Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle w miejscowości Wisła-Malinka 4 Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle w miejscowości Wisła-Malinka 4
Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle w miejscowości Wisła-Malinka 4

Opis

Obiekt ten stanowi wizytówkę Wisły. Oddana do użytku w 2008 roku otworzyła Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Skocznia przyciąga turystów o każdej porze roku. Organizowane są tu także zimowe Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich oraz letnie Mistrzostwa Polski. 

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza powstała dzięki sukcesom skoczka.  W 2001 podjęto decyzję o zburzeniu starej konstrukcji obiektu K105 i wybudowaniu na jej miejscu nowej skoczni narciarskiej o punkcie konstrukcyjnym K120.

Rozmiar skoczni HS-134, punkt konstrukcyjny: 120 m, punkt jury: 134 m. Posiada homologację FIS K120, spełnia również wszelkie normy Polskiego Związku Narciarskiego. Możliwe jest więc organizowanie tu zawodów krajowych i międzynarodowych.

Obiekt posiada system naśnieżania i sztucznego oświetlenia, a także nawierzchnię igelitową, dzięki czemu funkcjonuje przez cały rok.


Godziny otwarcia:

W okresie wakacji (lipiec-sierpień) wyciąg czynny codziennie w godzinach 10:00 - 18:00

W miesiącach czerwiec i wrzesień wyciąg czynny codziennie w godzinach 10:00 - 17:00 (wyciąg uruchamiany jest co pół godziny)
W miesiącach (styczeń-maj i październik-grudzień) wyciąg czynny codziennie w godzinach 10:00 - 16:00 (wyciąg uruchamiany jest co pół godziny)

[email protected]

www.wisla-malinka.com  


Wisła stała się jednym z najbardziej znanych miast w Polsce, głównie za sprawą skoczka, Adama Małysza. Urodzony w Wiśle, utytułowany zawodnik, zdobywca nie tylko wielu medali, ale i Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Wisła noclegi posiada bogatą bazę noclegową. Zapraszamy. 

Zobacz również:   Wisła apartamenty centrum     Wisła domki do wynajęcia    Wisła pokoje gościnne     Wisła pensjonaty centrum

Lokalizacja