Szczyrk zimowa oferta - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi

Szczyrk zimowa oferta - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi w miejscowości Szczyrk

Opis

Szczyrk razem z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną tworzą tak zwaną Beskidzką Piątkę promującą walory Beskidu Śląskiego. Posiada on fantastyczne położenie w dolinie Żylicy, pomiędzy szczytami z jednej strony wznosi się Skrzyczne, z drugiej zaś widoczny jest Klimczok. Miejscowość ta popularna jest na wyjazdy latem ale również zimą. Kiedy spadnie biały puch ożywają otaczające miasto ośrodki narciarskie posiadające wyciągi i trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Wiele z nich przeznaczonych jest dla rodzin, gdzie niektórzy są początkujący, a inni chcą szlifować swoje umiejętności W tym okresie miejscowość staje się dość popularna dlatego warto nocleg w Szczyrku zarezerwować wcześniej. Miasto posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, można tam znaleźć kwatery w różnych cenach oraz standardzie, od pokoi do wynajęcia, apartamentów w domki.

W mieście nie tylko można się udać na stok ale również spędzić czas na spacerach po ścieżkach do tego wyznaczonych ii następnie udać się do jednej z miejscowych restauracji serwujących pyszne i regionalne potrawy, gdzie menu dostosowane jest również dla dzieci.


Ośrodki narciarskie w okolicy:

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce, zlokalizowany jest on na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. W skład ośrodka wchodzi łącznie 5 wyciągów, wśród nich znajduje się gondola 10-osobowa, trzy krzesła 6-osobowe oraz 1 talerzyk. Znajduje się tam 18 tras o łącznej długości około 25 km, wśród nich wyróżnia się trasy oznaczone kolorem niebieskim, czerwonym i czarnym. Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy bądź snowboardzistów. Dodatkowo na terenie ośrodka funkcjonują punkty gastronomiczne serwujące ciepłe i zimne napoje oraz smaczne posiłki.

Adres: Salmopolska 53b, 43-370 Szczyrk


Ośrodek Narciarski Beskid Sport Arena to stacja umiejscowiona na północno-wschodnim zboczu Beskidu. W skład kompleksu wchodzi: 6-osobowa kolej krzesełkowa „Beskid” („KL”), wyprzęgana, o długości 750 m, dwa krótkie wyciągi talerzykowe: „Sportowy” („WN1”, wyprzęgany, o długości 270 m i „Widokowy” („WN2”, niewyprzęgany, o długości 200 m). Do dyspozycji są tutaj 4 trasy zjazdowe o łącznej długości około 3,2 km. Są one przeznaczone dla miłośników białego szaleństwa zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Na miejscu funkcjonuje szkółka narciarska i snowboardowa z licencją SITN PZN i SITS, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, zimowy plac zabaw dla dzieci oraz punkt gastronomiczny.

Adres: Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk


Ośrodek Narciarski COS OPO to Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Umiejscowiony jest on na północnym zboczu Skrzycznego. Ośrodek dysponuje 4 wyciągami w tym: kolej krzesełkowa (dwa odcinki: dolny i górny), wyciąg talerzykowy „Doliny II” o długości 540 m oraz 2-osobowy wyciąg orczykowy „Doliny III” o długości 1152 m. Ośrodek dysponuje trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności dla mniej lub bardziej doświadczonych miłośników białego szaleństwa, w tym takie z homologacją FIS. Znajdują się tam również narciarskie trasy biegowe o długości 2,5 km, 3,0 km, 5,0 km i 7,5 km wyposażone również w strzelnicę biathlonową. Ponadto funkcjonuje tutaj szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwisowania sprzętu narciarskiego, punkty gastronomiczne a także liczne kioski z lokalnymi wyrobami.

Adres: ul. Myśliwska 45, 43-370 Szczyrk


Ośrodek Narciarski „Biały Krzyż” to bardzo malowniczo położony ośrodek na Przełęczy Salmopolskiej. Do dyspozycji narciarzy w ośrodku znajdują się 2 wyciągi: wyciąg orczykowy „Biały Krzyż” (długość trasy wynosi ok. 300 m), wyciąg talerzykowy „Bartuś” (długość trasy wynosi ok. 200 m). Trasy zjazdowe są przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę z nartami czy snowboardem, jak i tych którzy już jeżdżą. Dodatkowo na terenie znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka z wykwalifikowanymi instruktorami oraz punkty gastronomiczne.

Adres: Grabowa BN, 43-370 Szczyrk


Wyciąg narciarski Kaimówka to stacja narciarska z bezpiecznymi i łatwymi trasami przeznaczonymi dla rodzin z dziećmi. Na terenie ośrodka można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów ze szkółki narciarskiej, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także punktów gastronomicznych.

Adres: Leszczynowa 10, 43-370 Szczyrk


Wyciągi Skrzat i Krasnal w Szczyrku to idealne wyciągi dla początkujących i dzieci dopiero uczących się jazdy, ale też dla tych chcących podszkolić się. Zlokalizowany jest tam łagodny 200 metrowy stok. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Adres: Narciarska, 43-370 Szczyrk


Inne atrakcje Szczyrku:

  • Kolej linowa Skrzyczne

  • Beskidzka Galeria Sztuki – Bator Art. Galery

  • Pływalnia COS Szczyrk

  • Aquapark Leśna

  • Kompleks skoczni narciarskich Skalite ul. Plażowa 8

  • Deptak nad Żylicą

  • Escape Room – Chata Tajemnic ul. Beskidzka 99

  • Tężnia Solankowa w Centralnym Ośrodku Sportu ul. Plażowa 8

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Szczyrk, Szczyrk zimowa oferta - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi
Kiedy
24 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Atrakcje dla seniorów w Karpaczu
Karpacz
06 grudzień, 2022
Karpacz to piękne, pełne zabytków i atrakcji miasto ulokowane u podnóża Śnieżki - Królowej Karkonoszy.
Kudowa-Zdrój atrakcje i Zieleniec - najwyżej położona część miasta - Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
07 grudzień, 2022
Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Położona
Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Co warto zobaczyć?
Polanica-Zdrój
07 grudzień, 2022
Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Zlokalizowana jest w dolinie