Jezioro Serbsko - informacje, atrakcje

Jezioro Serbsko - informacje, atrakcje w miejscowości Łeba

Opis

Co warto wiedzieć?

Jezioro Serbsko to jezioro położone w  województwie zachodniopomorskim  na Wybrzeżu Słowińskim we wschodnim odcinku Słowińskiego Parku Narodowego. Jezioro jest cenione przez wędkarzy i miłośników turystyki wodne. Z jeziorem Serbsko jest połączone jezioro Dąbie, przez co tworzy ono popularny kanał wodny dla żeglarstwa.  Jezioro Sarbsko jest umiejscowione na Wybrzeżu Słowińskim we wschodnim odcinku Słowińskiego Parku Narodowego.

Zbiornik wodny mieści się ok. 1 km od Bałtyku. Jezioro ma ok. 6,6 km długości, najszersze miejsce posiada ok. 1200 metrów.

Turyści aktywni fizycznie mogą skorzystać ze specjalnych ścieżek, którymi można przejechać wokół całego jeziora.

Południowe nabrzeże jest bardzo niskie, północny brzeg pokrywają wysokie wydmy z dużym poziomem zadrzewienia, jest to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury.

Jezioro Sarbsko dzięki swojej lokalizacji posiada idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, szczególnie windsurfingu i kitesurfingu.

 Czy można pływać w Jeziorze Sarbsko?

Jezioro Sarbsko jest położone w pobliżu Nowęcina, jest to niewielki akwen mający jednolitą linię brzegową, znakomicie nadaje się do kąpieli i spędzania czasu na piaszczystym nadbrzeżu. 

Turyści, którzy nocują w Nowęcinie mogą odpocząć nad jeziorem albo przejść lub przemierzyć ok. 1,5 km dalej i przyjemnie spędzić czas rozkoszując się morskimi falami Morza Bałtyckiego.

Jezioro Sarbsko atrakcje 

Turyści mają do dyspozycji dostęp do jeziora, czyste, piaszczyste plaże, łagodne wejście do wody, a także mogą wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych, kajaki, rowery, łodzie.

Obszar jest zadrzewiony, umiejscowiony na uboczu, dlatego jest to fantastyczne miejsce idealnie nadające się na wakacyjny odpoczynek dla osób lubiących ciszę

i spokój, z dala od miejskiego zgiełku.

Dookoła jeziora funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna, przede wszystkim we wsi Nowęcin, która jest cichą i spokojną okolicą.

Czy w Jeziorze Sarbsko można łowić ryby?

W Jeziorze Serbsko można łowić ryby. Jednak ze względu na usytuowanie jeziora na terytorium parku narodowego ograniczono możliwość połowu ryb. Jezioro jest bogate w różne gatunki ryb, takie jak karp, amur, leszcz, płoć, szczupak i inne. W celu łowienia ryb należy posiadać ważną licencję wędkarską i przestrzegać regulaminu określonego dla danego jeziora. 

Czy w Jeziorze Sarbsko można się kąpać?

W Jeziorze Serbsko można się kąpać. Choć jezioro charakteryzuje się dosyć mulistym i niezbyt przejrzystym dnem, dlatego raczej nie jest to dobry zbiornik do kąpieli wodnych.  Teren wokół jeziora to świetne możliwości do uprawniania sportów wodnych, w szczególności windsurfingu i kitesurfingu.

3. Jakie są atrakcje w pobliżu Jeziora Sarbsko?

    Sea Park w Sarbsku

    Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska

    Kościół św. Jakuba Apostoła w Łebie

    Oceanarium w Łebie

    Słowiński Rezerwat Biosfery w Łebie

    Park Misjonarzy Oblatów w Łebie

    Łabędzi Staw w Łebie

    Wydmy w Łebie

    Park Dinozaurów w Łebie

    Latarnia Stilo w Łebie

    Muzeum Motyli w Łebie

    Muzeum Figur Woskowych w Łebie

    Piernikowy Dom do Góry Nogami w Łebie

    Pałac w Nowęcinie

    Stadnina koni „Maciukiewicz” w Nowęcinie

    Labirynt Park w Nowęcinie

 

Zobacz również:     noclegi nad jeziorem     Łeba noclegi     Łeba domki     Łeba apartamenty     Łeba kwatery prywatne


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Łeba,
Kiedy
18 styczeń, 2023
O której
Wstęp
Płatny
Jak zareklamować obiekt noclegowy w Internecie?
Kielce
26 styczeń, 2023
Aby przygotować się do wynajmowania obiektu noclegowego, należy wziąć pod uwagę następujące kroki:Przygotuj ofertę swojego
Dlaczego warto wybrać domek na wypoczynek?
Zakopane
26 styczeń, 2023
Wybór domku na nocleg ma kilka zalet. Po pierwsze, domki często oferują więcej prywatności niż
Co robić z dzieckiem w ferie?
Zakopane
26 styczeń, 2023
Ferie to czas wolny od nauki i pracy, przeznaczony na relaks i odpoczynek. W Polsce