Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w miejscowości Gdynia Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w miejscowości Gdynia
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w miejscowości Gdynia

Opis

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Otwarcie obiektu nastąpiło 1 czerwca 2007 roku w kompleksie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego,  z inicjatywy gdyńskiego samorządu w ramach projektu „creActiveNET”\

Jest jednym z pierwszych w Polsce, które wdrażało innowacyjny koncept promocji nauki poprzez interaktywne wystawy i zajęcia edukacyjne. 

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni jest wizytówką nowoczesnego miasta i rozwija się razem z nim. Realizuje swoją misję i program w oparciu o pierwotne założenia, a także ewolucję zadań i metod pracy oraz nowe potrzeby różnych grup społecznych. 

Wystawa główna podzielona jest na 5 strefy tematyczne. 

Akcja człowiek - wystawa porusza tematów dotyczących budowy ciała człowieka i procesów w nim zachodzących. 

Drzewo Życia - wystawa w zagadnienia otaczającej nas przyrody, z dziedziny botaniki, anatomii zwierząt, paleontologii, geologii. 

Niewidoczne siły - wystawa wyjaśnia podstawowe zależności i właściwości, które rządzą światem. Wystawa dotyczy wielu zagadnień z chemii, astronomii, meteorologii czy biologii. 

Kierunek Zdrowie - wystawa składa się z czterech stref tematycznych: styl życia, profilaktyka, emocje, pierwsza pomoc. 

Hydroświat - wystawa ukazuje wodę z wielu różnych perspektyw. Możemy poznać wodny żywioł, nurt rzeki, fale, pływy i prądy morskie służące do wytwarzania prądu elektrycznego. Wystawa wyjaścia w jaki sposób kumuluje się energię w elektrowniach  i jak czerpie się ją ze spiętrzonych wód elektrowni przepływowych. Stanowiska pokazują wiele ciekawych właściwości cieczy. 

Lokalizacja

Centrum Nauki EXPERYMENT

ul. aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

czynne pn.-pt. 8:00-16:00

+48 58 72 73 950

www.experyment.gdynia.pl

Lokalizacja