Bieszczadzka Kolejka Leśna

Bieszczadzka Kolejka Leśna w miejscowości Cisna Bieszczadzka Kolejka Leśna w miejscowości Cisna
Bieszczadzka Kolejka Leśna w miejscowości Cisna
Bieszczadzka Kolejka Leśna w miejscowości Cisna

Opis

Bieszczadzka Kolejka Leśna jest jedną z największych atrakcji w Bieszczadach. Wybudowana końcem XIX w. służyła mieszkańcom jako ważna trasa komunikacyjna. Obecnie turyści znów mogą podziwiać piękne widoki w zabytkowych wagonach ciągniętych przez lokomotywy z lat 1977 – 1980. Kolej kursuje górskimi dolinami z Majdanu koło Cisnej w kierunku połonin do Przysłupia oraz na zachód, wzdłuż słowackiej granicy aż do Balnicy  z największych atrakcji w Bieszczadach. 

Trasa prowadzi przez malownicze tereny Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego na odcinku od Woli Michowej do Przysłupia. Stąd - z przełęczy widokowej - będziemy mogli podziwiać połoniny, pasmo graniczne i obszary chronione Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z rozległej doliny prerii Woli Michowej wiedzie wąską górską doliną do granicy ze Słowacją w Balnicy. Stąd zaczyna się uroczy leśny odcinek bieszczadzkiej kniei, na którym ciuchcia przeciska się przez puszczę bukową w paśmie granicznym. Duże wrażenie wywiera pustkowie dawnej Solinki, a następnie zjazd wzdłuż koryta górnej Solinki przez Żubracze do Majdanu.

Przejazd pociągiem według rozkładu jazdy:

TRASA I: MAJDAN – BALNICA (9 KM)

TRASA II: MAJDAN – PRZYSŁUP (11 KM)

http://kolejka.bieszczady.pl/

W ofercie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej znajduje się przejazd zabytkowymi przez las wśród dzikiej bieszczadzkiej przyrody.

Kontakt

Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Majdan 17

38-607 Cisna

Tel. (+48) 13 468 63 35

http://kolejka.bieszczady.pl/

Zobacz również:     Bieszczady noclegi domki     Cisna noclegi     Cisna noclegi domki   Solina noclegi     Solina domki     Polańczyk domki

Lokalizacja