Muzeum Sportu i Turysytki w Karpaczu zaprasza

Opis

Będąc w Karpaczu warto wyrbać się do Muzeum Sportu i Turysytki, które z okazji obchodów ?Dni Olimpijczyka 2020? otwarzyło nową wystawę czasową wypożyczoną z Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Między tartanem a koroną stadionu prezentuje wybrane fotografie trzech fotografów związanych z lekkoatletyką i polskim ruchem olimpijskim: Marka Biczyka, Tomka Kasjaniuka oraz Szymona Sikory. ?Nie można powiedzieć, że coś się zobaczyło, dopóki się tego nie sfotografowało? ? to w zasadzie sedno i sens pracy fotografa, który mierzy się z chwilą, którą pragnie uchwycić.

Na wystawie nie zobaczymy chwil zwycięstwa naszych lekkoatletycznych mistrzów, a ulotność wysiłku lekkoatletycznego, niekiedy dosłowność zmagania.

W tym roku przypada Stulecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego właśnie dlatego jest dobrą okazją do tego, by oprócz podkreślenia znaczenia sportu, osiągnięć mistrzów, liczby medali i statystyk wydobywać jego piękno i humanistyczne wartości.

Wystawa fotograficzna pn. Chwile prezentowana będzie do połowy listopada 2020 r.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Karpacz, M. Kopernika 2
Kiedy
30 listopad, 2020
O której
Wstęp
Płatny
W ośrodkach Grupy PKL trwa przygotowanie do sezonu zimowego i naśnieżanie tras.
Zakopane
30 listopad, 2020
Armatki do naśnieżania stoków w ośrodkach Polskich Kolei Linowych pracują, co oznacza, że sezon zimowy
Koncert Andrzejkowy online
Kielce
27 listopad, 2020
Koncert Andrzejkowy OD BROADWAYU DO BUENOS AIRES odbędzie się w piątek 2 listopada o godzinie
?JEDYNE TAKIE MIEJSCE? PROGRAMU 1 POLSKIEGO RADIA SZLAKIEM ZMODERNIZOWANYCH DWORCÓW KOLEJOWYCH
Białystok
07 listopad, 2020
?JEDYNE TAKIE MIEJSCE? PROGRAMU 1 POLSKIEGO RADIA SZLAKIEM ZMODERNIZOWANYCH DWORCÓW KOLEJOWYCHW nadchodzących tygodniach, dziennikarze turystycznej

Zobacz również