Krynica-Zdrój zimowa oferta dla rodzin z dziećmi

Krynica-Zdrój zimowa oferta dla rodzin z dziećmi w miejscowości Krynica-Zdrój

Opis

Krynica-Zdrój bardzo często określana jest perłą wśród górskich uzdrowisk, jednak słynie też z doskonałych warunków na rodzinny wyjazd w okresie zimowym. Jest ona znakomicie położona w dolinie potoku Kryniczanka i otoczona Górą Parkową, Krzyżową oraz Jasienikiem. Powoduje to, iż w okolicy znajduje się mnóstwo ośrodków narciarskich z wyciągami oraz trasami o różnym stopniu trudności przeznaczonymi także dla dzieci. W okresie zimowym miejscowość staje się dość popularna dlatego warto nocleg w Krynicy zarezerwować wcześniej. Miasto posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, można tam znaleźć kwatery w różnych cenach oraz standardzie, od pokoi do wynajęcia, apartamentów w domki.

Atrakcją, która od dłuższego czasu cieszy się największą popularnością w tej okolicy jest Wieża widokowa. To pierwsza w Polsce taka konstrukcja posiadająca ścieżkę w koronach drzew. Wieża wznosi się na prawie 50 metrów, a jej ścieżki mają ponad 1km. Rozciągają się stamtąd widoki, które spodobają się wszystkim, nawet najmniejszym.

Ośrodki narciarskie w okolicy:

Słotwiny Arena jest to ośrodek narciarski zlokalizowany w dzielnicy Słotwiny Krynicy-Zdrój, stąd jego nazwa. Położony jest on na południowo-wschodnim zboczu Drabiakówki należącej do Pasma Jaworzyny. W skład kompleksu wchodzą: Stok Główny Słotwiny Arena z Doppelmayr, 6-osobowym wyciągiem krzesełkowym, „Słotwinka” – 6-osobowy wyciąg krzesełkowy, wyciąg Sunkids (taśma narciarska) dla dzieci o długości 86 m wraz z „Zimowym placem zabaw Kubuś-Ski”.Oferują trasy zjazdowe dla początkujących oraz średniozaawansowanych miłośników białego szaleństwa o długości 8 km, w tym trasa z homologacją FIS. Ponadto przy dolnej stacji funkcjonuje szkółka narciarska, wypożyczalnia, przechowywania i serwisowania sprzętu narciarskiego, a także punkty gastronomiczne oraz Snow Park.

Adres: Słotwińska 51, 33-380 Krynica-Zdrój

Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka zlokalizowana jest w Krynicy na wschodnich zboczach Jaworzyny Krynickiej. W skład ośrodka wchodzi: kolej gondolowa „Jaworzyna Krynicka” o długości 2210,8 m, dwie koleje krzesełkowe z krzesełkami 4-osobowymi i 8 wyciągów talerzykowych. Znajdują się tam trasy zjazdowe o łącznej długości 8,3 km, od najłatwiejszych dla początkujących po te trudne przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy bądź snowboardzistów. Trasa o nazwie "2" posiada homologacje FIS na rozgrywanie zawodów w supergigancie, slalomie gigancie i slalomie, zaś "Trasa 5" ma homologacje dla slalomu giganta i slalomu. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się świetna baza gastronomiczna oraz noclegowa.

Adres: Czarny Potok 75, 33-380 Krynica-Zdrój

Kompleks narciarski Słotwiny położony jest na wschodnim zboczu Drabiakówki należącej do bocznego grzbietu Pasma Jaworzyny. W skład kompleksu wchodzi: 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 925 m, 2-osobowy wyciąg orczykowy też o długości 925 mm i wyciąg talerzykowy o długości 120 m. Posiada trasy zjazdowe łatwe przeznaczone bardziej dla początkujących narciarzy bądź snowboardzistów o łącznej długości 2 km. Dodatkowo przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się szkółka narciarska "Race Center", serwisowania i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a także punkty gastronomiczne.

Adres: Słotwińska 53, 33-380 Krynica-Zdrój

Ośrodek Narciarski Henryk SKI to stacja zlokalizowana na zboczu Góry Krzyżowej w centrum Krynicy-Zdrój. W jego skład wchodzą: dwie koleje 4-osobowe krzesełkowe firmy Doppelmayer, wyciąg orczykowy oraz wyciąg taśmowy dla dzieci. Stacja posiada trasy przeznaczone dla początkujących oraz średniozaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Ponadto można tam skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także ze szkółki narciarskiej HENRYSIE z wykwalifikowaną kadrą instruktorów. Przy dolnej stacji funkcjonuje "Gospoda u Krakowiaka", zaś przy górnej bar z ciepłymi napojami i przekąskami.

Adres: Wspólna 5, 33-380 Krynica-Zdrój

Stacja Narciarska Tylicz zlokalizowana jest 5 km od Krynicy, przy drodze do Powroźnika. Znajduje się na północno-wschodnim zboczu góry Bradowiec. W skład kompleksu wchodzi: 3-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Poma o długości 750 m, 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Tatralift o długości 400 m, 1-osobowy wyciąg orczykowy o długości 400 m, 1-osobowy wyciąg orczykowy o długości 200 m oraz wyciąg taśmowy SunKid o długości 100 m. Ośrodek dysponuje trasami zjazdowymi o łącznej długości 6 km, przeznaczonych przede wszystkim dla początkujących, a także średniozaawansowanych narciarzy, czy snowboardzistów. Przy dolnych stacjach wyciągów krzesełkowych znajdują się szkółki narciarskie "Pomarańcza", wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego, a także punkty gastronomiczne.

Adres: Wolności 24, 33-383 Tylicz

Centrum Narciarskie „Master-Ski” w Tyliczu to ośrodek narciarski położony na północnym zboczu góry Szubienica. W skład kompleksu wchodzi: 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Poma o długości 700 m, wyciąg talerzykowy o długości 570 m, wyciąg talerzykowy o długości 454 m oraz wyciąg bezpodporowy dla dzieci o długości 50 m. Trasy zjazdowe przeznaczone są zarówno dla początkujących dopiero stawiających pierwsze kroki na nartach bądź snowboardzie, jak również dla bardziej zaawansowanych miłośników sportów zimowych. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się fun park z trasami o długości 400m. Przy dolnej stacji funkcjonuje szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz punkt gastronomiczny.

Adres: ul.Kazimierza, Pułaskiego 11a, 33-383 Tylicz

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla jest ośrodkiem narciarskim położonym na obu zboczach bocznego grzbietu Pasma Jaworzyny, które biegnie od Runka przez Jaworzynkę do Pustej Wielkiej. W skład kompleksu wchodzą: dwa 4-osobowe wyciągi krzesełkowe "Wierchomla" o długości 1600 m. i Szczawnik 1 o długości 1525 m, 6 wyciągów talerzykowych i 3 wyrwirączki. Stacja dysponuje trasami zjazdowymi o łącznej długości około 10,3 km. Są one o różnym stopniu trudności od łatwych przeznaczonych dla początkujących i dzieci po trudniejsze dla bardziej zaawansowanych. Przy dolnych stacjach krzesełkowych w Wierchomli funkcjonuje oświetlony snow park, szkoła narciarska „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz punkt gastronomiczny. W Szczawniku zaś obecna jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski oraz punkty gastronomiczne.

Inne atrakcje Krynicy:

  • ·         Park Słotwiński
  • ·         Kolejka Gondolowa na Jaworzynę Krynicką
  • ·         Muzeum Nikifora Krynickiego - Galeria Sztuki "Romanówka"
  • ·         Muzeum Zabawek
  • ·         Kolej liniowa Góra Parkowa
  • ·         Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Krynica-Zdrój, Krynica-Zdrój zimowa oferta dla rodzin z dziećmi
Kiedy
24 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Atrakcje dla seniorów w Karpaczu
Karpacz
06 grudzień, 2022
Karpacz to piękne, pełne zabytków i atrakcji miasto ulokowane u podnóża Śnieżki - Królowej Karkonoszy.
Kudowa-Zdrój atrakcje i Zieleniec - najwyżej położona część miasta - Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
07 grudzień, 2022
Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Położona
Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Co warto zobaczyć?
Polanica-Zdrój
07 grudzień, 2022
Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Zlokalizowana jest w dolinie