Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w miejscowości Uherce Mineralne Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w miejscowości Uherce Mineralne
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w miejscowości Uherce Mineralne

Opis

W Uhercach Mineralnych znajdują Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. To bardzo interesująca atrakcja, połączenie turystyki i zamiłowania do tradycji kolejarskiej. Trasa liczy sobie ponad 140 lat i zaliczana jest do najpiękniejszych tras w Polsce. Drezyny są napędzane siłą mięśni nóg. Udostępniona trasa wycieczkowa ma około 47 km. i prowadzi po urokliwych zakątkach Bieszczad. Ze stacji Uherce Mineralne można dojechać do Łukawicy, Stefkowa, Jankowic i Załuża, natomiast ze stacji w Ustrzykach Dolnych można dojechać do Krościenka i Ustjanowa. 

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe różnią się od tradycyjnych tym, że można jechać na nich jak na rowerze. Drezyny są 4-osobowe. Pedałują tylko dwie osoby, a maluchy mogą bezpiecznie podróżować na siedzeniach, co powinno być ułatwieniem dla rodziców.

Siedzibą wypożyczalni jest stacja kolejowa w Uhercach Mineralnych. Do wyboru mamy przejażdżki w dwóch kierunkach: Ustrzyk Dolnych lub Zagórza.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe kursują z dwóch stacji odjazdowych:

Uherce Mineralne STACJA GŁÓWNA - dawna stacja PKP, mieści się przy drodze nr 84

Ustrzyki Dolne - odjazdy z dawnej stacji PKP znajdującej się przy dworcu PKS 

Linia 108 łączy stację Stróże ze stacją Krościenko i z przejściem granicznym. Linię zbudowano w 1872 r. z polecenia władz Cesarstwa Austriackiego. Łączyła ona Pierwszą Węgiersko-Galicyjską Kolej Żelazną z linią kolejową nr 96.

Dziś jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych na odcinku 47 km od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych, działająca od maja 2015 roku.

Koszt przejazdu drezyną wynosi 108 zł za bilet dla czterech osób dorosłych i ewentualnie dziecka.

 Dostępność drezyn na daną godzinę można sprawdzić na stronie www.drezynyrowerowe.ple

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Stacja Główna

Uherce Mineralne 62a, 38-623 Uherce Mineralne

tel. 570 770 108 (czynny od 9.00 do 16.00)

fot. www.drezynyrowerowe.pl

Lokalizacja