Atrakcje dla dzieci na Podlasiu

Atrakcje dla dzieci na Podlasiu w miejscowości Atrakcje dla dzieci na Podlasiu w miejscowości
Atrakcje dla dzieci na Podlasiu w miejscowości

Opis

Latem niezmienną popularnością cieszą się jeziora, nad którymi warto rozbić namiot czy też wszelkiego rodzaju festyny i koncerty, których nie brakuje w letnie weekendy. Jesienią ciekawą formą rozrywki się spacery po ogrodach leśnych np. Silvarium w Poczopku, Arboretum w Kopnej Górze, z kolei zimą saneczkowe i narciarskie szaleństwa w ośrodkach takich jak Szelment czy BOKSiR Dojlidy a także kuligi. Niesprzyjająca pogoda zachęca do wyładowania dziecięcej energii np. w centrum zabaw podczas produkcji własnego misia (Fabryka Misia). Wiosna jest doskonałym czasem na pokazanie dzieciom rozkwitającej przyrody, np. Bocianiej Wioski w Pentowie.

Muzeum Dziejów Ziemi – Jurajski Park Dinozaurów

ul. Nadawki b/n
16-010 Wasilków
(plaża przy Jurowcach koło Białegostoku)

tel. 695 927 736

e-mail: [email protected]
www.jurajskiparkdinozaurow.pl

Park jest czynny od kwietnia do października w godz. 10-20 (weekendy) lub 10-18 (dni powszednie).


Jurajski Park Dinozaurów jest częścią Parku Rozrywki. W okolicach Białegostoku jest to jedno z niewielu takich miejsc. Po zwiedzaniu ścieżki edukacyjnej o dziejach Ziemidzieci z pewnością zaciągną rodziców na atrakcje dostępne tuż obok: karuzele, autodrom, trampoliny, tor kartingowy, park linowy, strzelnice, dmuchańce itp. zabawki. Polecamy Państwu także spacer do zlokalizowanego tuż obok Skansenu – Muzeum Wsi w Jurowcach. Obiekt jest naprawdę warty uwagi każdego turysty. Kończąc wycieczkę w tej okolicy zachęcamy do odwiedzenia Folwarku Nadawki – doskonałej restauracji z regionalną kuchnią. Miejsce to przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi, ponieważ otoczenie restauracji stanowią mini zoo i plac zabaw. W ten oto sposób, w jednym miejscu można spędzić wspaniałą, rodzinną niedzielę.

Wioska Indiańska w Supraślu

ul. Białostocka 40

16-030 Supraśl

Tel. 508 870 447
e-mail: [email protected]

www.wioskaindianskaudzika.pl


To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. W naszej Wiosce można obejrzeć muzeum indiańskie, a także oryginalną mongolską jurtę, która co prawda nie pochodzi od Indian tylko z azjatyckiej części świata, jednak dobrze ukazuje i porównuje koczownicze życie różnych narodów. Oferujemy rozmaite atrakcje dla dzieci i dorosłych, grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych i przedszkolnych oraz turystów indywidualnych.


Kolejka Bajkowa

ul. Wiewiórcza 6

16-030 Supraśl

kom. 601 40 82 35

e-mail: [email protected]


To atrakcja skierowana nie tylko do dzieci. Przejażdżki kolejką po Puszczy Knyszyńskiej z przewodnikiem to ciekawy sposób na poznanie malowniczego obszaru i legend z nim związanych. Kolejka Bajkowa organizuje także przejazdy po Supraślu i ścieżkach edukacyjnych Parku Puszczy Knyszyńskiej dla wycieczek szkolnych.

Kolejka Bajkowa to również atrakcja na wieczory panieńskie/kawalerskie, imprezy integracyjne lub przewóz gości weselnych.

Oferujemy:

 • przejazdy kolejką bajkową po Supraślu i Puszczy Knyszyńskiej (przewodnik, nagłośnienie),

 • przejazdy dla wycieczek szkolnych (zwiedzanie zabytków Supraśla, ścieżka edukacyjna w Parku Puszczy Knyszyńskiej, wystawa prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych, zwiedzanie Muzeum Ikon, ognisko w lesie),

 • obsługę festynów miejskich,

 • wieczorki panieńskie/kawalerskie,

 • przewóz gości weselnych,

 • ponadto:

  • kulig na saniach ciągnionych przez pojazd mechaniczny (akordeon, patyczki do kiełbasy) ok. 3 godz.

  • możliwość zorganizowania babki ziemniaczanej, bigosu, herbaty, grzańca,

Obsługujemy grupy do 50 osób. Kolejka odjeżdża z dowolnie wybranego miejsca.


Wioska Darów Lasu

Kopiec 7,

gm. Sztabin k/Augustowa

tel. 509 780 431
e-mail: [email protected]
www.janewiczowka.pl


Zapraszamy do jednej z siedmiu wiosek baśni na „Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny” – „WIOSKA DARÓW LASU” – na rodzinne wczasy!
Wyrusz na spotkanie przygody na Baśniowym Szlaku, poznasz przyrodę i legendy Suwalszczyzny oraz spotkasz  Jagodowego Króla, Pannę Borówczankę.

Jagodowy Król i Panna Borówczanka pomogą odszukać rodzinę łosi i policzyć Królewiczów. W Jagodowym Borze jagodową ścieżką dotrzesz na spotkanie z Jasiem. Jeśli będziesz sprytny, to nie zaplączesz się w pajęcze sieci i na innej ścieżce natrafisz na… mrowisko. Wodny Świat Zabaw – co to takiego? Odkrywaj i doświadczaj sam.

Rodzice mogą odpocząć wśród pięknych krajobrazów, a dzieci bawią się i poznają ciekawostki świata przyrody i historii w siedmiu niepowtarzalnych Wioskach Bajek.


FASTPARK – Park Rozrywki

Fasty, ul. Szosa Knyszyńska 21,
15-694 Białystok;

Telefon: 883 599 599
e-mail: [email protected]
www.fastpark.com.pl


Park Rozrywki w Białymstoku to atrakcyjne miejsce gwarantujące mocny zastrzyk adrenaliny oraz dobrej zabawy.

 • Park Linowy to różnego rodzaju przeszkody i skomplikowane przejścia zainstalowane pomiędzy drewnianymi palami dla dzieci oraz dorosłych.

 • Strefa Zabaw (karuzele, zjeżdżalnie, huśtawki , trampolina, chińczyk gigant i wiele więcej)

 • Strefa Nauki (ponad 30 urządzeń łączących naukę z rozrywką).

Kraina Krasnoludków

Zalesie 2

gmina Dobrzyniewo Duże

Tel. 694 760 739 lub 85 719 90 70

[email protected]

www.wakacjenawsi.com.pl

To zaczarowany skraj lasu, w którym krasnoludki wraz z królewną toczą wiejskie życie.

Kraina Krasnoludków to część gospodarstwa Młyn Myśliwiec w Puszczy Knyszyńskiej. Chętnie odwiedzają ją dzieci z rodzicami oraz całe wycieczki przedszkolne i szkolne.Maluchy doskonale czują się w wiosce mikrodomków mogąc swobodnie biegać między drzewami, po pagórkach i leśnym placu zabaw z torem przeszkód. Rozwieszone na sznurach pranie krasnoludków rozczula wszystkich i wraz z kolorowymi domkami stanowi doskonałe tło do zdjęć. Dziecięcą radość potęgują także inne atrakcje w wiosce. Po podwórzu swobodnie hasają oswojone zwierzęta. Osiołek i kuc chętnie dają się głaskać, a króliczki karmić trawą lub marchewką. Spokojne są także kozy, gąski i kury z przywódczym kogutem.Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się tratwa na stawie. Dzieci samodzielnie mogą przeciągać linę, by dopłynąć na drugi brzeg.


Wioska św. Mikołaja w Pomigaczach

Pomigacze 91

tel. 600 012 348
e-mail: [email protected]
Biuro czynne w godzinach: Pn. – Ndz. od 09.00 do 17.00
www.majatek-howieny.pl

Wioska św. Mikołaja w Majątku Howieny zaprasza osoby indywidualne w każdą sobotę i niedzielę w okresie od 26 listopada 2016r. do końca stycznia 2017r. Wycieczki szkolne i przedszkolne należy umawiać telefonicznie.

W wiosce św. Mikołaja w Pomigaczach najmłodsi będą mieli okazję spędzić czas ze Świętym z Laponii. To przy jego boku dzieci będą się wspólnie bawić wraz z pomocnikami Mikołaja. Po grach i zabawach przyjdzie czas na wypicie rozgrzewającego zimowego napoju oraz zjedzenie pysznych pierników – uczta iście świąteczna! Kiedy dzieci odpoczną po poczęstunku, wtedy otrzymają Certyfikat Honorowych Gości Wioski Św. Mikołaja!

Wioska św. Mikołaja to:

✻ Pracownia ELFÓW
Elfy mieszkające w Wiosce zaproszą wszystkie dzieci do wspólnych warsztatów artystycznych. Pomocnicy Św. Mikołaja, w rytm kolęd, będą towarzyszyć w tworzeniu świątecznych dekoracji, które dzieci będą mogły wziąć ze sobą do domu na pamiątkę. To tutaj Elfy zabiorą dzieci do swojego świata, co oznacza, że czas dla najmłodszych upłynie dość pracowicie.

✻ Poczta ŚW. MIKOŁAJA
Każde dziecko ma swoje małe marzenia, którymi się chce podzielić z Mikołajem w tym magicznym czasie. Przed wyprawą do tej poczty Elfy pomogą napisać list do Świętego, który zostanie wrzucony do skrzynki pocztowej! Mikołaj jest rekordzistą w liczbie otrzymywanej korespondencji i właśnie w tym domku dzieci zobaczą posegregowane kartki z całego świata!

✻ Chata ŚW. MIKOŁAJA
Pod nieobecność Mikołaja wejdziemy do Jego domu i zobaczymy jak On mieszka. Zapewne dzieci są ciekawe co je, jak ma urządzony pokój i co robi w wolnym czasie. Odpowiedź na to wszystko znajdą właśnie odwiedzając Jego chatę!


Fabryka Misia – Centrum Zabaw

ul. Zwycięstwa 8

Białystok,

e-mail: [email protected]

tel: 734 734 700

Czynne codziennie w godzinach 10:00 – 20:00

Jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci na Podlasiu jest Fabryka Misia. To miejsce, w którym maluchy (od 0 do 12 r.ż) mogą dać upust energii i realizować swoje marzenia o byciu księżniczką, rycerzem, panną młodą, spidermanem i innymi postaciami. To wyjątkowe centrum zabaw, bo spośród innych wyróżnia je możliwość samodzielnego wykonania własnego, pluszowego przyjaciela – Misia. W fabryce to dzieci podejmują najważniejsze decyzje – jaki kolor, serduszko, imię, a nawet cechy charakteru będzie miał pluszowy miś. Maluchy mają wiele frajdy z tak aktywnego udziału w tworzeniu własnej maskotki.


Wioska Indiańska Puszczykówka

Kolonia Pokośno, Suchowola

Tel. Anita – 883 61 51 43,
Tel. Robert – 606 10 12 38
e-mail: [email protected]
www.puszczykowka.pl


Polecamy wszystkim, którzy chcą odetchnąć świeżym powietrzem, zatrzymać się na chwilę, popatrzeć w gwiazdy, rozkoszować się przyrodą, spróbować wiejskiego jedzenia, rozpalić ognisko, zorganizować ciekawie czas dla dzieci.

Wioska Indiańska przyjmuje nie tylko indywidualnych gości, ale także dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli. Dla nich przygotowano program, który poprzez gry i zabawy pozwala na zapoznanie się z kulturą Indian i kowboi.


Akcent ZOO

ul. Podleśna 4

Białystok (Park Konstytucji 3 maja).

Czynne codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00.

Akcent ZOO to białostocki ogród zoologiczny. Mieści się on w Parku Konstytucji 3 Maja. ZOO powstał w latach 60-tych XX w. pełniąc funkcję tymczasowego miejsca służącego do przechowywania zwierząt. Zwierzęta w Zoo można obejrzeć bezpłatnie i w dowolnym czasie. Z uwagi na kształt obiektu i usytuowanie dookoła niego głównej alejki dla zwiedzających obiekt dostępny jest przez cały rok. Odnowione białostockie ZOO jest miejscem, w którym mieszkańcy z chęcią spędzają czas wolny. Zwiedzający mogą zobaczyć nowy wybieg dla misia. Został on dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci – poprzez przeszklone okna łatwo obserwować misia.

Większą część Akcentu ZOO zamieszkują zwierzęta parzystokopytne (kuc szetlandzki, konik polski, muflon, żubr, owca domowa, sarna, lama, koza karłowata domowa, jak, osioł domowy, daniel płowy, jeleń). Ponadto w ogrodzie znajdują się takie zwierzęta jak niedźwiedź brunatny, dzik, lis, jenot, ryś europejski. Znaczną część eksponowanych zwierząt stanowią ptaki. Przeważają te z rodziny kurowatych tj. bażanty łowny, złoty i srebrny, kura domowa oraz kaczka domowa i gęś gęgawa, garbonosa, bernikla kanadyjska, łabędź niemy i czarny, paw, kruki, puchacze, puszczyki, myszołów zwyczajny i kilka bocianów.Kolejka Białowieski Express

Teremiski 7

17-230 Białowieża,

tel. 692 558 843

e-mail: [email protected]

www.bialowieskiexpress.bialowieza.pl

Godziny odjazdu: 11.00, 12.30, 15.00


„Pragniemy Państwu zaproponować miłe spędzenie czasu w Białowieży i Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy na przejażdżkę kolejką Białowieskim Expressem, w trakcie której poznacie historię miejscowości, być może spotkacie Króla Puszczy. Oferujemy przejazdy po Białowieży i okolicy na dwóch trasach historyczno-przyrodniczych. Nasz pociąg na kołach może przewieźć jednorazowo 30 osób (więcej w przypadku dzieci). Wyjeżdża on z parkingu przy Biurze Turystycznym PTTK. Białowieski Express składa się z lokomotywy i zadaszonego wagonika.


Silvarium park leśny w Poczopku

Poczopek 6d
16-113 szudziałowo
tel. 85 722 96 40, 85 722 96 41
e-mail: [email protected]

Godziny zwiedzania: Park Silvarium w Poczopku jest czynny cały rok. Obiekt można zwiedzać od świtu do zmroku.

Obiekt tajemniczo nazwany przez leśników „Silvarium” stanowi leśny park, po obszarze którego możemy swobodnie się poruszać. Zwiedzanie zaczynamy na parkingu zlokalizowanym przy samej drodze wojewódzkiej nr 676 (Białystok-Krynki). Parking jest bezpłatny, obszerny – przystosowany zarówno dla aut osobowych jak i autobusów. Tuż przy parkingu znajdziemy tablicę informacyjną z opisem Silvarium oraz mapą obiektu. Warto zapoznać się z nimi, by naszej uwadze nie umknęła żadna atrakcja turystyczna. Kierując się wzdłuż lasu podziwiamy piękną przyrodę, drewniane pomniki oraz punkty informacyjne zlokalizowane wśród drzew. Wychodząc z lasu naszym oczom ukazuje się przepiękna okolica, która stanowi samo centrum tego miejsca. To właśnie tu zlokalizowana jest największa liczba atrakcji Poczopka.


Rezerwat Pokazowy Żubra


Rezerwat pokazowy jest szczególnym miejscem na szlakach edukacyjnych Białowieskiego Parku Narodowego. Wycieczki szkolne obierające kierunek Białowieży obowiązkowo i z wielkim zainteresowaniem zwiedzają to miejsce. Jest on położony przy szosie Hajnówka-Białowieża. W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, można podziwiać żubry, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), koniki polskie typu tarpan, jelenie, łosie, sarny, dziki, wilki, rysia.

Przed wejściem do Rezerwatu Pokazowego Żubra rozstawione są kramiki z pamiątkami, gdzie lokalni twórcy sprzedają swoje wyroby. Szczególnie polecany jest miód z pobliskich pasiek, używany jako naturalne lekarstwo na różne dolegliwości. W Rezerwacie Pokazowym Żubra, zwierzęta mieszkają w dużych zagrodach, w których nie brakuje naturalnej roślinności. Zwiedzając rezerwat należy poruszać się po wyznaczonych ścieżkach. Po obu ich stronach rozmieszczone są wybiegi dla poszczególnych gatunków zwierząt. Przy każdej zagrodzie widniejetabliczka informacyjna o danym gatunku i miejscu jego występowania.

Na zwiedzanie rezerwatu trzeba przeznaczyć około godzinę. W tym czasie możemy spotkać największych przedstawicieli ssaków Puszczy Białowieskiej: żubr, jeleń, sarna, dzik, łoś. Z dużych drapieżników zobaczymy wilka i rysia. Odwiedzimy także konika polskiego, potomka tarpanów, a także żubronia, mieszańca żubra z krową. Zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów ułatwiają specjalne wzniesienia i wiaty, dzięki którym obserwacja zwierząt na dużych wybiegach jest przyjemniejsza i bardziej owocna.
Muzeum Straży Pożarnej

ul. 3 maja 3

16-010 Nowodworce


Muzeum mieści się na placu należącym do Straży Pożarnej w Nowodworcach. Każdy z 500 mieszkańców tej wsi bez wahania wskaże nam do niego drogę, więc problemu z trafieniem nie będziemy mieli. Najstarszy wóz strażacki ma około 45 lat, więc proszę się nie spodziewać drewnianych beczek na wodę, z których kiedyś korzystano. Niemniej i 45 letnie okazy nie są już spotykane na naszych ulicach, więc będziemy mieli na co popatrzeć, a może nawet niektóre rozwiązania nas zdziwią, bo przecież wszystko rozwija się tak szybko.

Ciekawostką jest fakt, że wszystkie eksponowane wozy są sprawne i raz do roku biorą udział w pokazowym przejeździe przez pobliskie miejscowości. Widowisko to zrzesza sporą grupę podziwiających je ludzi, dlatego proponuję, w miarę możliwości, skontaktować się z oddziałem Straży Pożarnej w celu ustalenia kolejnego terminu tego widowiska.


Co ma pływać, nie utonie – Augustów – mistrzostwa w pływaniu na byle czym

Jest to cykliczna impreza organizowana w Augustowie corocznie od 1995 roku. Za miejsce przeprowadzenia konkursu wybrano Kanał Augustowski nad rzeką Nettą.

Na czym polega „Pływanie na byle czym”? Na początku musimy wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie, ale będzie również bardzo ciekawie wyglądać. Gdy już dysponujemy takim pojazdem, prezentujemy go podczas przejazdu i robimy jak najlepsze wrażenie na sędziach i publiczności, która to wybiera zwycięzców.

To niezwykle malownicze i wesołe przedstawienie na wodzie przyciąga do Augustowa rzesze fanów. Tylu ludzi nie spotkamy tutaj w żaden inny dzień w roku. Korzystając z tego faktu organizowane są wówczas także koncerty, którym patronuje „Studio Lato Radia Białystok”, więc atrakcji w ten dzień w Augustowie nie brakuje. Zwykle, na koniec dnia możemy liczyć na występ gwiazdy wieczoru oraz pokaz fajerwerków.

Lokalizacja