Park Linowy Chochołów

Park Linowy Chochołów w miejscowości Chochołów Park Linowy Chochołów w miejscowości Chochołów
Park Linowy Chochołów w miejscowości Chochołów

Opis

Jest najnowszym tego typu obiektem na Podhalu. Największym atutem parku jest bezpośrednie sąsiedztwo Term Chochołowskich, co pozwala zaplanować dzień pełen atrakcji dla całej rodziny. Park Linowy TATRA ADVENTURE w Chochołowie to atrakcja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupy turystów odwiedzających ten piękny zakątek Podhala. Park linowy to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Po szybkim przeszkoleniu uczestnicy mogą pokonywać różnego rodzaju przeszkody rozmieszczone pomiędzy palami. Nasza oferta kierowana jest do najmłodszych (trasa siatkowa od 3 lat), dzieci i młodzieży szkolnej (3 trasy przepinkowe), jak i do dorosłych, którzy testując równowagę i koncentrację podniosą sobie jednocześnie poziom adrenaliny. Dodatkowymi atutami Parku Linowego TATRA ADVENTURE są: bezpośrednie sąsiedztwo największego kąpieliska termalnego na Podhalu – Term Chochołowskich, XIX-wieczna zabudowa wsi, tworząca żywy skansen architektury Podhala, a także spektakularna panorama Tatr Zachodnich, szczególnie dobrze widziana podczas pokonywania tras czerwonej i czarnej.

Do przejścia są następujące trasy:

Trasa niebieska – siatkowa składa się z sześciu domków i sześciu przeszkód, przeznaczona jest dla najmłodszych miłośników parków i placów zabaw. Minimalny wiek dziecka to 3 lata. Dzieci mogą wejść na trasę pod opieką dorosłych. Jest to również doskonała opcja dla dzieci starszych, które po przejściu trudniejszej trasy będą mogły tu obniżyć poziom adrenaliny.

Trasa zielona przeznaczona jest dla dzieci o minimalnym wzroście 110 cm. Jest to idealna opcja dla tych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z parkami linowymi, lub miały przerwę w ich pokonywaniu. Trasa przebiega około metra nad ziemią, co pozwala łatwo kontrolować dziecko, a w razie trudności umożliwia pomoc w przepinaniu karabinków. Na trasie dominują kolorowe przeszkody w formie kwiatków, zwierzątek itp. Jest tu również krótka tyrolka.

Trasa czerwona jest trasą przeznaczoną zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci o wzroście powyżej 120 cm. W przypadku dorosłych jest to idealna trasa do postawienia pierwszych kroków w parku linowym. NIe jest tu wymagana zbyt duża siła, przeszkody raczej wymagają równowagi i koordynacji. Dodatkową atrakcją są dwie tyrolki.
Trasa czarna to najtrudniejsza trasa w naszym parku. Przeszkody rozmieszczone na wysokości 6-7 metrów wymagają nie tylko równowagi i koordynacji, ale również sprytu i siły. Trasę mogą pokonywać użytkownicy o minimalnym wzroście 140 cm, zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Na trasie znajdują się dwie tyrolki, w tym najdłuższa, przebiegająca wzdłuż całego parku.  

Tel. 501 420 500

www.parkchocholow.pl 

Lokalizacja