Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy

Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy w miejscowości Zakopane

Opis

Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy! Zima wraca na Kasprowy Wierch! Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym od 12 stycznia narciarze będą mogli ponownie korzystać z trasy w Dolinie Gąsienicowej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. 

Ostatnie cieplejsze dni w górach oraz na południu Polski były przyczyną zmniejszenia się pokrywy śnieżnej oraz poskutkowały zamknięciem trasy narciarskiej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Na szczęście zima wraca w Tatry i po korzystnych warunkach atmosferycznych oraz zaangażowaniu pracowników PKL narciarze ponownie będą mogli szusować na Kasprowym Wierchu. Trasa w Dolinie Gąsienicowej od 12 stycznia zostanie udostępniona narciarzom.

- Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, dlatego decyzja o zamknięciu i otwarciu tras wynika z warunków pogodowych, które rządzą się swoimi prawami. Każdorazowo trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej odbierane są przez TOPR i TPN i od tych decyzji uzależniona jest możliwość ich otwarcia przez PKL. Na Kasprowym Wierchu ponownie warunki są dobre co oznacza, że zapraszamy narciarzy do jazdy na trasie w Dolinie Gąsienicowej - mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. operacyjno-technicznych PKL.
Dostępne są również trasy narciarskie na Palenicy, na Jaworzynie Krynickiej, na Mosornym Groniu, na Górze Żar. Osoby odwiedzające zimą Zakopane mogą aktywnie spędzić czas również na Gubałówce i skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Na turystów spragnionych adrenaliny w ośrodku PKL Gubałówka czeka także specjalnie wyprofilowany ze śniegu zajazdowy tor snowguubing'owy. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która znajduje się przy górnej stacji kolei na Gubałówkę. Dodatkowo wzniesienie jest idealnym miejscem, by podziwiać panoramę Tatr oraz Zakopane, które z Gubałówki wygląda spektakularnie.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy
Kiedy
29 wrzesień, 2023
O której
Wstęp
Bezpłatny
Weekend w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny
16 maj, 2023
Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w Polsce. Jest znane ze swojego malowniczego
Dzień Matki
Krynica-Zdrój
15 maj, 2023
Polska jest krajem, który słynie z licznych uzdrowisk i ośrodków spa, gdzie można odprężyć się,
Najpopularniejsze atrakcje w Polsce
Zakopane
15 maj, 2023
oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazów, od górskich pasm po malownicze jeziora, piękne wybrzeże Bałtyku, urokliwe doliny