Atrakcje dla dzieci Sopot

Atrakcje dla dzieci Sopot w miejscowości Atrakcje dla dzieci Sopot w miejscowości
Atrakcje dla dzieci Sopot w miejscowości

Opis

Sopot to nieodłączny element podczas zwiedzania nadmorskich, polskich miast. Leży on w województwie pomorskim Gdańska i Gdyni, które razem tworzą Trójmiasto. Jest on świetnym miejscem do spędzenia czasu z dziećmi, niezależnie od tego jaka jest pogoda, a jak wiadomo nad morzem bywa ona kapryśna. Oto kilka świetnych miejsc na spędzenie czasu w Sopocie z dziećmi:

1.Krzywy Domek

To wizytówka miasta Sopot. Jest to ciekawe miejsce do zdjęć, które na pewno zaciekawi dzieciaki. Cały budynek nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Szancera oraz Pera Dahlberga. Znajduje się tam sporo kawiarenek, zakładów gastronomicznych, sklepów i miejsc rozrywek. W budynku jest też ściana sławnych podpisów nazywana „ścianą sławy” polega na tym że, każda odwiedzająca osoba może się podpisać na ścianie.

2.Aquapark Sopot

Pływanie w morzy już się znudziło? To miejsce na pewno zapewni dużo frajdy i dopilnuje, by nikt się tam nie nudził i żeby każdy znalazł coś dla siebie. Zjeżdżalnie wewnętrzne są zróżnicowane od łagodnych do szybkich. Jest tam dzika rzeka, która posiada aż 6 poziomów. Jest też miejsce, gdzie mogą wypocząć rodzice, czyli między innymi jacuzzi. Ciekawą atrakcją jest zjeżdżalnia pontonowa na której możemy zjechać z dzieckiem. Zjeżdżalnia z efektami multimedialnymi pozwoli nam znaleźć się w ciekawych miejscach. W krytym basenie znajdziemy armatki wodne tryskające wodą.

3.Muzeum figur woskowych

Tutaj na pewno każdy znajdzie kogoś kogo chciałby zobaczyć na żywo ale nie ma takiej możliwości. To miejsce daje możliwość zobaczenia sławnych osób, a nawet zrobienie sobie z nimi zdjęcia! Są tam dziesiątki bardzo realistycznych figur woskowych wyglądających niemalże jak żywe osoby. Spotkamy tam między innymi:Cristiano Ronaldo, Marka Zuckerberga, Angelina Jolie, Brada Pitta, Lady Gagę czy Michaela Jacksona. Ale także są postacie bajkowe, co będzie najlepszym momentem zwiedzania dla dzieci. Będą mogły zobaczyć tam Flinstonów, Spidermana, Pinokia i wiele innych.

4. Trójmiejski Park Krajobrazowy

Czasami warto oderwać się od morskich krajobrazów i wybrać się do lasu. Park ten ma obszar aż 19 tysięcy hektarów.Można tutaj spotkać można wiele rzadkich gatunków roślin takich jak poryblin kolczasty, przetacznik górski, mannę gajową,  czy podrzeń żebrowiec. Znajduje się tutaj ponad 60 gatunków roślin chronionych. Jeśli mamy dość szczęścia uda nam się zobaczyć też sarny, jelenie, łosie, zające wiewiórki, borsuki czy lisy.

5. Ogród Jordanowski

To miejsce do rekreacji bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. Starsi mogą spacerować po parku podczas, gdy ich dzieci bezpiecznie się bawią. Teren dla dzieci jest bardzo ekologiczny ponieważ materiały wykorzystywane to tunele, liny, głazy, betonowe rury kanalizacyjne oraz inne ekologiczne materiały. Dla młodzieży znajdzie się też boisko do gry w koszykówkę i piłkę nożną.

6. Rejsy tramwajem wodnym do Gdańska i na Hel

Tramwaj na wodzie? Zaskoczenie dzieci na tę nazwę zawsze jest duże. Na pewno nie jest to coś co można robić na co dzień, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy na terenach przy morzu. Rejs ten zapewnia cudowne widoki, morski klimat, zaoszczędzony czas, a także świetne wspomnienia!

7.Latarnia morska

Budowla wygląda jakby była z Roszpunki! Jest to piękna, 30 metrowa, wieża z oświetleniem, które sięga 7 mil morskich. Kiedy już dotrzemy na jej szczyt schodami, możemy podziwiać niepowtarzalną panoramę Sopotu i Trójmiasta.

8. Przystań rybacka

Dzieci znają rybaków i ich łodzie tylko z bajek i opowieści. Będąc w Sopocie mamy możliwość pokazania im ich kutrów, a przy okazji możemy się przejść i delektować się nadmorskim krajobrazem i piaskiem pod stopami. Łodzie znajdują się niedaleko sopockiego mola. To dobre miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia!

9. Skansen Archeologiczny

Możemy w tym miejscu pokazać dzieciom jak wyglądało życie kiedyś i jak wyglądały poszczególne przedmioty i jak były użytkowane. Jest to muzeum na wolnym powietrzu położony w scenerii zieleni oraz szumiących strumyków. Pokazane są zrekonstruowane zabudowania grodu takie jak chaty, bramy. Ogrodzenia z drewnianych pali. W warsztatach dawniejszych rzemiosł odbywają się pokazy walk na miecze i topory, strzelanie z łuków, tańce celtyckie oraz koncerty dawnej muzyki. Zaraz przy skansenie wybudowany został pawilon wystawienniczo-edukacyjny, ma tam miejsce wystawa najstarszych zabytków Sopotu. Możemy na miejscu przeczytać też o pradziejach południowej strefy obszarów morza Bałtyckiego. Mieszczą się tam pracownie dla dzieci gdzie mogą spróbować odtworzyć średniowieczne rzemiosła.

10. Kolibki Adventure Park

Na granicy Sopotu i Gdyni znajduje się jeden z ciekawszych parków przygody w Trójmieście. Są tutaj atrakcje wysokościowe tj. parki linowe, quady, paintball, konie, strzelnica czy jazda autami terenowymi. Dostępne są pakiety rodzinne w przystępnych cenach.

11. Jazda rowerem wzdłuż morza

W Sopocie jest wiele ścieżek rowerowych, które pokazują nam wiele różnych krajobrazów, od tych typowo miejskich, tych morskich,a także leśnych. Na pewno jest to świetny sposób na aktywne zwiedzanie tego miejsca.

12.Najdłuższe na świecie drewniane molo

To miejsce, które tak rozsławiło to miasto. Ale czemu się tu dziwić? Znajduje się tu drewniana budowla, której część spacerowa wynosi 511 metrów! Jest blisko centrum. Można na nim wypocząć delektując się morską bryzą, szumem fal i śpiewem mew. Wstęp poza sezonem jest darmowy.

13.  Plaża w Sopocie

Morze to nie tylko piękne zabytki i atrakcje danego miasta, ale przede wszystkim piękne plaże z mnóstwem piasku i muszelkami. Można tu po prostu odpocząć zażywając słonecznych i orzeźwiających morskich kąpieli. (

14.Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Sopotu. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania. Otóż, jest niewiele dzieci, które nie lubią zwierząt i np. odmówiłoby pogłaskania któregoś z nich, czy na ramienia. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie deszczu można się schować. Mieszka tam również gadający ptak Pipi.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Więc co można tam robić? Możemy karmić 2 metrowe emu, alpaki i inne zwierzęta, jeździć na kucyku, oglądać egzotyczne ptaki, przytulać i głaskać króliki, świnki morskie, owce, kozy, daniele i wiele innych. Na terenie obiektu jest także minikoparka, place zabaw i zjeżdżalnie dla dzieci.

15.Monte Cassino (Monciak)

Jest to reprezentatywna ulica Sopotu. . Znajdują się tam restauracje, sklepy i kawiarnie oraz inne atrakcje. Cała ulica prowadzi na najdłuższe molo w Europie oraz piękne plaże prowadzące do morza. Promenadę zdobią zabytkowe kamieniczki. Piękne miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Można tutaj spotkać ulicznych animatorów. Jest tutaj również multikino gdzie można iść na film z najmłodszymi.

Wybierz noclegi w Sopocie na swoje wczasy nad morzem!


Lokalizacja