Świątynia Wang - najpopularniejszą atrakcją Karpacza

Świątynia Wang - najpopularniejszą atrakcją Karpacza w miejscowości Karpacz

Opis

Karpacz stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji, ciekawych zabytków, wydarzeń nawiązujących do kultury regionu i co najważniejsze daje wiele możliwości do aktywnego spędzania czasu. Dostępnych jest wiele szlaków pieszych, rowerowych, a zimą to doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego. Ponadto baza noclegowa jest doskonale rozwinięta, przygotowana zarówno na wyjazdy grupowe, dla seniorów jak i dla rodzin z dziećmi. 

Karpacz kojarzy nam się z królową Karkonoszy jaką jest Śnieżka (1603 m n.p.m.) - rocznie odwiedza ją pół miliona turystów. W ofercie atrakcji miasta jest także Świątynia Wang, którą z kolei w ciągu roku odwiedza 200 tysięcy osób. To jedna z największych i najbardziej znanych atrakcji turystycznych Karpacza oraz całych Sudetów. Piękna drewniana świątynia, zbudowana w stylu skandynawskim, przyciąga turystów z całego świata swoim wyjątkowym wyglądem i ciekawą historią, która sięga XVIII wieku. Wówczas w miejscu dzisiejszej świątyni stał drewniany kościółek. W 1842 roku na jego miejscu postawiono nową, większą świątynię, która przetrwała do dzisiejszych czasów. W latach 80. XX wieku dokonano gruntownej renowacji, dzięki czemu świątynia prezentuje się dzisiaj wspaniale. Kościółek wyróżnia się przede wszystkim swoją architekturą. Została zbudowana z drewna, zgodnie z tradycyjnymi technikami skandynawskimi. Charakteryzuje się ona pięknymi zdobieniami i rzeźbieniami, które przyciągają uwagę. Jej wnętrze jest równie piękne, z licznymi malowidłami i freskami, które przedstawiają biblijne sceny oraz historię świątyni. Warto również zwrócić uwagę na jej otoczenie. Ulokowana jest na wzgórzu, skąd rozciąga się wspaniały widok na okoliczne góry i doliny. Świątynia Wang to także doskonałe miejsce na spacery i wycieczki turystyczne. W okolicy przebiega kilka malowniczych szlaków turystycznych. Warto dodać, że kościółek Wang to nie tylko piękne miejsce, ale także ważny element historii i kultury Sudetów. W czasach swojego powstania była jednym z nielicznych ośrodków kultury i edukacji dla miejscowej ludności. Dziś stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego i jest symbolem polsko-norweskiej przyjaźni.
Decydując się na noclegi w Karpaczu musicie zobaczyć świątynię, która zachwyca piękną architekturą, malowniczym położeniem i ciekawą historią. 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz, Świątynia Wang - najpopularniejszą atrakcją Karpacza
Kiedy
09 marzec, 2023
O której
Wstęp
Płatny
Wiosną nad morzem
Gdynia
23 marzec, 2023
Wiosną nad morzem można cieszyć się wieloma korzyściami, które są unikalne dla tej pory roku.
Wielkanocne tradycje na Śląsku - odwiedź Wisłę
Wisła
20 marzec, 2023
Śląsk to ciekawy region z licznymi atrakcjami, a także z pięknymi tradycjami i kulturą. Świętowanie
Roztocze wiosną - co warto zobaczyć
Zamość
17 marzec, 2023
Roztocze to malowniczy region Polski, który rozciąga się na terenie dwóch  województw: lubelskiego i podkarpackiego.