Atrakcje dla dzieci Pomorze Zachodnie

Atrakcje dla dzieci Pomorze Zachodnie w miejscowości Atrakcje dla dzieci Pomorze Zachodnie w miejscowości
Atrakcje dla dzieci Pomorze Zachodnie w miejscowości
Atrakcje dla dzieci Pomorze Zachodnie w miejscowości

Opis

Dziki Zachód Park Rozrywki Zieleniewo/Kołobrzeg
ul. Wycieczkowa 9, 78-100 Zieleniewo

tel. 666 891 025,602 606 177

www.zieleniewo.pl

Tu znajduje się mnóstwo atrakcji podzielonych tematycznie. Centralne miejsce zajmuje Western City z biurem szeryfa, kowbojami napadającymi na bank oraz salonem, gdzie można dobrze zjeść i posłuchać muzyki country. Jest też Wioska Indiańska w której usłyszycie ciekawe opowieści, obejrzycie pokaz indiańskiego tańca oraz nauczycie się strzelać z łuku. Jest też Wesołe Miasteczko, plac zabaw czy Mini Zoo.


Krzywy Las
ul. Przemysłowa 25, 74-105 Nowe Czarnowo
Ten niesamowity pomnik przyrody znajduje się w Nowym Czarnowie, tuż obok Gryfina. Zobaczymy tutaj ponad 100 drzew, z których każde jest wygięte pod kątem 90 stopni. Atrakcja ta jest szczególnie interesująca dla miłośników sił nadprzyrodzonych... Prawdopodobnie jest to efekt działania ludzi. Las został posadzony w 1934 roku, niedługo potem drzewa zostały wygięte na północ. Miało to ułatwić pozyskiwanie krzywulców dla stolarzy a teraz jest to ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci.

Labirynt i Ogrody Hortulus Spectabilis Dobrzyca

Dobrzyca 76, 76-038 Dobrzyca

tel. 94 318 13 18

www.ogrody-labirynt.com.pl

To największy grabowy labirynt w Polsce, przyciągający swoją magią zarówno dorosłych, jak i dzieci w każdym wieku. Perełką tego miejsca jest wielka wieża widokowa, z której rozciąga się widok na cały labirynt.


Park Wieloryba

Ul. Kamieńska 1c, 72-344 Rewal

Tel. 500 791 752

www.parkwieloryba.pl


Ten edukacyjno-rozrywkowy park został urządzony na klimat wyspy rozbitków, w którym znajduje się ok. 100 modeli ryb i ssaków naturalnej wielkości. Wystawa rozpoczyna się od ryb jakie znamy i kojarzymy na co dzień np. dorsz czy śledź. Później spotykamy coraz większe okazy np. osiągający ok. 30 m płetwal błękitny. Park podzielono jest na cztery strefy. Oprócz modeli zwierząt znajduje się tu piracki plac zabaw i strefa odpoczynku dla rodziców.


Miasto Myszy Kołobrzeg

ul. Morska 2, 78-100 Kołobrzeg

tel: 575 657 195

www.miastomyszy.pl

Tu oglądać możemy około 500 myszek. Wnętrze zostało doskonale wykonane na wzór mysiej nory. Muzeum kryje wiele ciekawych faktów na temat tych gryzoni, dzięki którym dobrze będą się tu bawić i dzieci i dorośli.


Latarnia morska w Świnoujściu

ul. Bunkrowa 1, 72-600 Świnoujście

tel.: 91 321 60 63

Jest jedną z najwyższych latarni na świecie – liczy około 68 m. Na jej szczyt prowadzi 308 schodów, z którego roztacza się wspaniała panorama na Świnoujście oraz morze Bałtyckie. Ciekawostką jest fakt, że w święto flagi (2 maj) jest tutaj rozwieszana największa w Polsce flaga narodowa.


Aquapark Helios w Ustroniu Morskim

ul. Polna 3, 78-111 Ustronie Morskie

tel. 94 351 50 95

e-mail: [email protected]

Tu dzieci czują się jak ryby w wodzie. W sezonowe letnim na zewnątrz znajdują się tu: basen sportowy z częścią rekreacyjną, zjeżdżalnia płaszczyznowa, plaża trawiasta, plac zabaw dla dzieci i korty tenisowe; we wnątrz basen szkoleniowo-rekreacyjny, gejzery powietrzne, kaskady wodne z szeroką wylewką do masażu karku, stacje masażu wodno-powietrznego, stanowiskowa ławka z hydromasażem, zjeżdżalnia rurowa.


Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena Szczecin

ul. Księdza Stanisława Staszica 1, 71-515 Szczecin

tel. 91 817 38 83

www.kidsarena.pl


Wyjątkowe miejsce z licznymi atrakcjami nie tylko dla dzieci. Znajduje się tu 16 namiotów sferycznych z ponad dziewięćdziesięcioma przeróżnymi atrakcjami m. in. nadmuchiwane tory przeszkód i zjeżdżalnie o nietypowych kształtach (np. ciężarówka, automat do pinballa, tropikalna wyspa), nadmuchiwana ścianka wspinaczkowa w kształcie Angry Birda o wysokości 8 m, nadmuchiwane boisko do gry w piłkę nożną, Strefę LEGO, Strefę Malucha dla dzieci 0-3 l.; Gry i zabawy z wyrzutniami i pistoletami NERF, tablica interaktywna, kino sferyczne i wiele innych, ciekawych atrakcji.Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

ul. Ludna 16, 72-350 Niechorze

tel. 691 977 977

www.park-miniatur-latarni.pl


W Parku mamy możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje przewodników, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. To świetna lekcja historii dla całej rodziny.


Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Ul. Leśna 5, 72-351 Pogorzelica

Znajduje się jedna linia o długości 39,5 km z Gryfic Przez Trzęsacz, Rewal, Śliwin i Niechorze do Pogorzelicy. Podróż kolejką stanowi ciekawą opcje wykorzystania wolnego czasu niezależnie od pogody.  


Zobacz również:     noclegi nad morzem     noclegi Pogorzelica     noclegi Rewal     noclegi Ustronie Morskie     noclegi Szczecin     noclegi Kołobrzeg     

Lokalizacja