart i szkółka. Dostępne są wyciągi:
Karpatka I – wyciąg orczykowy, dł. 350m, przepustowość 750 os./h
Karpatka II  - wyciąg orczykowy, dł. 350m, przepustowość 750 os./h
4. Stok Relaks ul. Obrońców Pokoju 4 - doskonałe miejsce dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka. Do dyspozycji są 2 wyciągi narciarskie:
Czarodziejski Dywan - taśma, dł. 66 m, przepustowość 360 os./h
Relaks - wyciąg orczykowy z torem pontonowym, dł. 273 m, przepustowość 520 os./h
5. Lodowiec ul. Wolna 4 - zlokalizowany przy Hotelu Karkonosze, stanowi świetne miejsce dla początkujących. Dostępne są dwa wyciągi:
Lodowiec - wyciąg orczykowy, dł. 180 m, przepustowość 150 os./h
Lodowiec-Bobo - wyciąg orczykowy, dł. 164 m, przepustowość 200 os./h
Ponadto w okolicy znajdują się trasy do uprawiania narciarstwa biegowego z możliwością wypożyczenia nart oraz skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów. Jednak noclegi w Karpaczu to nie tylko czas spędzony na stoku, warto odwiedzić także Muzeum Karkonoskie Tajemnice. Zlokalizowane w centrum miasta przy ul. Mickiewicza 1a, pozwolą przenieść się w mityczny świat, gdzie staniesz oko w oko z Duchem Gór, poznasz historie i legendy które wyrosły z tej karkonoskiej ziemi. Dla najmłodszych olbrzymią radość sprawi także wizyta w muzeum Świat Kolejek, znajduje się na ul. Karkonoskiej 32. Tu czeka na was miniaturowy świat oraz bohaterowie ze znanych filmów i bajek. Oferta muzeum skierowana jest dla rodzin, także nie ma miejsca na nudę. Na mapie turystycznych atrakcji nie możecie pominąć Muzeum Zabawek w Karpaczu (ul. Kolejowa 3). Tu nawet rodzice będą pod wrażeniem i przypomną sobie zabawki z dzieciństwa... Pośród sporej liczby eksponatów znajdziecie m.in. XVII-wieczne figurki szopkowe, porcelanowe lalki z XIX w. zabawki z różnych stron świata tj. z Australii, Meksyku, Japonii czy Rosji. Do największych i najcenniejszych zabytków Karpacz zaliczamy Świątynię Wang, która została wzniesiona na wzór skandynawskiego drewnianego budownictwa sakralnego. Jest niezwykle wytrzymała z uwagi na budulec jakim jest sosna norweska, która jest dość mocno nasycona żywicą. Dzieci zachwyci również wizyta w Muzeum Klocków (ul. Mickiewicza 11). Ta rodzinna atrakcja posiada również multimedialną/interaktywną ekspozycję z klockami oraz sklep. Ciekawostką jest to, że w tym samym budynku zobaczymy Pierwsze w Polsce Muzeum Konsol i Gier Video. Wśród bezpłatnych atrakcji Karpacza są także:

  • Dziki Wodospad na Łomnicy, który przyciąga pięknymi formami lodowymi,
  • Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie
  • Ptasi Park ZOObaczysko w Sosnówce 
  • Lapońska Wioska KALEVALA w Borowicach

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz,
Kiedy
23 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Karpacz zimą - odkryj piękno Karkonoszy
Karpacz
02 grudzień, 2022
Karpacz bardzo chętnie wybierany jest jako kierunek na zimowe ferie oraz wypoczynek. Noclegi w Karpaczu
Bieszczady zimą, czyli jak aktywnie spędzić czas
Ustrzyki Dolne
02 grudzień, 2022
Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich należących do łańcucha Karpat. Na terenie naszego kraju znajdują
Zakopane najpopularniejsze na Święta Bożego Narodzenia
Zakopane
02 grudzień, 2022
Coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia staje się wyjazd. Wtedy prawdziwie można