Kolej linowa Skrzyczne

Kolej linowa Skrzyczne w miejscowości Szczyrk Kolej linowa Skrzyczne w miejscowości Szczyrk
Kolej linowa Skrzyczne w miejscowości Szczyrk

Opis

Kolej linowa Skrzyczne to nowoczesna kolej linowa składająca się z dwóch osobnych odcinków. Pierwszy to wyciąg wożący turystów dwuosobowymi kanapami do Hali Jaworzyna, gdzie można zatrzymać się na chwilę lub wybrać dalej. Drugi odcinek dociera niemal na sam szczyt góry.

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. 

Ze szczytu Skrzycznego roztacza się piękny widok na okoliczne szczyty. Podróżując koleją można  podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego.

W zimie wyciąg popularny jest przede wszystkim wśród narciarzy. W lecie wyciąg można wjechać na szczyt Skrzycznego, jak również innych szczytów Beskidu Śląskiego, które dzięki niemu są znacznie łatwiej dostępne. Warto jest wjechać na górę choc

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. 

Posiada koleje linowe na dwóch odcinkach:

- nowoczesną, 4-osobową na trasie Jaworzyna – Skrzyczne, o przepustowości 2400 osób na godzinę, z różnicą poziomów wynoszącą 295 metrów i długością 1170 metrów,

- nowoczesną, 4-osobową na trasie ze stacji dolnej w Szczyrku na Jaworzynę, ze zdolnością przewozową 1200 osób na godzinę, różnicą poziomów 406 metrów i długością 1592 metrów.

Trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności:

Trasa ONDRASZEK – Skrzyczne-Jaworzyna

Najłatwiejsza trasa ze Skrzycznego, długość 3200 m.

Trasa WIDOKOWA – Jaworzyna-Doliny - dolna stacja kolei linowej

Bardzo łatwa, długość 2300 m.

Trasa KASKADA – Skrzyczne-Jaworzyna - dolna stacja kolei linowej

Trasa trudna, odcinkami bardzo trudna, długość 3100 m.

Trasa FIS – Skrzyczne-Doliny Dunacie - Szczyrk stacja dolna

Trudna, posiada licencje Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS na przeprowadzanie wszelkich zawodów w narciarstwie alpejskim, długość 3200 m.

Kontakt

Ośrodek Narciarski

kolej linowa, wyciągi i trasy narciarskie

43-370 Szczyrk, ul. Myśliwska 45 

fot. www.skrzyczne.cos.pl

Zobacz również:     Szczyrk noclegi    Szczyrk domki     Szczyrk apartamenty     Szczyrk pokoje gościnne     Szczyrk kwatery prywatne 

Lokalizacja