Papugarnia Śnieżka Karpacz

Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz
Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz
Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz
Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz
Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz
Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz
Papugarnia Śnieżka Karpacz w miejscowości Karpacz

Opis

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to wyjątkowe miejsce, w którym możesz nawiązać bezpośredni kontakt z egzotycznymi papugami. Możesz wziąć je na ramię, nakarmić i uwiecznić tę chwilę na zdjęciu. Jednak przede wszystkim zaobserwujesz ich zachowanie i codzienne życie. Poznasz ich zwyczaje oraz poszerzysz swoją wiedzę o tych niesamowitych ptakach.

Należy mieć na uwadze, że papugi latają wolno, nie są zamknięte w klatkach i będą siadały wszędzie. Najważniejszym jest, aby z tą myślą oswoić swoje dzieci, które często reagują strachem na tak nietypowe zjawisko. Prosimy pamiętać, że dzieci w papugarni muszą chodzić na własnych nóżkach. Noszenie dzieci na rękach może spowodować lądowanie dużej papugi na głowie malucha, jako wysokiego punktu. Dzieci nieporuszające się na własnych nogach można nosić w nosidełkach, wjazd z wózkiem dziecięcym na halę lotów jest zabroniony.


Papugarnia czynna:
poniedziałek -  piątek 11:00 - 17:00
sobota, niedziela 10.00 - 18.00
Szczegóły i aktualny cennik na www.papugarniasniezka.pl

Jak się ubrać do papugarni, o czym pamiętać

Należy pamiętać że papugi latają wolno, nie są zamknięte w klatkach, aby wizyta była bezpieczna należy się odpowiednio ubrać. Nie możemy mieć na sobie  biżuterii i ozdób we włosach. Ubranie powinno być gładkie, bez dodatków typu guziki, cekiny, koraliki, najlepiej z długim rękawem, ponieważ papugi mają ostre pazurki.

 Przed wejściem warto kupić karmę dla papug. Karmienie to świetna zabawa oraz większa interakcje z papugami. 

Papugi to tylko zwierzęta, nie ufają obcym często podczas karmienia czy głaskania mogą dziobnąć lub podrapać swoimi ostrymi pazurkami. Trzeba również pamiętać, że nieumiejętne głaskanie może być dla papugi nieprzyjemne i niekomfortowe. Pamiętamy również, że to papugi decydują kiedy chcą zejść na rękę, i nie próbujmy brać  ich na siłę. 

 Papugi mają swój rytm dnia, po otwarciu są chętne do kontaktu i chętne do karmienia. To idealna pora dla osób, które chcą bliskiego kontaktu. Pora popołudniowa to dla papug czas na odpoczynek. Najlepiej o tej porze będą się czuły osoby lękliwe, jak również ci, którzy chcą tylko obserwować. Natomiast wieczorem papugi są bardzo aktywę oraz hałaśliwe. 

Zobacz również:     Karpacz noclegi centrum     Karpacz apartamenty     Karpacz pokoje gościnne     Karpacz kwatery prywatne


Lokalizacja