Ogrody Świateł - magiczna atrakcja na wieczorne spacery

Ogrody Świateł - magiczna atrakcja na wieczorne spacery w miejscowości Zakopane

Opis

Ogrody Świateł z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, z tego względu rośnie też zapotrzebowanie na takie miejsca i w odpowiedzi w tym roku wiele miast przygotowuje się albo już posiada funkcjonujące ogrody z świetlnymi iluminacjami. Gdy nadchodzi zima przyroda przechodzi w stan spoczynku, ogrody nie są pierwszym wyborem wśród atrakcji oferowanych przez miasta. Jednak pomysł oświetlenia ich nadał niezwykłą atmosferę, przywrócił je do życia i dodał odrobinę magii. Tematyka ogrodów różni się od siebie w zależności od tego jakie mamy preferencje można wybrać się do ogrodów z ogromnymi oświetlonymi rzeźbami zawiązanymi z Bożym Narodzeniem, a także postaciami i sytuacjami z bajek. Każdy znajdzie tam coś co przypadnie mu do gusty.


Królewski Ogród Światła w Wilanowie to cudowna plenerowa wystawa zlokalizowana przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie w Warszawie. Pałac ten posiada muzeum oraz ogrody, które w okresie letnim trzeba odwiedzić, to bardzo ważne historycznie miejsce będące rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Jest to także jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. W tym roku to już 11 sezon w którym rozbłysną Królewskie Ogrody. W okresie jesienno-zimowym nie ma lepszego miejsca na wieczorne spacery wśród fantazyjnych rzeźb oświetlonych milionem lampek. Wchodząc do ogrodu idziemy 75-metrowym tunelem oświetlonym diodami, a towarzyszą mu dźwięki muzyki klasycznej. Dalej na odwiedzających czekają aleje rozświetlone przez drzewka pomarańczowe rozkwitające światłem, labirynt pełny kolorowych mitologicznych postaci, a także świetlista rama idealna do zdjęć.

Adres: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa


Kraina Światła na Gubałówce (1123 m. n.p.m.) to najwyżej położona wstawa świetlna w Polsce, która zawyci dużą ilością rzeźb oświetlonych małymi ledowymi żarówkami. Z roku na rok jest ich coraz więcej, przyciągają one ogrom zainteresowanych turystów zwłaszcza po zmroku, klimat tego miejsca nie równa się z niczym innym. Wystawa ta nawiązuje do Świąt Bożego Narodzenia, folkloru, a także podhalańskich tradycji i tatrzańskiej przyrody. Oprócz niezwykłego widoku na tatrzańskie krajobrazy można w okresie zimowym spotkać tam oświetlone płatki śniegu, kozice górską, gazdę, gaździnę i wiele innych. Atrakcje tą znajdziemy w Zakopanem. 

Adres: Gubałówka (stacja dolna kolejki PKL) Na Gubałówkę 4, 34-500 Zakopane


Ogrody Świateł w Energylandii mają być największym ogrodem świetlnym w Polsce. Ponad 5 000 000 światełek ma rozświetlić największy w Polsce park rozrywki pełen rollercoasterów, karuzeli i mnóstwem innych atrakcji przeznaczonych dla turystów w każdym wieku. Na ten czas miejsce to zostanie odmienione i przyozdobione tak, aby każdy poczuł magiczną atmosferę świąt i zimy. Od samego wejścia na turystów będą czekać oświetlone rzeźby, skwery, a także alejki prowadzące między atrakcjami. Dla odwiedzających przygotowano m.in. Cukierkowy Tunel, Fabrykę Mikołaja, Świąteczną Karocę, Smoczą Zagrodę, Express Polarny, Gwiezdną Bramę, Chinkę Bożonarodzeniową, Świąteczny Photo Point i wiele innych.

Adres: Rodzinny Park Rozrywki Energylandia, aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator


Ogród Świateł Lampa Aladyna w Chorzowie to wyjątkowa atrakcja na mapie miasta. Kolorowe iluminacje przeniosą każdego do krainy tysiąca i jednej nocy. Będzie to świetną atrakcją zwłaszcza dla fanów bajki Aladyn, którzy będą mogli zobaczyć takich bohaterów jak Aladyn, Jasmina, Dżin czy Czarnoksiężnik. Noc w arabskim klimacie z orientalną muzyką będzie można zobaczyć na asfaltowej ścieżce, która prowadzi także wokół stawu. Piękne tunele świetlne, oświetlone postacie i sceny z bajki, diabelski młyn, karuzela wenecka a to nie wszystko, ogromne wrażenie robią także pokazy laserowe z podkładem muzycznym. Przy Parku wiele jest punktów gastronomicznych w których można się ogrzać gorącymi napojami po długim spacerze.

Adres: Ogród Świateł Lampa Aladyna - Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Plac Atrakcji 1, Chorzów


Ogrody Światła w Zamku Książ oraz Palmiarnii. W tym kompleksie zamkowym zlokalizowanym w dzielnicy Książ w Wałbrzychu jesienią ogrody rozbłyskają milionami świateł układanych w zachwycające kształty. Zamek należący do tego kompleksu jest trzecim największym co do wielkości zamkiem w Polsce. Posiada on setki pomieszczeń, warto go odwiedzić a wieczorem wybrać się na spacer magicznymi alejami. Ogrody odwiedzane są przez wielu turystów podczas gdy rośliny kwitną, a trawy mają odcień soczystej zieleni, jednak to zimą stają się bardziej klimatycznym miejscem. Ścieżki na terenach wokół zamku przyozdobione są dekoracjami nawiązującymi do historii zamku oraz zamkowego życia. Wśród nich znajdują się rycerze, pozycje taneczne na książęcym balu, róże, liczne fontanny, a to wszystko w rytmie nastrojowych dźwięków.

Adres: Zamek Książ w Wałbrzychu, ul. Piastów Śląskich 1; Palmiarnia w Wałbrzychu, ul. Wrocławska 158, 58-306 Wałbrzych


Inne Ogrody Świateł w Polsce:

 • Park Miliona Świateł Królowa Śniegu w Zabrzu

 • Park Miliona Świateł Alicja w Łodzi

 • Światłogród w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

 • Magiczny Botaniczny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

 • Lumina Park Wrocław na Zamku Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem

 • Lumina Park Filmowy Las w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 • Lumina Park Kraina Marzeń w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy – Park Rozrywki „Zaginiony Świat”

 • Lumina Park Tajemniczy Ogród w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 • Ogrodzieniecka Twierdza Światła na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu

 • Kraina Światła w Parku Miniatur w Inwałdzie

 • Alicja w Krainie Czarów w Parku Kolibki w Gdyni

 • Pinokio w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie

 • Królewna Śnieżka w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie w Warszawie

 • Piotruś Pan w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Ogrody Świateł - magiczna atrakcja na wieczorne spacery
Kiedy
25 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Karpacz zimą - odkryj piękno Karkonoszy
Karpacz
02 grudzień, 2022
Karpacz bardzo chętnie wybierany jest jako kierunek na zimowe ferie oraz wypoczynek. Noclegi w Karpaczu
Bieszczady zimą, czyli jak aktywnie spędzić czas
Ustrzyki Dolne
02 grudzień, 2022
Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich należących do łańcucha Karpat. Na terenie naszego kraju znajdują
Zakopane najpopularniejsze na Święta Bożego Narodzenia
Zakopane
02 grudzień, 2022
Coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia staje się wyjazd. Wtedy prawdziwie można