Koncert Noworoczny Polanica Zdrój

Koncert Noworoczny Polanica Zdrój w miejscowości Polanica-Zdrój

Opis

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej godz. 19.00, bilety: 30 zł do nabycia w Teatrze Zdrojowym

Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdrój zaprasza na karnawałową podróż muzyczną  to przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata! W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne.

Zapraszamy na mroźną północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśniach wielogłosowych. Usłyszymy "Pieśni Solvejgi" i "W grocie króla gór" z baletu "Peer Gynt". Możemy poczuć gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Włoskie bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego ("Cyrulik sewilski", "Kopciuszek"), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach i fortepianowej fantazji na motywach opery "Carmen" Georgesa Bizeta.

Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway'u. Usłyszą Państwo fragmenty słynnych "Obrazków z wystawy" Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina ("Tańce połowieckie" z opery "Kniaź Igor"), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery "Eugeniusz Oniegin") i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery "Aleko"). Karnawałowa zabawa w amerykańskim stylu to kompozycje fortepianowe ojca muzyki jazzowej George'a Gershwina ("Błękitna rapsodia") oraz hity wszechczasów - piosenki i chóry z musicali "Skrzypek na dachu" "The Cats" i "Pippin"! Wyjątkowy program karnawałowy skomponowano wyłącznie z utworów ansamblowych oraz muzyki na fortepian solo.

Wyjątkowy wieczór spędzą Państwo w towarzystwie sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego oraz słowo wiążące.

Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata!

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Polanica-Zdrój,
Kiedy
14 sierpień, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Wrocław historia, ciekawostki, atrakcje...
Wrocław
14 sierpień, 2022
Wrocław jest jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone ono jest w Europie
Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku
Ełk
14 sierpień, 2022
W dniach 12-14 sierpnia w Ełku będzie miało miejsce niezwykle widokowe wydarzenie. Mianowicie kolorowe balony
Sanok atrakcje, historia, ciekawe informacje...
Sanok
14 sierpień, 2022
Miasto Sanok, jest miastem powiatowym w Polsce, mieszczącym się w województwie podkarpackim. Położone ono jest w