Gdańsk idealne miejsce na wiosenny weekend

Gdańsk idealne miejsce na wiosenny weekend w miejscowości Gdańsk

Opis

Gdańsk to piękne miasto, które warto odwiedzić wiosną. Na szczególną uwagę zasługuje Park Oliwski, gdzie kwiaty, krzewy i drzewa rozkwitają w różnorodnych kolorach. Ponadto dzielnica Oliwa jest sama w sobie wyjątkowa, niemal wszystkie ulice wypełnione są tu zielenią, do tego piękna architektura... 
Wiosna to pora roku, gdy temperatury zaczynają rosnąć, a dni stają się coraz dłuższe. To idealny czas na zwiedzanie miasta i korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu. Warto dodać, że wiosną w Gdańsku odbywają się różnego rodzaju festiwale i wydarzenia, np. festiwal poezji, festiwal literacki czy sztuki współczesnej, a także targi turystyczne. To świetna okazja, aby poznać kulturę i sztukę regionu. 
Jednym z powodów dla których warto wybrać noclegi w Gdańsku wiosną jest znacznie mniejszy ruch turystyczny. Latem jest tu zdecydowanie więcej turystów, często jest bardzo tłoczno i zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z niektórych atrakcji. Wiosna to zdecydowanie lepsza pora roku na oglądanie na spokojnie pięknych zabytków, bez kolejek i ścisku. Dodatkowym atutem wypoczynku i zwiedzania Gdańska wiosną jest niższa cena za nocleg. Co warto zobaczyć w Gdańsku?
1. Stare Miasto. To piękna, historyczna dzielnica Gdańska, pełna zabytkowych kamienic, kościołów i rynków. Najważniejsze zabytki to m.in. Ratusz Głównego Miasta, Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna i Długi Trakt.
2. Deptak nad Motławą i Żuraw. Deptak to Długie Pobrzeże, rozpoczynające się za Zieloną Bramą, przy Moście Zielonym. Tu możemy podziwiać piękną panoramę Gdańska, z kamienicami, zrekonstruowanymi spichlerzami i statkami pływającymi po rzece.
Żuraw zlokalizowany jest przy ulicy Szerokiej i jest to najbardziej charakterystyczna budowla w całym mieście, zaraz to symbol Gdańska. Ciekawostką jest fakt, że był to największy dźwig portowy w średniowiecznej Europie. 
3. Europejskie Centrum Solidarności czyli muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, bibliotekę i mediatekę.
4. Westerplatte. Położone jest w północno-wschodniej części Gdańska, na Wyspie Portowej. Westerplatte to symboliczny początek II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy. Znajduje się tu Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku, a także wiele zabytków związanych z walkami.
6. Hevelianum to obiekt edukacyjno-rekreacyjny dla mieszkańców i turystów. W budynkach dawnego fortu odwiedzający (i młodsi i starsi) mogą poznać wiele tajemnic nauki, z dziedziny fizyki, astronomii, matematyki czy biologii, a nawet ekologii. Nowoczesne muzeum znajduje się na Górze Gradowej - zielonej wyspie Gdańska, jest doskonałym miejscem na spacer oraz podziwianie panoramy Gdańska.
7. Oliva Star. Budynek o wysokości 180 metrów - jeden z najwyższych obiektów w Polsce. Na 32 piętrze budynku mieści się taras widokowy, z którego można podziwiać cudną panoramę całego Trójmiasta oraz Bałtyku. Warto przyjść tu aby podziwiać zachód słońca.
8. Gdańskie ZOO. To atrakcja dla osób w każdym wieku, świetnie bawią się tu rodziny z dziećmi. Obiekt powstał już w latach 50. XX wieku. ZOO zamieszkuje około 200 gatunków zwierząt.
9. Muzeum Bursztynu. Znajduje się w nim nowoczesna oraz multimedialna wystawa, która w ciekawy sposób ukazuje historię bursztynu. W ekspozycji zobaczymy bryłki bursztyny z całego świata, zatopione w nich zwierzęta, rośliny jak również kolekcję sztuki nowoczesnej. 
10. Twierdza Wisłoujście. Niezwykły i wyjątkowy zabytek sztuki fortyfikacyjnej znajduje się nad Martwą Wisłą, w północnej części Gdańska. Zabytek wpisany jest na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Gdańsk, Gdańsk idealne miejsce na wiosenny weekend
Kiedy
16 marzec, 2023
O której
Wstęp
Płatny
Wiosną nad morzem
Gdynia
23 marzec, 2023
Wiosną nad morzem można cieszyć się wieloma korzyściami, które są unikalne dla tej pory roku.
Wielkanocne tradycje na Śląsku - odwiedź Wisłę
Wisła
20 marzec, 2023
Śląsk to ciekawy region z licznymi atrakcjami, a także z pięknymi tradycjami i kulturą. Świętowanie
Roztocze wiosną - co warto zobaczyć
Zamość
17 marzec, 2023
Roztocze to malowniczy region Polski, który rozciąga się na terenie dwóch  województw: lubelskiego i podkarpackiego.