Atrakcje dla dzieci w Gdyni

Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości
Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości
Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości
Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości
Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości
Atrakcje dla dzieci w Gdyni w miejscowości

Opis

Morze Bałtyckie to częsty kierunek na wczasy polskich rodzin. Czy ktokolwiek się temu dziwi? Otóż nie. Nasze wybrzeże jest świetnym miejscem do wypoczynku w wodzie, jak i na lądzie. Gdynia to miasto położone jest w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodnio pomorskim. Wchodzi w skład Trójmiasta, jest zatem jednym z miast centralnych aglomeracji Trójmiasta. Gdynia jest miastem bardzo pięknym i warto je zwiedzić, jednak gdzie pójść z dziećmi, tak by dobrze wspominały ten wyjazd? Miasto jest bardzo otwarte na dzieci, a to kilka z atrakcji, które warto odwiedzić z pociechą.

1. Akwarium Gdyńskie

Pojechać nad morze i nie zobaczyć ryb? W tym miejscu znajduje się aż 1500 żywych organizmów z 250 gatunków – ryby, płazy, gady, a nawet koralowce. W sumie wewnątrz gmachu znajduje się aż 68 akwariów, które zawierają całą różnorodność morskiej flory i fauny kilku kontynentów. Prowadzone są tu także zajęcia edukacyjne dla dzieci, dzięki którym możliwe jest lepsze zrozumienie istoty życia podwodnego.

2.Kolejka na Kamienną Górę

To punkt widokowy, na który dostaniemy się niedawno oddaną do użytku kolejkę. Doskonale widać stąd Zatokę Gdyńską, gdyński port i Skwer Kościuszki. Stoi tam także krzyż znany z gdyńskich pocztówek, a wokół niego znajduje się nowo odrestaurowany park Stacja dolna kolejki znajduje się na Placu Grunwaldzkim, tuż obok Gdyńskiego Centrum Filmowego. Alternatywnie, można skorzystać ze schodów wiodących na ten punkt widokowy. Wjazd kolejką jest całkowicie darmowy.

3.Centrum  Nauki Experyment

To jedno z pierwszych centrów nauki w Polsce mieści się  Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Interaktywne wystawy i skomplikowane technologie pomagają zrozumieć otaczające nas środowisko, czyli zjawiska chemiczne, fizyczne i przyrodnicze. Miejsce to pokazuje, że nauka wcale nie musi być nudna i męcząca. Nie tylko dla dzieci ale także i dorośli mogą się dużo dowiedzieć.

3. Park Trampolin Jumpcity

W tym miejscu wybawi się każdy, nie ważne czy to dziecko czy rodzic. To wszystko bez obaw o bezpieczeństwo. Znajdują się tu baseny z gąbkami, dzięki systemowi trampolin można skakać na różne wysokości, ćwiczyć wsady koszykarskie, grać w zbijaka czy poćwiczyć akrobatykę. Wszystko to pod okiem wyszkolonych instruktorów.

4.Kolibki Adventure Park

Jest to park rozrywki na świeżym powietrzu. Znajdziemy tutaj quady, paintball, parki linowe, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, strzelnice i wiele innych. Jest to aktywne spędzenie czasu pod okiem instruktorów z widokiem na las. To połączenie to strzał w dziesiątkę!

5. Muzeum Motoryzacji

Może nie jest to atrakcja dla wszystkich, jednak dla małych zapaleńców  motoryzacyjnych to świetne miejsce do zapoznania się z jej historią. Możemy tutaj zobaczyć imponującą kolekcję zabytkowych samochodów i motocykli zebranych przez zapalonego miłośnika motoryzacji. Jest to jedna z największych wystaw tego typu.

6. Skwer Kościuszki i okolice

Prawdopodobnie każdy zwiedzający Gdynię zaczyna wycieczkę właśnie w tym miejscu. Na przeciwko znajduje się Akwarium Gdyńskie.Skwer Kościuszki to miejsce zawsze pełne turystów, bo i pełne typowo turystycznych nadbałtyckich rozrywek: bary z rybami, pierogarnie, kawiarnie, lodziarnie, budki z goframi, wesołe miasteczko, bujaki na złotówki dla dzieci, bańki mydlane, stragany z 1000 kolorowych, plastikowych drobiazgów, itp. Słowem wszystko, co potrzebne, aby przeżyć z dziećmi deszczowe dni podczas urlopu. Ale są tu też atrakcje zdecydowanie „wyższych lotów”, jak choćby okręt-muzeum ORP „Błyskawica”, statek-muzeum „Dar Pomorza”.

7. Gdynia InfoBox

Możemy tu przejść prosto ze Skweru Kościuszki. To ciekawe miejsce łączące punkt informacji turystycznej, restaurację, kawiarnię, obserwatorium zmian zachodzących w Gdyni oraz miejsce wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i biznesowych. Jednak największą atrakcją tego miejsca jest 22-metrowy punkt widokowy, na który możemy dostać się schodami lub panoramiczną windą. Dzieciakom spodoba się też znajdująca się w głównej sali InfoBox’u makieta Gdyni, świetnie odwzorowująca najważniejsze punkty na mapie miasta. Wystarczy wybrać budynek z listy-legendy znajdującej się przy makiecie, nacisnąć przycisk, a odpowiadający mu obiekt zostanie podświetlony. W tej samej sali znajduje się też kącik dla dzieci – są puzzle i gry o gdyńskiej tematyce, a także klocki drewniane i lego, z których można zbudować najpopularniejsze budowle naszego miasta.

8. Wieża widokowa w Kolibkach

To kolejny punkt widokowy godzien polecenia. Wieża ma 28 metrów wysokości i dostaniemy się na jej szczyt tylko dzięki 150 schodom. Wysiłek warty jest tego zmęczenia, ponieważ rozpościera się z niej widok na Gdynię i całe Trójmiasto. Jednak same Kolibki też są urokliwe, bowiem można się tu poczuć jak w małej,leśnej wiosce. Trudno uwierzyć,że jest zaledwie kilka przystanków od centrum!

9. Park przy hotelu Quadrille

Jest to jeden z najbardziej zadbanych gdyńskich parków. Cóż, to dlatego,że znajduje się na terenie luksusowego hotelu, który jest w odrestaurowanym pałacu. Niewiele osób wie, że park ten jest otwarty dla wszytskich i to za darmo. Jest tam wiele urokliwych ścieżek, altanek, ławeczek i strumyczków. Na równo skoczonych trawnikach można swobodnie piknikować czy grać w piłkę. Rodzice mogą się tu zrelaksować, a dzieci pobawić się na łonie natury.

10. Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie

Jeśli znudził nam się już nadmorski krajobraz,a park to dla nas za mało, to to jest idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu. Znajdują się tam altanka piknikowa i miejsca na ognisko, leśny plac zabaw, ścieżki dydaktyczne z atrakcjami dla dzieci ( m.in. stoliki dla krasnoludków, ogromne modele owadów, domki hobbitów i labirynt zmysłów), fantastyczna roślinność, amfiteatr oraz budynek edukacyjny, pełen gier, książek i układanek o leśnej tematyce. Dodatkowo, od kwietnia do września odbywają się tutaj tzw. Ogrodowe Niedziele, z warsztatami i prelekcjami dla całych rodzin.

11.Ścieżka dydaktyczna „Morska 200”

Marszewo to nie jedyna świetna inicjatywa Nadleśnictwa Gdańsk w Trójmieście. Kolejna to leśna ścieżka dydaktyczna „Morska 200” zlokalizowana w pięknym ogrodzie w gdyńskiej dzielnicy Chylonia.Ścieżka dydaktyczna zlokalizowana jest w urokliwym ogrodzie otaczającym gdyńską siedzibę Nadleśnictwa Gdańsk, przy ulicy Morskiej 200 (stąd oczywiście nazwa). Co ciekawe, poruszając się ulicą Morską nie da się dostrzec tego miejsca od razu  (wejście jest od ulicy Wiejskiej), po części dlatego, że jest tak gęsto porośnięte drzewami. co krok napotykamy interaktywne tablice,  umożliwiające naukę rozpoznawania ssaków leśnych, drzew leśnych oraz kilkunastu gatunków ptaków. Tablice różnią się od siebie nie tylko tym, co przedstawiają, ale też sposobem, w jaki zachęcają do aktywności. Niektóre z nich to swego rodzaju układanki – składają się z trzech części, które trzeba obracać i dopasować tak, aby stworzyły sensowną całość (np. wygląd drzewa, jego liście i owoce). Inne, przedstawiające sylwetki ptaków czy leśnych zwierzaków zupełnie pozbawione są opisów.

12. Muzeum Emigracji

Nowoczesne, interaktywne i niezwykle przyjazne dzieciom muzeum, opisuje najnowsze dzieje naszego kraju w ciekawy i przystępny sposób. Najmłodsi nie będą się tutaj nudzić ani przez chwilę, gwarantuję, że zafascynuje je realistyczna scenografia (statek, samolot, pociąg) i niecodzienne eksponaty. A na koniec zwiedzania wisienka na torcie, czyli Sala Małego Podróżnika, z zabawkami, książeczkami i bajkami o podróżniczej tematyce.

13.  Plac zabaw przy ulicy Bryla

Plac podzielony jest na 3 strefy, każda z nich przeznaczona jest dla innej grupy wiekowej, przy czym ta dla najstarszych spokojnie zadowoli nawet nastolatków. Są tutaj konstrukcje i zabawki niespotykane na innych placach zabaw, z których największą popularnością cieszą się 2 mega duże zjeżdżalnie. Dodatkowym atutem wyprawy tutaj jest możliwość poznania Gdyni z innej, mniej morskiej i turystycznej, a bardziej spokojnej i sielskiej strony. 

14.Park Centralny

Z poprzednim placem zabaw może konkurować tylko ten, znajdujący się w samym centrum Gdyni. To najnowsze miejsce rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin, świetnie zlokalizowane i pełne atrakcji, takich jak m.in. fontanna, wielki skatepark, tor do gry w bule, stoliki do gry w szachy, siłownie pod chmurką i ogród sensoryczny. Plac zabaw jest nowoczesny i ciekawie wyposażony – największą popularnością cieszy się tutaj ponad dziewięciometrowa piramida z lin do wspinania. Jest też część zabawowa przeznaczona dla młodszych dzieci, z kolorowym statkiem i huśtawkami, a także plac zabaw dla psów. Znajduje się on także bardzo blisko Bulwaru Nadwiślańskiego i plaży miejskiej.

15. Plaża w Orłowie

Plaże to tutejszy ważny element życia, co najbardziej widać w wakacyjne wieczory. W pobliżu jest Klif Orłowski, molo, kutry rybackie, skwerki, plac zabaw, urokliwe kawiarnie i tawerny. Dużo miejsca do spacerowania, wygodna infrastruktura i widoki takie, że dech zapiera. Dzieci najbardziej upodobały sobie zabawę w miejscu, gdzie rzeka Kacza uchodzi do Zatoki. Można tam taplać się do woli i bawić w poszukiwaczy skarbów, a także obserwować z bliska kaczki, mewy, rybitwy i wszystko inne, co ma skrzydła i lubi żyć nad wodą.

Lokalizacja