Kolej Linowa Czantoria

Kolej Linowa Czantoria

ul. 3 Maja 130
43-450 Ustroń
Tel. 33 854 35 50

Opis

Kolej Linowa Czantoria Sp. z o.o. to przede wszystkim wyprzęgana Kolej Linowa z 4-osobowymi kanapami o długości 1640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1800 osób na godzinę.


Górna stacja Kolei Linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu na górę to około 8 – 10 minut. Łatwiejsze i komfortowe wsiadanie i wysiadanie wynikające z nowoczesnego rozwiązania technicznego, które powoduje, że kanapy w obrębie peronu zwalniają automatycznie swój bieg. Czteroosobowe kanapy oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki, dzięki czemu również osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu. Krzesełka wyposażone są również w specjalne uchwyty umożliwiające transport rowerów na górną stację.


Kolej linowa każdego roku umożliwia tysiącom turystów łatwy i szybki dostęp w górne partie Beskidów. Przy górnej stacji dla turystów otwarta jest Sokolarnia – stacja hodowli i rehabilitacji ptaków drapieżnych.


Największą frajdę zarówno dla dorosłych i dzieci jest zjazd 700 metrowym torem saneczkowym.

Wizytówka Czantorii to trasa narciarska nr 1, która jest naśnieżana oraz oświetlona na odcinku dolnej polany Solisko, a także trasa nr 2, która otwierana jest wówczas, kiedy naturalne warunki śniegowe na to pozwolą. 

Trasy narciarskie są codziennie ratrakowane.

W ramach stacji Kolej Linowa Czantoria funkcjonuje strefa dla początkujących narciarzy z taśmą transportową.

Teren jest naśnieżany i oświetlony, tuż obok zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.


Ustroń 3 Maja 130


Kolej czynna cały rok.

www.czantoria.net

[email protected]  

Podstawowe informacje
Lokalizacja
ul. 3 Maja 130
43-450 Ustroń
Tel. 33 854 35 50