Atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba

Atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba w miejscowości Atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba w miejscowości
Atrakcje dla dzieci Szklarska Poręba w miejscowości

Opis

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada 

ul. Pstrowskiego 5a

58-580 Szklarska Poręba

www.parkesplanada.com

W centrum Szklarskiej Poręby, przy głównej drodze położony jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada z atrakcjami dla małych i dużych.

  • alpine coater – kolejka grawitacyjna
  • wieża emocji 
  • mini golf, około 20 stanowisk
  • symulator rodeo 
  • zimą lodowisko
  • labirynt
  • ogród dmuchańców, strzelnica, mini cars, laser ponton

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada jest czynny codziennie w godzinach 10.30 – 20.00.


Park Dinozaurów 

Szklarska Poręba

ul. Muzealna 7

58-580 Szklarska Poręba

tel. 79 55 777 55

www.dinopark.com.pl

Dinopark położony jest w otulinie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego w Szklarskiej Porębie. Górski klimat został połączony z parkiem edukacji i rozrywki. Główną atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów.

Godziny otwarcia Parku

Pn – Pt   10.00 – 16.00

Sb – Nd  10.00 – 17.00 


Park linowy Trollandia

Park linowy znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum Szklarskiej Poręby. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach.

Godziny otwarcia

Od 10.00 do 18.00. 


Kolej Izerska

Kolej izerska to malownicza trasa kolejowa łącząca Jelenią Górę i Szklarską Porębę z Harrachovem i Korenovem w Czechach. Trasa jest wyjątkowa i stanowi wielką atrakcję z punktu widzenia turystycznego. Z okien  można podziwiać piękne widoki. Bilet można kupić bezpośrednio w wagonie Połączenie cieszy się dużą popularnością.

Z Kolei Izerskiej chętnie korzystają turyści wybierający się w górskie wędrówki (stacja w Jakuszycach jest najwyżej położoną stacją kolejową w Polsce, stamtąd prowadzi piękny szlak na Szrenicę oraz czeski Harrachov.

BILETY:

Na odcinku Szklarska Poręba Górna - Szklarska Poręba Jakuszyce bilety sprzedawane są na zasadach ogólnych, obowiązujących w Przewozach Regionalnych.

Przejazd do Harrachova odbywa się na podstawie biletów jednorazowych, wystawionych do punktu Jakuszyce Granica Państwa.


Wystawa Klocków LEGO

ul. Jedności Narodowej 5

Szklarska Poręba

www.wystawazklockow.pl

Unikalne modele z klocków Lego, interaktywne makiety, ciekawe efekty specjalne.  

Wystawa rozmieszczona na powierzchni około  300 m2. Świetna zabawa z klockami Lego - uczy, bawi i rozwija.

Godziny otwarcia

codziennie 10:00 - 18:00

w wakacje i ferie 10:00 - 20:00


Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki to drugi co do wielkości wodospad w polskich Karkonoszach, kaskada osiąga 13,3 m wysokości. Malowniczo położony w Karkonoskim Parku Narodowym, w środkowej części Wąwozu Szklarkiego, na wysokości 520m n.p.m. N

Jest kilka tras, którymi możemy dostać się w okolice wodospadu - niebieskim szlakiem z Piechowic, czarnym ze Szklarskiej Poręby Dolnej, ewentualnie zielonym/czarnym ze Szklarskiej Poręby Górnej.


Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (846 m n.p.m) wodospad w Karkonoszach. Znajduje się w Karkonoskim Parku Narodowym, nieopodal Szklarskiej Poręby, tuż przy szlaku prowadzącym na Szrenicę i dalej na główny grzbiet Karkonoszy. Wodospad robi duże wrażenie, warto wybrać się tam z całą rodziną.   Na wycieczkę trzeba zarezerwować  minimum 1,5 h. 

Dojście: z centrum miasta szlakiem czerwonym  od węzła szlaków Szklarska Poręba-centrum ul. Sikorskiego lub szlakiem czarnym biegnącym obok dolnej stacji Kolei Linowej "Szrenica"


SkiArena Szrenica

Sudety Lift sp. z o.o.

ul. Turystyczna 25a,

58-580 Szklarska Poręba

http://sudetylift.com.pl/

SkiArena Szrenica oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności dadzą wiele satysfakcji zarówno doświadczonym, jak i początkującym narciarzom. Przepustowość kolejek linowych i wyciągów narciarskich wynosi 10 tysięcy osób na godzinę.


Śnieżne Kotły

To dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach z dobrze zachowanymi formami glacjalnymi. Górna krawędź Dużego Kotła położona jest na wysokości 1490 m n.p.m. Nazwa Kotłów wywodzi się z płatów śniegu, które utrzymują się pod pionowymi zerwami skalnymi do późnego lata. Śnieżne Kotły to również najbogatsze zbiorowisko górskiej flory 

Dojście: Głównym Szlakiem Sudeckim (czerwony-grzbietowy) lub z Hali Pod Łabskim Szczytem szlakiem żółtym. W głąb Śnieżnych Kotłów prowadzi od Hali Pod Łabskim Szczytem szlak zielony tzw. "Ścieżka nad reglami" (uwaga! szlak trudny a zimą zamknięty!)

Żółtym szlakiem ze Szklarskiej Poręby, następnie zielonym szlakiem przez Łabski Kocioł na dno Śnieżnych Kotłów


Krucze skały Szklarska Poręba

To grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m.  Skały tworzą baszty granitowe, których wysokość sięga do trzydziestu metrów z punktem widokowym.. Znajduje się tam ośrodek sportów ekstremalnych. Przybywają na to miejsce miłośnicy wspinaczki skałkowej, a także ci, którzy chcą przejść po moście linowym nad przepaścią. 

Na Kruczych Skałach funkcjonuje ośrodek sportów ekstremalnych - Szkoła Górska "Quasar".

Pod okiem instruktora można uprawiać wspinaczkę skałkową, zjechać tyrolką, skoczyć na tzw. wahadle czy przejść nad przepaścią po moście linowym.

To świetny punkt widokowy na Dolinę Kamienną, a także na Góry Izerskie. 

Dojście: z centrum miasta szlakiem czerwonym (ul. Sikorskiego) potem ul. Mickiewicza.

Noclegi Szklarska Poręba zaprasza


Lokalizacja