Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie

Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie
Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie
Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie
Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie
Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie
Dolina Fantazji Sierakowo Sławieńskie


76-004 Sierakowo Sławieńskie 15
Tel. 509906648, 606122181

Opis

Fundacja Dolina Fantazji, to organizacja powstająca w miejscu dawnego Stowarzyszenia Hobbiton. Pamiętacie Wioskę Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim? To właśnie my! Po krótkiej nieobecności wracamy do Was ze zdwojoną siłą kontynuując to, co do tej pory stworzyliśmy, jednak już pod inną nazwą – Dolina Fantazji. Zapraszamy gości indywidualnych, grupy zorganizowane do zapoznania się naszą ofertą.

NASZE OFERTY

1. Gra Terenowa „Szlakiem Mrocznej Przygody”

Uczestnicy wyruszają szlakiem leśnym w poszukiwaniu mrocznej przygody, na trasie mają odnaleźć tajemnicze postacie, wykonać zadania i bezpiecznie powrócić na plac Doliny Fantazji. Zabawy na placu, warsztaty manualne, zwiedzanie Palantiru, pieczenie podpłomyków. Czas trwania pobytu ok.3,5 godz.

2. Rowerową Grę terenową „Wyprawa do Doliny Pięciu Krain”.

Uczestnicy wyruszają w tajemniczą wyprawę poruszając się na rowerach. Jest to niezwykła przygoda w baśniowej scenerii Mrocznej Puszczy i w Dolinie Pięciu Krain, uczestnicy wyruszają w wyprawę, aby zdobyć zaszczytne miano strażnika Doliny Fantazji. Po powrocie z Doliny Pięciu Krain odgadują hasło i zapisują rozwiązania z trasy. Każdy uczestnik wyprawy rowerowej otrzymuje GLEJT a zwycięzcy Mistrzowski Glejt Strażnika. Czas trwania pobytu ok.3,5 godz.

Grupy również zwiedzają Palantir, czyli poznanie Świata Śródziemia .

Ofertę kierujemy do uczniów klasy VII-VIII szkoły podstawowe oraz uczniów szkół średnich.


3. Warsztaty - Zajęcia manualne dla dzieci w każdym wieku .

Warsztaty trwają ok. 30-40 min, grupa wybiera rodzaj warsztatów a ilość uzależniona jest od ilości dzieci w grupie. Każdy uczestnik wykonuje pracę dla siebie. Warsztaty mogą być połączone z grami terenowymi.


1. ”Od owieczki do niteczki” – uczestnicy poznają tajniki powstawania wełny, gręplowanie, przędzenie na kołowrotku oraz wykonanie ozdoby z wełny. Uczestnicy mogą również szydełkować lub robić na drutach.


2. „Fantazje Skórzane” - uczestnicy poznają rodzaje skóry naturalnej i sztucznej, ze skrawków skóry wykonują różne ozdoby i pamiątki. Uczą się rodzajów łączenia skóry ( dziurkowania, nitowania)


3. „Papierowe fantazje”- uczestnicy uczą się ozdabiania metodą qulling, wykorzystując paski papieru odpowiednio uformowane. Tworzą prześliczne kompozycje, dopasowane trudnością do wieku uczestników.


4. „Zabawy z gliną ”- uczestnicy poznają zastosowanie gliny w przeszłości, przygotowują glinę do pracy, wykonują płaskorzeźbę lub dowolną pracę z gliny. Mają możliwość pracy na kole garncarskim.


5. „Decoupage” – uczestnicy poznają historię ozdabiania metodą decoupage, samodzielnie ozdabiają dwa przedmioty przez naklejenie, dobierając wzory według własnej inwencji twórczej .


6. „ Fantazyjne łapacze snów ” - uczestnicy wykonują proste łapacze snów z wykorzystaniem przygotowanych patyków, wełny, sznurka, szyszek, piór itp., tworząc wspaniałe proste kompozycje ścienne.

4. Warsztaty - trwające 3 godziny i mogą być połączone z grami terenowymi .


1. „Warsztaty survivalu” - uczestnicy podczas pobytu u nas nauczą się budować szałas, wykonać własną pochodnię, poznać różne rodzaje ognisk. Biorąc udział w takich zajęciach każdy z uczestników będzie miał szansę spędzić czas na łonie natury ucząc się pradawnych technik przetrwania. Warsztaty Survivalowe powiązane z zabawą wpływają pozytywnie na umiejętność pracy w zespole i radzenia sobie z trudnościami.

2. „Warsztaty teatralne” - warsztaty teatralne rozwijają, bawią i uczą. Zajęcia są zarówno dla tych, którzy marzą o aktorskiej karierze, jak i dla tych, którzy chcą się twórczo rozwijać i dobrze bawić w przyjaznej atmosferze. Zajęcia składają się z rozgrzewki i części technicznej, gdzie ćwiczymy głos, wymowę, ruch, umiejętność improwizacji, wyrażanie emocji, tworzymy sceny oraz dobieramy odpowiednie stroje. Każda grupa występuje przed publicznością. Uczymy wykonać wesołe gałganki - motanki ( lalki ze skrawków materiału).

www.dolinafantazji.pl

Podstawowe informacje
Lokalizacja

76-004 Sierakowo Sławieńskie 15
Tel. 509906648, 606122181