Jezioro Żywieckie - przepiękny zbiornik wodny który warto odwiedzić

Jezioro Żywieckie - przepiękny zbiornik wodny który warto odwiedzić w miejscowości Żywiec

Opis

 Co warto wiedzieć?

Jezioro Żywieckie to jezioro położone w w Beskidzie Żywieckim. Jezioro jest otoczone pięknymi górami, co sprawia, że jest to popularne miejsce turystyczne.

Turystyka na Jeziorze Żywieckim jest bardzo popularna, zarówno latem, jak i zimą. Latem, wiele osób przyjeżdża na wypoczynek nad jeziorem, aby korzystać z plaży i uprawiać sporty wodne, takie jak pływanie, żeglowanie, czy kajakarstwo. Jest to również popularne miejsce do wędkowania. Zimą, jezioro jest popularne wśród narciarzy biegowych i miłośników spacerów po lesie.

W pobliżu jeziora znajduje się wiele szlaków turystycznych, które prowadzą przez piękne tereny Beskidu Żywieckiego. Warto wybrać się na wędrówkę do pobliskich gór, takich jak Babia Góra czy Żar. Można również skorzystać z oferty rejsów po jeziorze, które pozwolą na podziwianie pięknych krajobrazów z innej perspektywy. W okolicy jeziora znajduje się również wiele atrakcji dla dzieci.

Gdzie można się kąpać nad Jeziorem Żywieckim?

Nad Jeziorem Żywieckim jest kilka Strzeżonych kąpielisk bezpiecznie można się kąpać od ulicy Św. Wita, przy ulicy Plażowej w Zarzeczu oraz przy ulicy Harcerskiej 

Turyści uprawiają tutaj również sporty wodne. Na miejscu działają wypożyczalnie łodzi i kajaków.

Na Jeziorze Żywieckim jest możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, zrobienia kursu windsurfingu albo żeglarstwa, podczas których jest możliwość skorzystania z pomocy zawodowych instruktorów.

W Zarzeczu znajduje się przystań żeglarska i plaża nad Jeziorem Żywiecki, można wypożyczyć żaglówki oraz uczestniczyć w kursach żeglarskich. Są tu również rowerki wodne, kajaki. Poza tym można plażować i wędkować. Wzdłuż brzegu biegnie piękna ścieżka rowerowo-spacerowa z tablicami dydaktycznymi.

Atrakcje w pobliżu Jeziora Żywcieckiego?

   Rynek w Żywcu

   Zamek w Żywcu

   Park Zamkowy w Żywcu

   Jezioro Międzybrodzkie

   Magurka Wilkowicka w Beskidzie Małym

   Kozia Góra w Beskidzie Śląskim

   Skrzyczne w Beskidzie Śląskim

   Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim

   Barania Góra w Beskidzie Śląskim

   Park Miniatur w Żywcu

 Zobacz również:     noclegi nad jeziorem żywieckim   Żywiec domki     Zarzecze noclegi nad jeziorem     Zarzecze domki nad jeziorem     Żywiec apartamenty 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Żywiec,
Kiedy
17 styczeń, 2023
O której
Wstęp
Płatny
Jak zareklamować obiekt noclegowy w Internecie?
Kielce
26 styczeń, 2023
Aby przygotować się do wynajmowania obiektu noclegowego, należy wziąć pod uwagę następujące kroki:Przygotuj ofertę swojego
Dlaczego warto wybrać domek na wypoczynek?
Zakopane
26 styczeń, 2023
Wybór domku na nocleg ma kilka zalet. Po pierwsze, domki często oferują więcej prywatności niż
Co robić z dzieckiem w ferie?
Zakopane
26 styczeń, 2023
Ferie to czas wolny od nauki i pracy, przeznaczony na relaks i odpoczynek. W Polsce