Międzynarodowe Forum Górskie

Opis

 13 Międzynarodowe Forum Górskie pod hasłem "160 Rocznica Objawienia na Wiktorówkach" w Zakopanym.

Tematem spotkania będzie znaczenie miejsca kultu oraz ludzi z nim związanych. Głównym celem są prezentację wyników badań, wymiana poglądów, a także stworzenie przestrzeni do dyskusji naukowej dotyczącej Objawienia na Wiktorówkach w 1860 roku. Konferencja pozwoli na analizę oraz utrwalenie ważnych wydarzeń w historii regionu. Współczesną rolę Rusinowej Polany i okolice ruchu turystycznego, oraz podejmuje rozważenia o objawieniu w świetle nauk kościoła katolickiego. 

Bronisław Chowaniec- Lejczyk który opowie nam o dziejach Rusinowej Polany i przyległych obszarów leśnych.Starosta tatrzański Piotr Bąk przybliży postacie właścicieli Rusinowej Polany w latach 1846 ? 1970, a ks. Krzysztof Kamieński mówić ma o ks. Szymonie Kosakiewiczu, pierwszym duszpasterzu na Rusinowej. Zbigniew Mierczak zajmie się gospodarka leśną w rejonie Wiktorówek w XIX i XX wieku, a Maria Krzeptowska Jasinek opowie o rodzie Murzańsócw z Gronia.


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane,
Miejsce
Zakopane
Kiedy
08 październik, 2021
O której
12:27
Wstęp
Bezpłatny
Tajemnice Starego Miasta
Warszawa
24 październik, 2021
Miasto Warszawa zaprasza na wieczorny spacer po zaułkach staromiejskiej dzielnicy. Podczas spaceru usłyszymy historie niekoniecznie
SztukoQuizówka-turniej wiedzy o sztuce
Sopot
20 październik, 2021
Jeżeli lubisz łamigłówki to to wydarzenie jest idealne dla ciebie! Na wydarzenie w Mieście Sopot
29. Świętokrzyskie Dni Muzyki
Kielce
24 październik, 2021
Już w najbliższy piątek rozpoczną się 29. Świętokrzyskie Dni Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Zobacz również