Zakopane - zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?

Zakopane - zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać? w miejscowości Zakopane

Opis

Zakopane to jedno z najczęściej wybieranych kurortów górskich na zimowy wyjazd. Miejscowość cieszy się określeniem zimowej stolicy Polski ze względu na miliony odwiedzających je w tym okresie turystów. Nocleg w Zakopanem dobrze jest zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na zwiększające się ceny, a także duże zainteresowanie i obłożenie co ciekawszych obiektów. Zwłaszcza, gdy wybieramy się na taki wyjazd z dziećmi, warto sprawdzić czy wybrany obiekt posiada dodatkowe udogodnienia dla najmłodszych. Ponadto powinno się zaplanować w miarę możliwości wyjazd tak, aby dzieci poza aktywnościami miały czas na odpoczynek oraz zabawę.

Bliskie otoczenie Tatr daje ogrom atrakcji i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Można wypełnić górskimi wędrówkami, szlusowaniem na nartach trasami pełnymi śniegu, bądź odwiedzając ciekawe muzea i miejsca. Do bardzo popularnych aktywności w tym okresie należy niewątpliwie przejażdżka kuligiem, będzie to niezwykła przygoda dla dzieciaków, która często kończy się ogniskiem z poczęstunkiem. Jak również przejażdżka skuterami śnieżnymi, będąca ciekawym sposobem na zwiedzenie tatrzańskich dolin.

Trzeba pamiętać również o tym, aby sprawdzić, czy w danym okresie dostępne są jakiej wydarzenia na terenie miasta. Często organizowane są imprezy, bądź wycieczki przeznaczone dla dzieci, w których mogą uczestniczyć za darmo. Warto wiedzieć, że od niedawna istnieje możliwość zakupu GÓRAL SKIPASS. Jest to karnet czasowy, który umożliwia korzystanie z wielu wyciągów i kolei na czterech Stacjach Narciarskich: Harendzie, Polanie Szymoszkowej, Suchem i Witowie. Bilet można kupić online, w specjalnym biletomacie w centrum miasta lub w wyznaczonych punktach.


Ośrodki narciarskie w Zakopanem i okolicy:


Ośrodek narciarski Harenda zlokalizowany jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej przedłużenie grzbietu Gubałówki. Tutaj trasy przeznaczone są zarówno dla początkujących - 3 trasy zielone oraz dla doświadczonych narciarzy - 1 trasa czarna. Do dyspozycji mają tutaj trzy wyciągi orczykowe oraz czteroosobową kolejkę krzesełkową. Dodatkowo umieszczony jest tutaj park ze skocznią i przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej, trasa biegowa i skiturowa, szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz zaplecze gastronomiczne.

Adres: Harenda 21a, 34-500 Zakopane


Ośrodek Narciarski Polana Szymoszkowa posiada trasy zlokalizowane na południowych stokach Gubałówki. Dłuższa trasa oznaczona jest kolorem niebieskim i znajduje się na łagodniejszej części stoku obsługiwana jest przez mała kolej. Dłuższą trasa oznaczona jest kolorem czerwonym i przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy, obsługiwana jest ona przez sześcioosobową kanapową kolejkę. Przy obiekcie znajduje się przedszkole narciarsko-snowboardowe oraz zimowy plac zabaw dla dzieci.

Adres: Polana Szymoszkowa 2, 34-500 Zakopane


Ośrodek narciarski na Kasprowym Wierchu posiada 2 trasy przeznaczone dla bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Krótsza trasa prowadzi do Hali Gąsienicowej, a korzystający z niej narciarze mają do dyspozycji czteroosobową kolej krzesełkową. Dłuższa trasa prowadzi zaś do Hali Goryczkowej i tutaj korzystający z niej mają do dyspozycji dwuosobowy wyciąg krzesełkowy z poprzedniej epoki.

Adres: Kuźnice, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski Pod Krokwią posiada wyciąg dla poczatkujących. To idealne miejsce na stawianie pierwszych kroków na nartach, bądź snowboardzie. Długość trasy narciarskiej - 180m.Do dyspozycji na jego terenie jest wypożyczalnia, szkółka narciarska oraz mała gastronomia. A także trasy do narciarstwa biegowego dla amatorów oraz profesjonalistów.

Adres: ul. Piłsudskiego 38, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski Gigant znajduje się pod Wielka Krokwią i przeznaczony jest dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Długość trasy narciarskiej - 181m. Ośrodek zachęca do skorzystania z pomocy instruktorów szkółki narciarskiej i snowboardowej. Można skorzystać tam również z wypożyczalni sprzętu sportowego.

Adres: ul. Bronisława Czecha 3, 34-500 Zakopane


Gubałówka ośrodek narciarski posiada sztucznie zaśnieżona trasę przeznaczoną dla początkujących narciarzy. Można się na nią dostać kolejką gondolową oraz wyciągiem narciarskim

Adres: Na Gubałówkę, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski Kalatówki to miejsce przede wszystkim dla początkujących narciarzy. Przy obiekcie znajduje się szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, a dla dzieci przygotowanie jest również przedszkole narciarskie. Orczykowy wyciąg narciarski znajduje się w Suchym Żlebie.

Adres: Kalatówki, 34-500 Zakopane


Budzowski Wierch jest kompleksem wyciągów narciarskich zlokalizowanych na zakopiańskich Krzeptówkach. Znajdują się tam 3 trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności obsługiwane przez wyciąg linowy oraz 2 dłuższe wyciągi orczykowe. Można tam skorzystać z pomocy instruktorów snowboardu oraz narciarstwa, z wypożyczalni i serwisu sprzętu sportowego oraz punktów gastronomicznych z regionalną kuchnią.

Adres: ul. Krzeptówki 1, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski UGORY posiada 2 wyciągi orczykowe oraz trasy idealna dla początkujących narciarzy. Wyciągi o długości 350 oraz 400 metrów. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu.

Adres: Podhalańska obok nr 73, 34-500 Zakopane


Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska to 2 stacje narciarskie ściśle ze sobą związane. Kotelnica posiada trasy dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Bania zaś to łagodniejsze stoki przeznaczone dla początkujących oraz rodzin z dziećmi. Do dyspozycji mają oni 3 kanapy 6-osobowe, trzy 4-osobowe, jedną 3-osobową oraz 7 wyciągów. Przy ośrodku działa wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska, a także można udać się do punktów gastronomicznych na smaczne i ciepłe posiłki.

Adres: Środkowa 181B, 34-405 Białka Tatrzańska


Kaniówka SKI to ośrodek narciarski posiadający 5 wyciągów na północno-wschodnim stoku Kornikowego Wierchu. Wyznaczone tam trasy obsługiwane są przez 3 wyciągi orczykowe, jeden zaczepowy przeznaczony dla najmłodszych narciarzy oraz jedna 4-osobowa kanapa. Dodatkowo na miejscu można skorzystać ze szkółki narciarskiej, wypożyczalni, serwisu oraz obiektów gastronomicznych.

Adres: Kaniówka 19 E, 34-405 Białka Tatrzańska


Ośrodek Narciarski Rusin-Ski to obiekt położony w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej. Trasy znajdują się na zboczach Rusińskiego Wierchu i są przeznaczone dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Mają oni do dyspozycji 4 wyciągi narciarskie, w tym nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy oraz 4-osobową kolejkę. Na miejscu znajduje się zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia oraz serwis sprzętu sportowego.

Adres: Wierch Rusiński, 34-530 Bukowina Tatrzańska


Olczań-Ski to kompleks narciarski na Olczańskim Wierchu w Bukowinie. W jego skład wchodzą trasy dla bardziej lub mniej doświadczonych narciarzy obsługiwane przez 4 wyciągi narciarskie: 3 wyciągi orczykowe oraj kolej krzesełkową. Na miejscu znajduje się także zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkoły narciarskie z wykwalifikowaną kadrą instruktorów.

Adres: Wierch Olczański 68, 34-530 Bukowina Tatrzańska


Ośrodek Narciarski Małe Ciche oferuje trasy łagodne oznaczone niebieskim kolorem przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Mają one do dyspozycji nowoczesną kolej krzesełkową 4-osobową oraz wyciągi orczykowe. Przy obiekcie działa wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego, szkółka narciarska, baza gastronomiczna a także snowpark.

Adres: Błociska, 34-531 Murzasichle


Stacja narciarska Witów-Ski posiada trasy dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Obsługiwane są one przez kolejkę kanapową 4-osobową oraz wyciąg. Na terenie obiektu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska oraz snowpark.

Witów 205c, 34-512 Witów


Jurgów Ski to ośrodek narciarski posiadający kompleks tras narciarskich położonych na zachodnim zboczu Górkowego Wierchu. Wytyczono tam 7 tras zjazdowych obsługiwanych przez 6 wyciągów w tym: 2 krzesełkowe i 4 talerzykowe. Ponadto skorzystać można tam z wypożyczalni i serwisu narciarskiego, szkoły narciarskiej oraz punktu gastronomicznego

Adres: Podokólne 1, 34-532 Jurgów


Stacja narciarska Ski Suche jest ośrodkiem z trasami przeznaczonymi dla bardziej i mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Zlokalizowane są one na północnym zboczu Rafczańskiej Grapy i obsługiwane przez 1 wyciąg krzesełkowy, 2 wyciągi orczykowe oraz 1 wyciąg taśmowy. Znajdują się tam również punkty gastronomiczne.

Adres: Suche 103b, 34-520 Suche


Grapa SKI to kompleks narciarski w Czarnej Górze posiadający trasy narciarskie zlokalizowane na północno-zachodnim zboczu Czarnej Góry. Znajdują się tam 4 trasy dla mniej i bardziej zaawansowanych narciarzy, w tym: 1 czerwona oraz 3 niebieskie, obsługują je: krzesełkowa 4-osobowa kolej liniowa, 2 wyciągi orczykowe oraz wyciąg taśmowy. Ponadto można skorzystać na miejscu z wypożyczalni i serwisu, szkółki narciarskiej i snowboardowej oraz z karczmy widokowej serwującej regionalne specjały.

Adres: Zagóra 200, 34-532 Czarna Góra


Ośrodek narciarski Koziniec w Czarnej Górze jest kompleksem tras narciarskich położonym na południowo-zachodnich zboczach góry Wierchownia. Znajdują się tutaj trasy o różnym stopniu trudności, w tym niebiesko-czerwona, niebieska oraz zielona, a obsługuje je krzesełkowa 4-osobowa kolej liniowa oraz wyciąg talerzykowy. Dodatkowo ośrodek posiada również trasę biegową, snowpark, działającą wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, a także punkt gastronomiczny.

Adres: Nadwodnia 170, 34-532 Czarna Góra


Inne atrakcje dla dzieci:


Aqua Park Zakopane to park wodnej rozrywki umiejscowiony przy ulicy Jagiellońskiej. Na jego terenie znajdują się wody termalne o specjalnych zdrowotnych właściwościach, dzięki dobremu składowi chemicznemu. Aquapark w swojej ofercie posiada baseny termalne o różnej głębokości, grotę solną, jacuzzi, różne sauny. Dla dzieci przeznaczonych jest wiele zjeżdżalni oraz brodzik. Ponadto można skorzystać tam z kręgielni oraz sali zabaw.

Adres: Jagiellońska 31, 34-500 Zakopane


Snowlandia w Zakopanem to wyjątkowy zimowy park rozrywki, znajdujący się pod skocznią narciarską "Wielka Krokiew". Największy w Polsce oraz Europie. Na jej terenie znajduje się tor saneczkowy, śnieżny labirynt, śnieżny zamek, pałac Królowej Śniegu oraz mini-zoo.

Adres: Józefa Piłsudskiego 38, 34-500 Zakopane


Gubałówka jest masywem w Paśmie Gubałowskim znajdującym się na wysokości 1123 m n.p.m. Wznosi się ona nad Zakopanem i zapewnia piękne widoki na Tatry. Można wjechać na niego całoroczną kolejką linowo-terenową i z punktu widokowego podziwiać panoramę okolicy oraz otaczających ją gór. Poza tym znajduje się tam wiele atrakcji. Nieodłączną występującą w okresie zimowym jest Kraina Światła. To najwyżej położona wstawa świetlna w Polsce, która zawyci duża ilością rzeźb oświetlonych małymi, ekologicznymi żarówkami. Z roku na rok jest ich coraz więcej, przyciągają one ogrom zainteresowanych turystów zwłaszcza po zmroku, klimat tego miejsca nie równa się z niczym innym.

Adres: Na Gubałówkę 4, 34-500 Zakopane


Podwodny Świat przedstawia życie podwodne różnorodnych ryb. Można je obserwować przez szybę w ich naturalnym środowisku. Miejsce w 2020 r zostało przebudowane. Dodano również audio przewodnika z którym polecamy zwiedzić cały obiekt. Przedstawia on niezwykłe ciekawostki o tym małych istotach.

Adres: Ubocz 3b, 34-500 Zakopane


Game Planet to salon gier jak z amerykańskich filmów! To obiekt, w którym znajduje się wiele automatów do gier zręcznościowych, stoły do gry w bilard oraz symulator do jazdy rajdowej. Miejsce idealne na złą i deszczową pogodę oraz na odpoczynek od górskich wędrówek. Gra na automatach funkcjonuje zgodnie z zasadami Ticket Redemption. Pieniądze wymienia się na żetony. Podczas gier zręcznościowych wydawane są bilety, które następnie można wymienić na nagrody. A rodzaj nagrody uzależniony jest od ilości biletów jaką się zbierze.

Adres: Centrum Handlowe, Krupówki 40, 34-511 Zakopane


Be Happy Muzeum Zakopane to wyjątkowe muzeum, które gwarantuje zmianę nastroju, uszczęśliwi i napełni pozytywną energią nawet w smutne oraz szare dni. Kolorów tam nie brak, fantazyjne instalacje zmotywują wszystkich do wyciągania aparatów czy telefonów i zrobienia sesji w basenie z piankami, magicznej krainie jednorożców, na bananowej huśtawce i wielu, wielu innych miejscach. Pełne iluzji miejsce zaskoczy pozytywnie i nakłoni do odrobiny szaleństwa.

Adres: Centrum Handlowe, Krupówki 40, 34-500 Zakopane


Iluzja Park jest jedną z najciekawszych atrakcji w Zakopanem, pokazująca iluzje fizyczne i optyczne. Sam budynek jest bardzo pomysłowo skonstruowany z ukrytymi pomieszczeniami oraz przejściami znajdującymi się na 2 piętrach. Dodatkowo to świetnie miejsce na zrobienie sobie fajnych i ciekawych zdjęć, w salach znajduje się wiele instalacji oraz murali przedstawiających absurdalne sytuacje.

Adres: Krupówki 12, 34-500 Zakopane


Królikarnia - Dom Gryzonia w podwórku to najnowsza atrakcja 2022 roku, która niewątpliwie poprawi nastrój miłośnikom zwierząt. Na dużej przestrzeni bez klatek króliki mogą biegać, kicać, bawić się i być karmione specjalną karmą do kupienia na miejscu. Króliczki są zadbane, sympatyczne, łagodne i chętne do zabawy. Obsługa obiektu odpowie na pytania i podpowie jak postępować z puszystymi istotkami.

Adres: Krupówki 25a, 34-500 Zakopane


Papugarnia Egzotyczne Zakopane to największa papugarnia w Małopolsce. W obiekcie znajduje się aż 70 egzotycznych papug, które można karmić, głaskać a nawet przytulać. Przyzwyczajone do obecności dużej ilości osób, potrafią nawet pozować do zdjęć.

Adres: Droga do Olczy 11, 34-500 Zakopane


Myszogród znajduje się w centrum Zakopanego. Jest miejscem, w którym został zbudowany mini świat specjalnie dla ponad 1000 myszek. Za szyby można obserwować je w różnych tematycznie utworzonych pomieszczeniach.

Adres: Krupówki 81/B, 34-500 Zakopane


Górna Rówień Krupowa jest jedną z części Równieni Krupowej, czyli największego parku miejskiego w Zakopanem. To miejsce idealne na spacery, czy odpoczynek po wypadach górskich. Z niego roztaczają się piękne widoki górskie na Giewont po stronie południowej, po północnej zaś na Gubałówkę. Przebiega przez nią trasa biegowa, jedyna taka w Zakopanem mająca długość 4 km. W pobliżu również usypane są górki saneczkowe z których można zjeżdżać na jabłuszkach.

Adres: Tadeusza Kościuszki 12, 34-500 Zakopane


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Zakopane - zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?
Kiedy
23 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Karpacz zimą - odkryj piękno Karkonoszy
Karpacz
02 grudzień, 2022
Karpacz bardzo chętnie wybierany jest jako kierunek na zimowe ferie oraz wypoczynek. Noclegi w Karpaczu
Bieszczady zimą, czyli jak aktywnie spędzić czas
Ustrzyki Dolne
02 grudzień, 2022
Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich należących do łańcucha Karpat. Na terenie naszego kraju znajdują
Zakopane najpopularniejsze na Święta Bożego Narodzenia
Zakopane
02 grudzień, 2022
Coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia staje się wyjazd. Wtedy prawdziwie można