Mikołajki w filharmonii czyli o czym mówi muzyka....

Mikołajki w filharmonii czyli o czym mówi muzyka.... w miejscowości Kielce

Opis

Królestwo Muzyki odwiedzi utalentowany i bardzo tajemniczy hrabia Tacet. Jego niezwykłe zachowanie zaintryguje mieszkańców Królestwa i zmusi do zastanowienia nad tym, czy muzyka ma jakąś treść i czy potrafi zastępować słowa.


ANDRIJ MALYK

Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie prof. Sergieja Rysanowa. Ukończył Dziecięcą Szkołę Muzyczną Nel im. Mykoły Możowego (Chmielnicki, Ukraina). Występował jako solista i akompaniator grupy wiolonczelowej orkiestr kameralnych i symfonicznych szkoły, jako część kwartetu i duetu szkoły. Brał udział w licznych koncertach szkolnych, imprezach ogólnomiejskich, wielokrotnie występował jako solista Regionalnej Filharmonii Dziecięcej. Ostatnio, jako solista i kameralista jest laureatem: II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym im. I. J. Paderewskiego (Winnica, 2021), IV nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym (Stockholm, 2021), I nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich (Łódź, 2021), I nagrody w Międzynarodowym Moskiewskim Konkursie (Moskwa, 2021).


JAROSŁAW PRASZCZAŁEK

Dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Licencjat obronił w klasie prof. Marka Pijarowskiego, studia magisterskie - w klasie prof. Szymona Kawalli. W 2017 uzyskał na macierzystej uczelni tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Laureat licznych konkursów z zakresu teorii muzyki, kompozycji oraz improwizacji. Finalista II i III edycji programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej, w ramach którego poprowadził prawykonania oper współczesnych polskich kompozytorów. Artysta od 2011 jest prelegentem koncertów edukacyjnych w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a od 2014 pracuje jako dyrygent-pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. W 2016 album sopranistki Joanny Freszel Real Life Song, na którym artysta dyryguje prawykonaniami utworów Miłosza Bembinowa i Katarzyny Szwed, otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyka oraz prestiżową nagrodę Złotego Orfeusza. Jest wykładowcą oraz pełni funkcję kierownika Podyplomowych Studiów Dyrygentury Orkiestr Dętych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta gości jako juror na międzynarodowych konkursach dyrygenckich i kompozytorskich. 

BEATA MŁYNARCZYK

Teoretyk muzyki, pedagog, prelegent muzyczny, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem). Była dyrektorem Filharmonii Częstochowskiej. Działa w Zarządzie Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie, współorganizującego m.in. konkursy I festiwale. Obecnie wykłada przedmioty teoretyczne w Zespole Szkół Muzycznych i jest nauczycielem muzyki w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie.

Jest współautorką projektu edukacyjnego Szkoła na Parnasie, realizowanego w Filharmonii Częstochowskiej w latach 2006-2011, autorką cyklów audycji umuzykalniających dla dzieci Z kufra muzycznych tajemnic i W kamienicy przy ulicy wiolinowej oraz serii bajek ilustrowanych muzyką symfoniczną, powstałych we współpracy z Filharmonią Świętokrzyską. Uhonorowana została nagrodą II stopnia Prezydenta Miasta Częstochowy Dla Nauczycieli i Dyrektorów Szkół, odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury, srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji przyznanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo Handlową.


Sponsorzy Filharmonii:

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ? dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

AMBIENTE

MZK Kielce

KWIACIARNIA SZAROTKA


Partner:

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ

STOART

ZAiKS


Mecenas Filharmonii:

PGE Energia Cieplna S.A.


Bilety w cenie: 15-normalny, 10-ulgowy ? do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Kielce, Mikołajki w filharmonii czyli o czym mówi muzyka....
Kiedy
16 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
16 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
16 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony
Sanok atrakcje, historia, ciekawe informacje...
Sanok
16 sierpień, 2022
Miasto Sanok, jest miastem powiatowym w Polsce, mieszczącym się w województwie podkarpackim. Położone ono jest w