Stacja Narciarska Skolnity w Wiśle

Stacja Narciarska Skolnity w Wiśle w miejscowości Wisła Stacja Narciarska Skolnity w Wiśle w miejscowości Wisła
Stacja Narciarska Skolnity w Wiśle w miejscowości Wisła

Opis

Stacja narciarska Skolnity położona jest w samym centrum Wisły na stoku Góry Skolnity (wys. 762 m.n.p.m.) Jest jedną z najmłodszych stacji w Wiśle. Całorocznie zaprasza do korzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów. Zimą posiada dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy narciarskie, a latem stawia na BIKE PARK z trzema trasami o łącznej długości 9km. Z górnej stacji kolei linowej można cieszyć się zapierającym dech w piersi widokiem na panoramę Beskidów i relaksować się na tarasach. Na szczycie znajduje się także Karczma na Skolnitym, zagroda z jedynymi w Wiśle alpakami oraz plac zabaw z prawdziwym domkiem na drzewie.

Całoroczny rowerowo-narciarski ośrodek Skolnity Ski & Bike Park jest położony w samym centrum Wisły, tuż obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum. Dolna stacja kolei krzesełkowej usytuowana jest niespełna 700 metrów od Centrum Przesiadkowego. To najdogodniejsza spośród wszystkich lokalizacji stacji narciarskich w Wiśle.


Skolnity to:

  • 4 osobowa kolej krzesełkowa firmy Leithner o długości 800 metrów,
  • 2 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (1100 metrów i 980 metrów) trasy posiadają oświetlenie i nowoczesny system naśnieżania. Na terenie obiektu znajdują się darmowe parkingi. Przy dolnej stacji kolei znajduje się Polana Pingwina z wyciągiem taśmowym (70 metrów) przeznaczona do nauki. Na polanie dla tych najmłodszych jest miejsce do zjeżdżania na sankach, a także  tor do Snowtubingu. 

Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.


e-mail: [email protected]

skolnity.pl


Zobacz również:     noclegi Wisła   apartamenty Wisła      domki Wisła   pokoje gościnne Wisła    pensjonaty Wisła 

Lokalizacja