Wioska Żeglarska Mikołajki

Wioska Żeglarska Mikołajki
Wioska Żeglarska Mikołajki
Wioska Żeglarska Mikołajki

ul. Kowalska 3
11-730 Mikołajki
Tel. +48 602 425 723

Opis

 Wioska Żeglarska położona jest nad malowniczym jeziorem Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, będących wyjątkowym na skalę europejską szlakiem wodnym. Wioska Żeglarska w Mikołajkach jest jednym z bardziej urokliwych miejsc tego typu, pozwalającym na jednoczesne cumowanie w czterech kejach ok. 250 jednostek pływających po Wielkich Jeziorach Mazurskich. W każdym sezonie na terenie Wioski odbywa się także ponad wiele koncertów na żywo min najstarszy w Polsce Festiwal Szantowy.


Mikołajki to miasto, które tętni życiem. Jest to miejsce uwielbiane przez turystów i żeglarzy, gdyż tędy biegnie główny szlak żeglarski na Mazurach. Mikołajki położone są nad Jeziorem Mikołajskim. Mikołajki są idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz amatorów i wielbicieli wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Mikołajki nazywane są Perłą Mazur i Mazurską Wenecją. Mikołajki to doskonała baza wypadowa, z której prowadzą interesujące szlaki turystyczne m.in. do rezerwatu Łuknajno nad Jeziorem Śniardwy wpisanego na światową listę UNESCO z powodu licznych gatunków ptaków odbywających tutaj okres lęgowy.


Atrakcje w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach:

  • Możliwość cumowania licznym jednostkom pływającym

  • Mnogość restauracji i smażalni ryb

  • Wypożyczalnie jachtów i motorówek

  • Wypożyczalnie rowerowe

  • Koncerty

  • Festiwal Szantowy– najstarsza tego typu impreza w Polsce, odbywająca się pod koniec lipca

  • Strefy luksusowych zakupów w otwartych butikach oferujących kolekcje Campione oraz Aeronautica – dla wielbicieli sportowego, ale eleganckiego stylu

  • Regaty Grand Prix o puchar burmistrza otwarte dla wszystkich chętnych

Co roku odbywa się tu około 30 imprez sportowych organizowanych w weekendy od początku maja do końca września obejmujących ogólnopolskie regaty żeglarskie, mistrzostwa oraz imprezy typu Grand Prix.


Adres:

Ul. Kowalska 3

11-730 Mikołajki

Kontakt:

Tel.: +48 602 425 723

E-mail: apartamenty@grupaamax.pl

Strona internetowa: www.mikolajki.com.pl


Podstawowe informacje
Lokalizacja
ul. Kowalska 3
11-730 Mikołajki
Tel. +48 602 425 723