Edukacyjny Park Linowy Siwa Polana

Edukacyjny Park Linowy Siwa Polana w miejscowości Chochołów Edukacyjny Park Linowy Siwa Polana w miejscowości Chochołów
Edukacyjny Park Linowy Siwa Polana w miejscowości Chochołów

Opis

Park linowy znajduje się przy wejściu do Doliny Chochołowskiej na Siwej Polanie. Jest to najnowsza tego typu inwestycja w rejonie Zakopanego. To jedyny park linowy w Polsce, w którym w formie zabawy podniesiesz swój poziom adrenaliny, a jednocześnie przyswoisz wiedzę dotyczącą Tatr. Tu poznasz wybrane tatrzańskie kwiaty, tropy zwierząt, tatrzańskie schroniska czy stawy. Przejdziesz przez "Orlą Perć" trzymając się łańcucha, by po chwili spocząć na górskiej ławeczce podziwiając panoramę Tatr Zachodnich. Część przeszkód wykonano z elementów wyposażenia używanych na co dzień w góralskiej kulturze (włóki, kumoterki). Jeśli szukasz ekstremalnych wrażeń, dla Ciebie przeznaczona jest trasa czarna, z której rozpościera się wspaniały widok na Palenicę Kościeliską, Giewont, Czerwone Wierchy czy Bobrowiec. A jeśli lubisz poczuć wiatr we włosach, pozwól się zaprosić na trasę tyrolkową z sześcioma zjazdami, w tym przejazd nad głowami wędrujących do Doliny Chochołowskiej turystów.

Do przejść są 4 trasy:

Trasa zielona składa się z osiemnastu przeszkód, przeznaczona jest dla najmłodszych miłośników parków linowych. Minimalny wiek dziecka to 3 lata. Dzieci mogą wejść na trasę pod opieką dorosłych. Jest to również doskonała opcja dla dzieci starszych czy dla dorosłych zmagających się z lękiem wysokości (trasa przebiega na wysokości 1 m. nad ziemią). Na trasie spotkacie krokusy i inne kwiaty występujące w Tatrach, poznacie tropy dzikich zwierząt i góralskie motywy zdobnicze, przejdziecie po ruchomych beczkach, by pod koniec zmagań usiąść w saniach konnych. Na trasie napotkacie również na dwie tyrolki.

Trasa czerwona składa się z osiemnastu przeszkód przebiegających na wysokości 4-5 metrów nad ziemią. Minimalny wzrost uczestnika to 120 cm. Wejście na trasę to wspinaczka po "wodospadzie". Na trasie spotkacie m.in. tatrzańskie schroniska, największe stawy, zmierzycie się z łańcuchem na "Orlej Perci", by pod koniec przysiąść na ławeczce przy stoliku i spojrzeć na niezwykłą panoramę Tatr Zachodnich. Wrażeń dopełnią dwie tyrolki.

Trasa czarna przebiega na wysokości 6-7 metrów i przeznaczona jest dla najbardziej doświadczonych pogromców parków linowych. Minimalny wzrost to 140 cm. Przeszkody czarnej trasy wymagają sprawności fizycznej, odwagi oraz sprytu. Do największych atrakcji trasy należą: skręcona drabinka, przejazd w wiadrze, skok Janosika czy slackline. Z poziomu czarnej trasy rozpościera się widok na Pasmo Gubałowskie, Giewont, Czerwone Wierchy czy otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na trasie znajdziecie również dwie klasyczne tyrolki.

Trasa żółta – tyrolkowa składa się z 6 tyrolek. Już samo wejście na wysoki podest startowy po chwiejnej drabince speleologicznej budzi duże emocje. Pierwsza z tyrolek to mrożący krew w żyłach przejazd nad drogą - nad głowami wędrujących do Doliny Chochołowskiej turystów. Łączna długość zjazdów to blisko 200 metrów. Z trasy tyrolkowej rozpościerają się piękne widoki na pasterską Siwą Polanę, Giewont, Czerwone Wierchy i na pasmo graniczne z pięknymi urwiskami Siwiańskich Turni.

Kontakt: +48 501 420 500

[email protected]
www.siwapolana.pl

Lokalizacja