Obiekty

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN powstało w symbolicznym miejscu w centrum Warszawy: na Muranowie. Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności...

Kościół Księży Jezuitów Na Górce

Kościół "Na Górce" pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy powstawał w latach 1899-1908 i ulokowany jest na południowym stoku Gubałówki.

Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Święta Lipka często nazywana jest Częstochową Północy z powodu licznych grup pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Maryjnego.

Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem

Sanktuarium Najświętszej Rodziny to najstarsza murowana świątynia w Zakopanem. Na początku 2016 roku Kościół Parafialny Najświętszej Rodziny ustanowiony został jako Sanktuarium.

Pieklisko

Pieklisko to nazwa grupy skał w Górach Strużnickich, powyżej Diabelskiego Kościoła. Grupa leży w Rudawskim Parku Krajobrazowym.

Rękawica

Rękawica, zwana też Pięciopalcówką lub Białą Ręką, to skała o charakterystycznym kształcie znajdująca się w Ojcowskim Parku Narodowym.

Okiennik Wielki

Okiennik Wielki zwany bywa również Dużym lub Skarżyckim i jest to grupa skał wapiennych, położona niedaleko miejscowości Piaseczno w pobliżu Zawiercia.

Jaskinia Ciemna

Jaskinia Ciemna w Ojcowskim Parku Narodowym

Diabelski Kościół

Diabelski Kościół położony jest na zboczach Świniej Góry w Górach Strużnickich.

Maczuga Herkulesa

Maczuga Herkulesa znajduje się w Pieskowej Skale na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego