Kolej Gondolowa nad Soliną nieustannie przyciąga turystów

Kolej Gondolowa nad Soliną nieustannie przyciąga turystów w miejscowości Solina

Opis

Kolej Gondolowa nad Soliną powstała niespełna rok temu i cały czas cieszy się ogromną popularnością. Do Soliny przyjeżdżają turyści z całej Polski aby odbyć "spacer w powietrzu" podziwiając w tym czasie niesamowitą panoramę Bieszczadów i Jeziora Solińskiego. Podróż rozpoczyna się na stacji Plasza, w pobliżu deptaka w Solinie. Trasa jaką pokonujemy wynosi 1,5 kilometra i średnio zajmuje 5 minut. Po tym czasie docieramy na Górę Jawor, gdzie znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać możemy zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości. Dodatkową atrakcją wieży jest tzw. skywalk czyli przeszklony chodnik. Ciekawostką jest także ilość wagoników, które zostały zamontowane, otóż na turystów czeka 25 gondoli, każda pomieści 8 osób. W najwyższym miejscu wagoniki znajdują się na wysokości ponad 100 metrów nad poziomem terenu. Osoby poruszające się na wózku nie będą miały problemu z wjechaniem i wyjechaniem z wagonika, zostały specjalnie przystosowane, posiadają bezstopniowe wejścia i wyjścia. 
PKL w Solinie daje możliwość przewozu psa (wyłącznie na smyczy i w kagańcu), koszt rozłożonego wózka dziecięcego czy większego bagażu wynosi 10 zł. 
Przed odwiedzeniem tego miejsca warto sprawdzić godziny w jakich można przejechać się koleją. Na obecną chwilę kolej czynna jest codziennie w godzinach 9.00-16.00. 
Ważą informacją jest to, że we wszystkich ośrodkach PKL dzieci do 4 roku życia korzystają z wszystkich usług bezpłatnie, bilety ulgowe przysługują: dzieciom do 16 roku życia, seniorom po 65 roku życia, studentom do 26 roku życia, osobom niepełnosprawnym oraz opiekunom grup. W ośrodku dodatkowo honorowana jest Karta Dużej Rodziny. Najkorzystniej zakupić bilety online (bilet ulgowy góra/dół 32 zł oraz 39 zł bilet normalny.
Kolej Gondolowa w Solinie to także ważny element rozwoju turystyki w regionie. Dzięki inwestycji powstało wiele nowych miejsc pracy, a turystyka stała się jednym z najważniejszych źródeł dochodu dla okolicznych mieszkańców. Kolej przyciąga co roku tysiące turystów z Polski i zagranicy, którzy chętnie odwiedzają ten region i korzystają z atrakcji turystycznych.
Planując noclegi w Solinie warto zobaczyć:
Jezioro Solińskie jest jednym z największych sztucznych jezior w Polsce. Ma powierzchnię około 22 km² i maksymalną głębokość 60 m. Jezioro Solińskie przyciąga turystów nie tylko ze względu na swoje piękno, ale również możliwość uprawiania różnych sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing czy kajakarstwo.
Największa w Polsce zapora wodna, która reguluje poziom wody w Jeziorze Solińskim. Można zwiedzać jej wnętrze.
Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
Bieszczadzka Kolejka Leśna 
Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Solina, Kolej Gondolowa nad Soliną nieustannie przyciąga turystów
Kiedy
09 marzec, 2023
O której
Wstęp
Płatny
Weekend w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny
16 maj, 2023
Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w Polsce. Jest znane ze swojego malowniczego
Dzień Matki
Krynica-Zdrój
15 maj, 2023
Polska jest krajem, który słynie z licznych uzdrowisk i ośrodków spa, gdzie można odprężyć się,
Najpopularniejsze atrakcje w Polsce
Zakopane
15 maj, 2023
oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazów, od górskich pasm po malownicze jeziora, piękne wybrzeże Bałtyku, urokliwe doliny