Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie w miejscowości Gdynia Akwarium Gdyńskie w miejscowości Gdynia
Akwarium Gdyńskie w miejscowości Gdynia

Opis

Akwarium Gdyńskie jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego. 

To jedna z największych placówek tego typu w kraju i najstarszą jednostką zajmującą się badaniami morza w Polsce, Akwarium nie tylko prezentuje ciekawe okazy, ale stara się również przekazać wiedzę naukową na temat fauny wodnej.

Można tu zobaczyć gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z całego świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. wodnym. Akwarium spełnia wszystkie funkcje współczesnego zoo, prowadząc działania na rzecz ochrony zwierząt, propagując idee ochrony przyrody, prowadząc szeroko pojętą edukację ekologiczną oraz badania naukowe. Akwarium stanowi schronienie dla zwierząt z list CITES. Niektóre z nich pochodzą z nielegalnych transportów zatrzymanych w Polsce przez celników. Większość gatunków CITES w Akwarium pochodzi z załącznika II.

Do największych atrakcji ogrodu zoologicznego należy rafa koralowa. Dużą atrakcją są rekiny, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata - krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące umiejętnością kamuflażu "ryby kamienie", czyli szkaradnice.

Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii - najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. 


Część wystawiennicza Akwarium podzielona jest na 7 sal tematycznych:

Sala dydaktyczna

Sala bałtycka

Rafa koralowa

Wodne zwierzęta świata

Amazonia

Na stylu lądy i wody


Lokalizacja 

Akwarium Gdyńskie MIR – PIB

al. Jana Pawła II 1

81-345 Gdynia

tel.+48 587 326 601

fot. www.akwarium.gdynia.pl

Lokalizacja