Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Atrakcje dla dzieci w KarpaczuOpis

Karpacz to miasto położone w Sudetach Zachodnich w dolinie rzeki Łomicy, u stup góry Śnieżki. Miasto położone jest u stóp Śnieżki, która jest najwyższych szczytem nie tylko w Karkonoszach, ale jednocześnie w całym Sudetach, dlatego osoby które lubią aktywny tryb życia, ale i też rodziny z dziećmi, które chcą mile spędzić czas oraz zwiedzić ciekawe miejsca, Karpacz noclegi to idealny wybór.  Wiele atrakcji turystycznych dla dzieci na pewno zapewnią im niezapomniane wrażenia, a rodzice mogą cieszyć się uśmiechami na twarzach dzieci. 

10 najlepszych atrakcji dla dzieci: 

1. Rynna saneczkowa 

Jazda na rynnie saneczkowej zawsze dostarcza dzieciakom dużo wrażeń i uśmiechu na twarzy. Z toru może skorzystać każde dziecko z opieką dorosłego. Jest jednym z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce, spełnia wszytki wymogi bezpieczeństwa w dzień jest dobrze oznaczony a w nocy oświetlony. Tor ma długość 1430m w tym obejmuje 2 tunele o długości 24m. Każda osoba która odważyła się skorzystać z atrakcji zawitała nas ponownie. 

Godziny otwarcia toru:

- Codziennie od 10:00 do 20:00

2. Świat Kolejek

To niezwykłe miejsce pełne magii i miniaturowych zabawek które zapewnią świetna rozrywkę dla całej rodziny podczas gdy górska pogoda nie sprzyja spacerom na szlakach. Głównymi atrakcjami są:

- samodzielne sterowanie pociągami oraz dźwigami 

- dostosowane dla każdej grupy wiekowej gry multimedialne 

- sala wirtualnej rzeczywistości, w której możemy całą rodziną przejechać się kolejką górską 

- punkt widokowy z panoramą pięknych Karkonoszy 

- sklep w którym są pamiątki oraz zabawki związane z naszymi kolejowymi bohaterami a także zestawy, lokomotyw, wagony znanych marek 

Godziny otwarcia:

- Czynne codziennie od 10:00 do 18:00

- Godziny mogą ulec sezonowym zmianom dlatego zalecamy zajrzeć na stronę na www.swiatkolejek.pl

3. Miejskie Muzeum Zabawek 

W muzeum można podziwiać ponad 2000 eksponatów, wielką kolekcie lalek oraz zabawek z całego świata. jego podstawą stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego - twórcy Pantomimy Wrocławskiej. Muzeum mieści się w dawnym wyremontowanym budynku dworca kolejowego. Zabawki Tomaszwskiego znajdują się w dużej sali na parterze. Na pierwszym piętrze ukazuje się nam wystawy czasowe. W nowym miejscu udało się zachować styl ekspozycji oraz charakter zaprojektowany przez twórcę Muzeum, a niektóre z zabawek dostały nowy wizerunek. Dodatkową atrakcją jest sala kolejnictwa, w której pokazane są eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, z Jaworzyny śląskiej oraz ze zbiorów własnych Muzeum. Muzeum również jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Godziny otwarcia:

- wtorek – piątek: 9:00 – 16:30

- sobota – niedziela: 10:00 – 17:30

- Muzeum nieczynne dla zwiedzających: w każdy poniedziałek oraz 1.I, 6.I, Wielkanocna Niedziela, Boże Ciało, 1.XI, 11.XI, 25.XII.

4. Multimedialne Muzeum Karkonoszy 

Multimedialne Muzeum Karkonoszy to niezwykłe i prawdziwie unikalne miejsce pełne wrażeń oraz nauki którą nawet dziecko będzie zachwycone i zapamięta wiele wspaniałych atrakcji które go tam czekaj. Dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce? Muzeum ma do dyspozycji aż 9 multimedialnych sal, które są poukładane w sposób chronologiczny, abyś mógł poznać historię Karkonoszy od powstania kontynentów, poprzez erę wielkich gadów, epoki lodowcowej aż po czasy współczesne. Każde z pomieszczeń informuje cię kiedy i w jaką stronę masz się kierować dalej, dodatkowo będą cię wpierać wirtualni przewodnicy. Tutaj w bardzo ciekawy sposób udasz się w pełne fantastycznych podnóży oraz wrażeń oraz na pewno zapamiętasz całą historie Karkonoszy od początku aż po dzisiejsze czasy.

Godziny otwarcia;

Codziennie od 10:00 do 18:00

5. Szkoła narciarska Karpacz

Twoje dziecko marzy o jeździe na nartach i chciałoby pokonywać najtrudniejsze tory w górach? Szkoła Narciarstwa i Snowbordu Karpacz prowadzi profesjonalne szkolenia na różnych poziomach zaawansowania zarówno indywidualne jak i w grupach. Dzięki dokładnemu położeniu szkoły pomiędzy dwoma największymi kompleksami narciarskimi w Karpaczu szkolenia mogą odbywać się na różnych stokach które pozwalają na bezpieczne rozpoczęcie przygody z narciarstwem lub snowboardem jak i doskonalenie techniki jazdy oraz podejmowanie nowych wyzwań.

Ogólne informacje:

- Uczymy dzieci od wieku 4lat

- Początkujący oraz mniej zaawansowane osoby podczas nauki korzystają z wygodnego dwuosobowego krzesła. 

- Można również skorzystać z naszego busa, dowiezie każdego w rejon kompleksu Narciarskiego Kopa

6. Park Linowy Tarzan

Park jest największym obiektem w Karkonoszach, który funkcjonuje od 2009 roku i już na stałe wpisał się w panoramę najciekawszych miejsc Karpacza i okolic. Park oferuje ponad 50 atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Nad bezpieczeństwem turystów czuwa wykfalifikowana i doświadczona kadra opiekunów. Każda osoba zanim zostanie wpuszczona na atrakcje zostaje przeszkolona z zasad asekuracji oraz wyposażona w odpowiedni sprzęt. Umiejętności utrwalane są na Trasie treningowej. Gdyby jednak zdarzyła się taka sytuacja że na kilku najtrudniejszych trasach dana osoba nie dawała sobie rady jest możliwość na ominięcie kilku z nich przy użyciu specjalnych obejść.

Godziny otwarcia:

- Codziennie od godziny 10.00 do 17.00.

- Niekiedy park ze względu na złe warunki atmosferyczne może zostać zamknięty, dlatego zaleca się aby upewnić sie wczesniej o możliwości przejścia trasy.

Trzy trasy przygód:

- Spacer Tarzana – trasa łatwiejsza jest idealną propozycją dla młodzieży i dorosłych.

- Skok Tarzana - trasa trudniejsza to idealna propozycja dla najodważniejszych i najsprawniejszych fizycznie.

- Baby Tarzan - trasa dla maluchów o wzroście poniżej 1,30 m. Ta bardzo kolorowa, w pełni bezpieczna trasa, przeznaczona jest dla najmłodszych gości parku zawieszona niewysoko nad ziemią.

7. Kolejka Turystyczna Karpacz Ekspress

Kolejka turystyczna to wspaniały pomysł dla tych którzy chcą spędzić ciekawy czas z rodzina ale i dla osób które chcą zwiedzić Karpacz i jego okolice. Każdą przejażdżkę można przerwać i dokonać później według rozjazdu, (co jest bardzo praktyczne) dla osób które chcą sie zatrzymać w danym miejscu na dłuższą chwile.

Trasa przejażdżki:

- Krucze Skały

- Dom Morgensterna

- Karczma Sądowa Bachus

- Muzeum Sportu i Turystyki

- Karkonoskie Tajemnice

- Zapora na Łomnicy

- Galeria Minerałów

- Kościółek Wang

- Miejsce zaburzenia grawitacji

- Dziki wodospad

- Kolej liniowa na Kopę (Śnieżka)

- Skocznia Orlinek

- Park Bajek

8. Park Bajek

Park Bajek to przedsięwzięcie braci Stanek z Karpacza. Jest świetnym pomysłem dla spędzenia czasu na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Atrakcja jest otwarta już od 1012 roku i cieszy się wielkim zainteresowaniem - szczególnie u małych dzieci. Park nie tylko spełnia rolne rozrywki ale również edukacji. W parku przechodząc leśną ścieżką podczas spaceru poznajecie osiem bajek braci Grimm, takich jak:

- Czerwony kapturek 

- Kopciuszek 

_ Talary z Gwiazd

Zobaczyć można również rozmaite bajki 

- "Królowa Śniegu", 

- "Calineczka", 

- "Jaś i Małgosia", 

- "Talary z gwiazd", 

- "Żabi król", 

- "Czerwony kapturek", 

- "Śpiąca królewna", 

- "Kopciuszek", 

- „Kot w butach”, 

- „Roszpunka” 

- „Pinokio”

Godziny otwarcia:

Codziennie: 10:00 - 18:00.

9. Park Miniatury w Kowarach

W Kowarach, na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Odwiedzający park maja możliwość zapoznania się z słynnymi zabytkami takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp. odwzorowane są w skali 1:25. Mottem parku jest " Uśmiechnij się, bo dla Ciebie zbudowaliśmy Twoją karinę fantazji". Zwiedzający spędzają tu zazwyczaj do 1,5godz. W cenie biletu turyści zostaja oprowadzeni po naszym parku przez wykfalifikowanego animatora.

Godziny otwarcia:

codziennie od 09.00 do 16.00.

10. Aquapark Sandra 

Aquapark to święty basen z wieloma rozrywkami dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Tutaj możesz się wreszcie odprężyć, zapomnieć o problemach nawet gdy w pobliżu ciebie są dzieci. Nowe podejście do tradycyjnych i starożytnych technik leczniczych to świadomy wybór stylu życia oraz dbania o siebie i swój wizerunek. 


W skład basenu wchodzi:

- basen pływacki

- basen do ćwiczeń w wodzie- „sztuczna rzeka"

- basen z gorącą wodą (ze stanowiskami do masażu- jacuzzi)

- basen z zimną wodą z wodospadem

- basen ze sztuczną falą

- basen dla dzieci o 3 głębokościach z zabawkami (wodna dżungla)

- basen odkryty z podgrzewaną wodą (w sezonie letnim)

- Dodatkową atrakcją wodną są zjeżdżalnie.

Godziny otwarcia:

- Codziennie od 8:00 do 21:00.

- Ostatnie wejście o 19:00.Podstawowe informacje
Lokalizacja