Zbliża się długi weekend...

Opis

Polacy upodobali sobie długie weekendy i coraz chętniej wykorzystują te terminy na krótkie wypady w kraju, szczególnie teraz kiedy granice są nadal zamknięte. Promowanie polskiej turystyki w ostatnim czasie przybrało na sile. Dodatkowo zachęcają restauracje, baseny czy parki rozrywki, które mogą już przyjmować gości.

Majówka, czerwcówka czy sierpniówka oznaczają tłumy w popularnych turystycznie miejscowościach. To dobry czas, by odwiedzić miasta położone dalej od miejsca zamieszkania, które wymagają dojazdu. Jednak planując podróż w takich terminach, należy spodziewać się tłumów, szczególnie w popularnych kurortach. Już teraz widać, że liczba zapytań o ten termin wzrosła o około 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Na tak duże zainteresowanie z pewnością wpłynęły pozytywne prognozy pogody. Synoptycy zapowiadają w całym kraju prawdziwie letnią aurę z dużą ilością słońca i temperaturami powyżej 25 stopni Celsjusza.

Góry czy morze?

Turyści podczas długiego weekendu czerwcowego chętnie wybierają wypoczynek w województwie pomorskim (ok. 24 % wszystkich zapytań w trakcie długiego weekendu czerwcowego), od kilku sezonów, niezmiennie króluje tutaj Władysławowo. Na drugiej pozycji znalazło się zachodniopomorskie (ok. 20 %), gdzie najczęściej turyści wysyłają zapytania o nocleg do obiektów położonych w Sarbinowie. Trzecie miejsce tym razem razem przypadło województwu podkarpackiemu (ok. 16 %), gdzie najczęściej wybierany jest dobrze znany Polańczyk.

Dotychczas najwięcej zapytań o nocleg turyści wysyłają do obiektów położonych w Zakopanem, Solinie , Polańczyku, Wetlinie, Sarbinowie w Karpaczu, Szczawnicy, we Władysławowie, Krynicy Morskiej oraz Pobierowie.

Częściej niż rok temu pojawiają się miejscowości górskie, popularność wzrosła w Bieszczadach. Turyści najchętniej rezerwują domki oraz apartamenty, które są niezależne, a ceny za nocleg wahają się od 45 do 60 zł. Bardzo dużo zależy od lokalizacji czy kategorii obiektu noclegowego. W Polańczyku czy Solinie zapłacimy ok. 45 zł, w Zakopanem 55 zł, w Karpaczu 52 zł, w Sarbinowie tylko 41 zł, we Władysławowie średnio 46 zł, natomiast w Krynicy Morskiej nawet 57 zł.

Turyści w tym sezonie zabrali się za planowanie czerwcowych wyjazdów wcześniej niż zwykle. Liczba zapytań o wolne terminy na długi weekend stopniowo wzrastała od maja, kiedy zniesiono zakazy w branży turystycznej. Na dwa tygodnie przed Bożym Ciałem znalezienie noclegu mogło przysporzyć kłopotu, ale jeszcze teraz dostępną są ostatnie wolne pokoje.

Poszukiwania noclegów na długi weekend w tym momencie mogą przysporzyć nieco problemów. Turyści, który dopiero teraz zdecydowali się na wyjazd muszą się śpieszyć. Ogłoszeń dotyczących długiego weekendu nie zostało już wiele, ale ciągle można jeszcze znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie i swoich bliskich.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Polańczyk, Zbliża się długi weekend...
Kiedy
03 lipiec, 2020
O której
Wstęp
Bezpłatny
RUSZYŁ KONKURS FOTOGRAFICZY ?Lubelskie. Smakuj życie!?
Lublin
03 lipiec, 2020
Rozpoczął się IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ?Lubelskie. Smakuj życie!? na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego.
Top Atrakcje 2020!
Kielce
03 lipiec, 2020
Teraz można już planować swoje wakacyjne podróże, bo zakończył się plebiscyt Top Atrakcje 2020 organizowany
Pierwsza w Polsce Wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej ? Krynica-Zdrój
Krynica-Zdrój
03 lipiec, 2020
Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży w Krynicy Zdroju o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie

Zobacz również